Dzisiaj jest 29 marca 2024, 14:15


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 maja 2013, 21:08 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lutego 2012, 12:58
Posty: 23
Lokalizacja: Janów Lubelski
Witam
od pewnego czasu zastanawiam się nad robieniem paliwa z przepalonego oleju rzepakowego mam jego dosyć spore ilości i to za darmola mam składniki i zmontowałem reaktor i teraz pytanko jak na ten wynalazek może reagować nasza stara Polska pandoria 4C90 ? z tego co wyczytałem to starsze silniki diesla spokojnie znoszą to paliwo jakie są wasze opinie ? bo ja słyszałem tylko same superlatywy :)

pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2013, 21:36 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
Reakcję którą zamierzasz przeprowadzić opracował Rudolf Diesel i jest to po prostu jedyne oryginalne paliwo dieslowskie :)

Jak może zareagować andoria, a no pomyśl jak,
komputer jej stanie :D

Powodzenia i trzymam kciuki

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2013, 22:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
swego czasu jeździłem ON 50% / rzepak 50% i chodził bezproblemowo , warunek nowy filtr oleju i najlepiej jak to nie bedzie pora zimowa


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2013, 21:06 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
stasiu pisze:
swego czasu jeździłem ON 50% / rzepak 50% i chodził bezproblemowo , warunek nowy filtr oleju i najlepiej jak to nie bedzie pora zimowa


mylisz bio-diesla z olejem

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 maja 2013, 19:28 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
wiem ze to co innego ale napisałem ze na samym rzepaku też się da


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, 21:30 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2010, 20:44
Posty: 280
Lokalizacja: Krakow
adekniedzial pisze:
i teraz pytanko jak na ten wynalazek może reagować nasza stara Polska pandoria 4C90 ?


Wyswietli "check engine", a potem skrzynia przelaczy sie w tryb awaryjny i bedziesz wracac do domu na dwojce :)

Mysle, ze poza smrodem frytek bedzie wszystko OK. Sprawdzaj silnik pod katem wyciekow. O ile pamietam, biodiesel rozpuszcza rozne zastarzale zlogi i czasem cos pocieknie.
Ale ogolnie to pandoria jest silnikiem chodzacym nawet na weglu i oleju z gowna wielblada :)

Napisz, jak poszlo.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 maja 2013, 10:17 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
ja miałem fiata ducato pierwszy model i powiem szczerze ze na rzepaku szło lepiej niż na niektórych olejach napędowych.
Jak ktoś chce to opał jest też dobrym paliwem do tego typu aut.
A stara andoria to na rozpuszczonym maśle nawet pojedzie 8) 8)

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 maja 2013, 08:30 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lutego 2012, 12:58
Posty: 23
Lokalizacja: Janów Lubelski
Drodzy Przyjaciele !!

Jestem już po fazie testów i oto następujące wyniki:

biodiesel- spalanie ok 12 l/100 km na trasie <mam tarpana honkera na pandroii wiec takie mam dane>
w terenie ok 15l/100 km
jeżeli chodzi o kondycje silnika taka sama jazda jak na ropie tylko , że wali frytkami

jazda na tylko przepalonym oleju bez uzdatniania spalanie jak wyżej tyle że lekko wyższa moc i wali frytkami

jazda na czystym oleju rzepakowym prosto z biedry spalanie 15-17 l/100 km tyle, że idzie słabo i trzeba bardzo na gazie cisnąć

mieszanka ropa i przepalony olej nie przerabiany 50/50 % idzie tak samo jak na zwykłej ropie i tu odmiana wali plackami z ziemniaków

i ostatnia kombinacja czysty rzepak z biedry + przepał + ropa na cały bak <55 l> musiałem wlać litrę benzynki ze względu, że mieszanka za gęsta była i trzeba było to lekutko rozrzedzić

jedyny minus tej imprezy jest taki, że musiałem powymieniać filtry, jeżeli chodzi o przecieki jako takich nie mam, mam pozmieniane wszystkie przewody paliwowe więc nie martwię sie o przecieki.

jeżeli macie pandorie w niezbyt dobrej kondycji to odradzam kombinowania, choć z drugiej strony można spokojnie lać w proporcjach 50/50 przepał z ropką i nic sie nie dzieje nawet lepiej idzie na zimę odradzam takich kombinacji .

w jednym wielkim skrócie spokojnie można jeździć na tym dziadostwie kwestja częstej wymiany filtra paliwa i co jakiś czas przepalanie ropką w takim przypadku nic sie nie dzieje z pandorią

pozdrawiam :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net