Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:54


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 12 lutego 2018, 17:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
zawalony smok w zbiorniku. nieswieże paliwo

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2018, 17:50 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 grudnia 2014, 20:22
Posty: 267
Lokalizacja: Warszawa
Od razu załóż filtr paliwa przed pompą, żeby jej nie zabić za chwilę, jak Ci ruszy syf i rdza z baku.

_________________
A156 1984
A18 LUX 1990
A07 1990
A18 1993
A075 1995


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 lutego 2018, 19:57 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 września 2015, 19:44
Posty: 47
Pojazd: FSC Żuk A11B 78'
Dzięki za rady. Faktycznie, oba pływaki były przytarte (ale nic w nich nie grzechocze i nie chlupie, widać , że już kiedyś były lutowane w newralgicznych miejscach), a na dnie komory sporo syfu. Po odpaleniu przy ręcznym pompowaniu paliwa, pojawia się benzyna na łączeniu kolektora z rurą wydechową. Żeby wyeliminować usterki,wywaliłem przystawkę do gazu i założyłem fabrycznie nowy gaźnik, który dał mi Marian, na szybko - bez regulacji dysz, objaw identyczny jak w gaźniku z utopionym pływakiem.

Co do samej pompy paliwa -niestety dźwignia pompowania ręcznego w nowej współczesnej pompie "nie odbija" i muszę ją wcisnąć żeby zaciągnęła paliwo.Pompa po ok. 10 pompnięciach napełnia (na słuch) komorę pływakową. Być może przez zły montaż nie ma pełnego skoku a tym samym pełnej wydajności, niemniej słabo wygląda to, że dźwignia ręczna nie odbija.

Zbiornik paliwa był suchutki i nie wyglądał na zasyfiony, więc niefrasobliwie wlałem 10l świeżego paliwa bez odkręcania smoka, to zapewne był strategiczny błąd. Przy okazji czy jest we Wrocławiu lub okolicach zakład regenerujący gaźniki lub sprawdzony mechanik, który był by w stanie wyregulować nowy gaźnik?

Poprawię pompę paliwa, paliwo podam bezpośrednio z czystego kanistra i zobaczę jaki będzie efekt. Czy mieliście złe doświadczenia ze współczesnymi, nowymi pompami paliwa??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 lutego 2018, 09:48 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
W zasadzie było już powiedziane, ale miałem te same objawy po zakupie Nysy z lpg. Przyczynę był przetarty pływak. Spróbuj podać mu paliwo do pompy z kanistra. Ja zmieniłbym też na próbę - świece. Jak są już wiekowe, to mogło je zalać i szlag je trafił .

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 października 2018, 21:40 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:13
Posty: 37
Lokalizacja: Żagań
Pojazd: Żuk,Gaz69
Witam serdecznie.Panowie proszę o pomoc.Moja pompa paliwa przepuszcza olej silnikowy nie przez uszczelkę miedzy blokiem a pompą a poprzez dół pompy. Są tam takie małe otworki przez które zalewa mi mocno belkę przednią a na długiej trasie ciśnienie zarzuca olejem pod całym samochodem.Przy pracującym silniku widać jak z pod spodu pompy wylatują opary,dym właśnie z tych dolnych otworów.Pierwsza moja myśl to taka aby uszczelnić ją sylikonem i powinno być po sprawie,ale tak myślę co może być tego przyczyną??Jakiś czas temu zmieniłem korek wlewu oleju na ten bardziej szczelny czy ciśnienie mogło się na tyle zmienić że znalazło ulotność w pompie??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 października 2018, 13:35 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:13
Posty: 37
Lokalizacja: Żagań
Pojazd: Żuk,Gaz69
A jakie są objawy zatkanej odmy?? Bo tak przyszło Mi na myśl czy może coś z tym nie będzie związanego.Dziś po ściągnięciu gażnika okazało się że jest też mocno brudny od oleju.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 października 2018, 15:22 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
A jakie masz przewietrzanie miski olejowej? Otwarty obieg czy zamknięty?

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 października 2018, 17:14 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:13
Posty: 37
Lokalizacja: Żagań
Pojazd: Żuk,Gaz69
No faktycznie obieg zamknięty co tłumaczy brud w gaźniku.A co w takim razie z pompą paliwa która zachowuje się jak część odmy??Może przyczyną tego był też za duży stan oleju bo Mi się troszkę ponad miarkę przelało?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 października 2018, 17:22 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Obieg zamknięty powinien mieć przewód z filtra powietrza do odmy i dalej od odmy do miski olejowej. Jeśli masz syf w filtrze powietrza to może być odma przytkana.
Co do stanu oleju - zależy jak bardzo się przelało ;) Ale nie powinno się lać ponad stan.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 października 2018, 17:29 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 20:13
Posty: 37
Lokalizacja: Żagań
Pojazd: Żuk,Gaz69
I dokładnie tak są poprowadzone przewody jak piszesz.Filtr powietrza był wymieniany jakiś czas temu więc jest ok.Jak wyciągam przewód z filtra powietrza i dmucham w rurkę to czuję że nie jest zatkana,a to by oznaczało drożność układu odmy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net