Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 00:37


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 listopada 2010, 21:32 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 10 listopada 2010, 21:22
Posty: 5
Lokalizacja: polska 20 wiek
Witam mam problem z światłami stopu, nie świecą się jak się naciśnie pedał hamulca.

Z tyłu pompy hamulcowej wiszą mi dwa przewody i prawdopodobnie brakuje "Automatu stopu" http://www.moto-trans.koszalin.pl/product/WYLACZNIK-SWIATEL-STOP-HYDRAULICZNY-ZUK/?id=2378
ten powyżej ma za gruby gwint, a w sklepach nie mają z chudszym, ponadto w pompie hamulcowej jest prawdopodobnie gwint stożkowy.

Istnieje jakiś sposób na światła stopu, albo ma ktoś może taką część na zbyciu.[/url]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2010, 21:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
przeciez ten musi pasowac co podales link , i normalnie jest wkrecony w taki specjalny trójnik rurek hamulcowych, w tym momencie jak nacisniesz pedal hamulca cisnienie plynu odbiera czujnik stopu , innych niebylo hydraulicznych tylko takie.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2010, 21:57 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 10 listopada 2010, 21:22
Posty: 5
Lokalizacja: polska 20 wiek
< nysa - service > pisze:
przeciez ten musi pasowac co podales link , i normalnie jest wkrecony w taki specjalny trójnik rurek hamulcowych, w tym momencie jak nacisniesz pedal hamulca cisnienie plynu odbiera czujnik stopu , innych niebylo hydraulicznych tylko takie.


Tyle że właśnie w tym moim ten trójkącik jest umieszczony z boku pompy, a w pompie hamulcowej jest mniejszy gwint, bodajże 6mm a automat jaki kupiłem bo nie ma innych ma gwint 10 mm
te kabelki co mi zwisają są najprawdopodobniej od tego hamulca.

może tam została inna pompa hamulcowa wsadzona.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 listopada 2010, 22:59 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Jaką masz pompę? 1 czy 2 stopniową? Układ 1 czy 2 obwodowy?

http://allegro.pl/gaz-wolga-syrena-wars ... 56147.html - tak wygląda 1 stopniowa.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2010, 22:12 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 10 listopada 2010, 21:22
Posty: 5
Lokalizacja: polska 20 wiek
http://www.moto-trans.koszalin.pl/produ ... K/?id=1308
ja mam taka jak na tym obrazku i tam po lewej stronie się wkręca ten automat stopu, tyle że tam gwint jest chyba 6mm w stożku.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2010, 22:27 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tam się nie wkręca automatu stopu :) To jest gwint do mocowania pompy! JAk ona jest u Ciebie zamocowana, jak nie na tym? :roll: No nieważne, w każdym razie czujnik stoppuu jest wkręcony w trójnik, który musi być gdzieś niedalego pompy, z do niego wchodzi jeden wężyk zpompy i wychodzą dwa na koła :) Tam w trójniku powinien być czujnik hydrauliczny :) A nie w pompie bezpośrednio ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2010, 22:38 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 10 listopada 2010, 21:22
Posty: 5
Lokalizacja: polska 20 wiek
No fakt mam tam trójnik tylko że nie świecą mi światła stopu, a i wiszą mi 2 kabelki myślałem że to od tego "automatu stopu". więc nie wiem teraz co może być przyczyną. Serwo trzyma hamulec bo są bardzo słabe i ciężko chodzi hamulec.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2010, 22:48 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No to dwa przewody mogą byc jjak najbardziej od czyjnika hydraulicznego :) On jest wkręcony w trójnik i od czujnika wystaja dwie blaszki, a na te blaszki powinienes założyć te przewody :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 listopada 2010, 22:54 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 10 listopada 2010, 21:22
Posty: 5
Lokalizacja: polska 20 wiek
Marian15 pisze:
No to dwa przewody mogą byc jjak najbardziej od czyjnika hydraulicznego :) On jest wkręcony w trójnik i od czujnika wystaja dwie blaszki, a na te blaszki powinienes założyć te przewody :)

Czyli na trójniku jest wyjście na te przewody. Muszę dobrze obejrzeć ten trójnik. bo bez światła stopu to ciężko.
------------------------------------------------------------------------------------

Hamulec naprawiony.

Przyczyną była wadliwa kostka która nie podawała prądu na mechaniczny Automat stopu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net