Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 18:01


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z S21
Post: 18 października 2010, 14:17 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 października 2010, 13:44
Posty: 6
Lokalizacja: wawa
Witam serdecznie. Żuka ani Nysy co prawda nie mam, ale mam silnik S-21 w moim Gazie 69.
Niestety pojawił się pewien problem z silnikiem. Na zimno i na ciepło na wolnych obrotach słychać co jakiś czas jakby nie przepalał na jakimś cylindrze (takie głuche pierdnięcia w tłumik). Chodzi w miarę równo. Na zimno w ogóle nie ma mocy i przy dodawaniu gazu (szczególnie pod obciążeniem wydobywają się z wydechu odgłosy jak z ruskiego traktora). Z kolei gdy silnik jest nagrzany, to ma naprawdę dobrego kopa (kołami w miejscu obraca), ładnie wkręca się w obroty, ale też słychać te pierdnięcia z wydechu jak w dwusuwie na wolnych (chodzi na 4 cylindrach). Regulacja zapłonu i składu mieszanki nie pomaga. Sprawdzałem też cewkę i pompę paliwa oraz świece i kable. Może aparat zapłonowy (kopułka wymieniona)? Może kondensator przy cewce (cewka wymieniona)? Moduł ładowania (mam elektroniczny)? Aha silnik jest wyremontowany, zawory wyregulowane, nic nie dymi ani na ciepło ani na zimno, ani przy gazowaniu, żadnych podejrzanych stuków słowem jestem pewien że to nic mechanicznego. Pomóżcie proszę, bo przez ten silnik wyląduję w psychiatryku.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2010, 15:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
no to wygląda na zapłon. Sprawdź wiązkę od stacyjki, może jakiś kabel być przegrzany i za mało prądu idzie, albo ma gdzieś przebicie.
A tak wogóle, może masz wydech źle skręcony i gdzieś barabani ;) sam aparat jak jest mocno rozkalibrowany to może Ci się zapłon przestawia i kręcenie aparatem nic nie daje. Jeśli masz dobry zapłon , kable dobrze podłączone, elektryke ok, zawory i rozrząd w porządku to nie wiem co to może być...

Może tłucze podgrzewacz? Może za bardzo dławi na zimnym i na ciepłym jak się otwiera to jest ok :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2010, 17:50 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 października 2010, 13:44
Posty: 6
Lokalizacja: wawa
Chyba wpadłem na to co to może być. Aparat zapłonowy niedawno wymieniałem, ale jest tam w środku aparatu taki kabelek cienki z jednej strony nitowany, a z drugiej przykręcony. Nie podoba mi się izolacja na tym kabelku. Co to za kabel, jaką pełni rolę i czy to może być przyczyna? Może głupie pytanie, ale w aparacie zapłonowym nie grzebałem jeszcze, poza ustawieniem. :roll:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2010, 18:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Jak wymieniałeś aparat, to może źle go wstawiłeś? Na bank wstawiłeś tak samo jak stary? Ten przewodzik zdaje sie jest od przerywacza, jak dobrze pamiętam.. z drugiej strony jest mocowan do zacisku, gdzie jest też mocowany przewód z cewki do aparatu, tak?
No, poszperaj tam w aparacie, bo mi to wygląda na zapłon, jeśli wszystkiego innego jesteś pewien :) Sprawdź kable, bo kolega w Zuku ostatnio zamontowałnowe kable i po odpaleniu okazało sie, zę nie hcodzi na wszystkie gary (w momencie tak telepał, że chyba na dwa gary chodził), okazało sie, że kable byly do bani, na próbę założyliśmy stare, ale dobre z mojej Nysy i gitara :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 października 2010, 18:21 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
dokrec kolektor ssaco wydechowy

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2010, 11:39 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 października 2010, 13:44
Posty: 6
Lokalizacja: wawa
< nysa - service > pisze:
dokrec kolektor ssaco wydechowy


Rzeczywiście przy kolektorze widać delikatne ślady sadzy na głowicy. Myślisz, że to może być powodem braku mocy na zimnym silniku?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 października 2010, 16:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
kazdy jeden silnik niema dobrej mocy jak jest zimny , wszystkie instrukcje obslugowe kazdej marki pojazdu podaja ze uzytkowa temperatura to 80 C , moja nysa tez niejest mega silna jak jest zimna jak za wczesnie ssanie wcisne spowrotem to tez zaczyna burczec i slabnac , kolekror ssaco-wydechowy jezeli jest luzny na tych szpilkach to bedzie ci silnik ciagnol falszywe powietrze to ze masz przedmuchy spalin jest pierwszym znakiem ze niejest szczelny kolektor wydechowy a tak samo i ssacy bo razem sa przykrecone do glowicy. Zawory wszystkie ustaw na 0,20 szczelinomierzem , moze masz za duze luzy na zaworach tez moc oslabnie

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 19:28 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 października 2010, 13:44
Posty: 6
Lokalizacja: wawa
Dokręciłem kolektory. Ale dalej nie podobała mi się praca silnika.
Wymieniłem świece i przewody na nowe. I coś mnie podkusiło, żeby wymienić płytkę aparatu zapłonowego. Po założeniu silnik nie chce odpalić w ogóle. Ze zdjętą kopułką rozrusznik żwawo kręci silnikiem. Po założeniu kopułki kawałek przekręci i jakby odbijał. Kable mam dobrze do świeć założone (1243), aparatu całego nie demontowałem. Co mogłem schrzanić wymieniając płytkę? Przykręciłem identycznie jak ta stara była, wszystkie kabelki także. :roll:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 19:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
przerywacza nieustawiles :) tutaj:
http://forum.polskiedostawczaki.pl/temat-vt27 ... sc&start=0

ustaw tak walek aparatu zeby kowadelko przerywacza bylo na jednym z czterech czubków walka i wtedy ustaw przerywacz szczelinomierzem na 0,4

napewno kabli nie pozamieniales lepiej sprawdz jeszcze raz.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 19:49 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 października 2010, 13:44
Posty: 6
Lokalizacja: wawa
dzięki, jutro będe sprawdzał


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 19:52 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
jak zamienisz kable to ci za chiny ludowe nieodpali , a jak chcesz wymienic kopulke z kablami na nowe to pojedynczo wkladaj w nowa kopulke kable kierujac sie na wzorze starej kopulki. No i szczelina miedzy stykami przerywacza to podstawa.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 19:56 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 października 2010, 13:44
Posty: 6
Lokalizacja: wawa
Kable są na bank dobrze. Tak jak patrzy się na kopułkę to od lewej: 1 2 cewka 4 3. :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 października 2010, 19:59 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
wkrec swiece zaplonowe 4x NGK B 7HS jak niebedzie B 7HS to BR 7HS , te iskry i inne wywal.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net