Dzisiaj jest 29 marca 2024, 13:04


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 października 2015, 11:16 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Pomocy potrzebuję. Chcę zastosować w Żuku z Andorią wypasioną pompę paliwa, elektryczną i potrzebny mi do niej filtr. Idealny pacjent wygląda tak jak na fotce, czyli ma możliwość zamontowania (dziurki do śrub), ma mosiężną siatkę, oraz króćce na przewody. Wszędzie w necie w sklepach rolniczych są takie filtry, ale bez króćców, bo są montowane na sztywnych przewodach tuż przed samą pompą wtryskową. Czy ktoś wie w jakim aucie występuje taki gustowny filterek i nie kosztuje 400 zeta, tylko powiedzmy max 150 zł?

Muszę to zrobić przed wyjazdem do Afryki, bo spodziewam się tam dość podłego paliwa, a nie chcę zabić pompy paliwa i na deser wtryskowej.


Załączniki:
filtr1_5417.jpg
filtr1_5417.jpg [ 10.81 KiB | Przeglądany 7503 razy ]

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 11:23 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Spróbuj w sklepach -części wózki widłowe.

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 11:36 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Kochany - ja grzebę od dwóch dni po różnych czeluściach internetu i nie trafiam. Fotka którą dałem pochodzi z 2007 roku z jakiegoś forum, a przedstawia dokładnie ideał tego czego szukam. Bo filtrów bez króćców to już parę znalazłem...

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 11:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Kochanieńki - nie mówię tego bez przyczyny. Taki odstojnik ma przeciętny wózek widłowy z motorem diesla. Podchodzę do sprawy kurewsko poważnie. Warto wydrukować kartkę i pojechać do takiego sklepu. Diesle - podnośniki, wymagają stabilizacji dawki ropy właśnie za sprawą takich wynalazków. Bo jak będzie problem z przesyłem ropy - gdzie trzeba podnieść 12t - to skończyło by się to tragicznie. Tam montują takie "słoiki" Sklepy ze sprzętem budowlanym - spychy fadromy i takie cudaki. Tam właśnie szukaj.
Oj, Diesel.

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 11:48 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Ja się na tym nie znam jakoś super profesjonalnie. Potrzebuje filtra z króćcami 6mm. A wszędzie są bez króćców i o to tylko mi chodzi;-) Skąd mam sobie potem to wyczarować? Kupuje się razem z filtrem?

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 11:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Takie filtry są montowane w sprzęcie budowlanym. Mają króćce i nie. To główny odbiorca tych wynalazków. Podtrzymują dawkę ropy tak by silnik miał pod dostatkiem ropy.
To nawet ma sens, bo jak pompa olejowa- tłocząca olej do siłowników zużywa ze 80% mocy silnika, to wyobraźcie sobie jaki szybko trzeba tą moc osiągnąć. Dlatego grzej do sklepu ze częściami do maszyn budowlanych albo do wózków. Nie łudź się że znajdziesz takie cuda w sieci.

Diesel, ja też nie jestem profesjonalistą i za uja nie wiem, jak to do końca działa. Dziele się informacjami, których jestem pewien i nie mam zamiaru niczego kryć. Widziałem w jelczu taki "słoik " tak na to mówili. Widzę że masz problem to mówię, co wiem.

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 11:55 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Spoko, ja wiem po co toto jest, tylko dziwię się że wszyscy to bez króćców sprzedają;-) Jak wyzdrowieję to pojadę do sklepu i kupię to co potrzebuję;-)

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 11:58 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 marca 2015, 12:54
Posty: 1259
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pojazd: Żuk A07D 1996.31.12, 4C90
Diesel pisze:
Spoko, ja wiem po co toto jest, tylko dziwię się że wszyscy to bez króćców sprzedają;-) Jak wyzdrowieję to pojadę do sklepu i kupię to co potrzebuję;-)


O, to ja może podpowiem gdzie widziałem taki wynalazek.

Wózek widłowy z silnikiem 1.6D Baker (o ile dobrze pamiętam) 3,5T
Jelcz 317 z Gruchą -: )
Agregat prądotwórcz 8kva
spych staliniec T100 - ale to chyba była rzeźba

Zdrowiej zdrowiej, żuk sam się nie zrobi. :D
ps. w afryce się "wygnijesz"

_________________
Byliśmy na 2015/ 2016/2017
WOODSTOCK


~Pojazd wielozadaniowy stworzony z myślą o podniebnych wojażach, widziany przez niektórych nad strefą 51'

Zagorzały miłośnik bębnowego pisku - szanuj bęben - jedź poboczem
Czy widział pan, Panie władzo, by ktoś leciał bokiem, ŻUKIEM?!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 13:03 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Piotrze,trzeba było dzwonić,coś bym doradził :mrgreen: Na forum nie zawsze dostaniesz odpowiedzi na tak egzotyczne pytania.Możesz zastosować coś,co jest nazywane "separatorem wody" i pochodzi od silnika Leyland sw 400,stosowanym m.in. w naszych bizonach,samochodach star,czy autosan itp. a także w nowszych konstrukcjach ursusa.Można coś takiego znaleźć na złomie,lub kupić nowe,cena około 150.Do tego kupujesz wstępny filterek paliwa od ciągnika zetor,lub c-360 i przykręcasz do tego separatora "na ssaniu" Filterek zatrzymuje wszelakie syfy,oczywiście większe od średnicy oczek w siatce,a separator ładnie "separuje" wodę i większe cięższe zanieczyszczenia z paliwa.Mam takie coś w ciągniku i działa wyśmienicie.Możesz też zastosować tylko ten filterek,tylko trzeba ładnie to podłączyć i jakoś przykręcić,bo normalnie jest to część pompy zasilającej w ciągnikach.
Kilka zdjęć i linków
Separator.
Obrazek
https://www.google.pl/search?q=separato ... 0glg&dpr=1
Te małe odstojniki-filterki mżna zastosować zarówno z zetora,jak i z z ursusa c-360-330,ale różnią się budową i wymiarami króćców i śrub.Te zetorowskie mają to samo,co w żuku,bo to czeska produkcja,a te od c-330/360 są większe,śruba M12 i większe oczka w króćcach,ale to nie problem,bo wszystko jest do kupienia.
Tu jest ursusowski
Obrazek
A tu zetorowski.
Obrazek
Jak widzisz,różnią się też rodzajem zastosowanego wkładu filtrującego.Ten zetorowski jest lepszy,moim skromnym zdaniem,bo zanieczyszczenia nie pokrywają go tak,jak ursusowskiego.Same wkłady pasują praktycznie zamiennie ze sobą,oczywiście trzeba też dać sprężynkę.Ursusowski filterek pasuje do tego odstojnika,bo to ten sam wymiar śrub,natomiast zetorowski jest mniejszy,jak pisałem.
https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=ods ... liwa+zetor
https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=ods ... rsus+c-360
Gdybyś chciał tylko sam ten mały filterek,bez separatora,to w sumie bez różnicy,który założysz,bo poziom trudności w montażu jest taki sam.Trzeba go po prostu wpiąć w przewód ssący między zbiornikiem i pompą zasilającą i tyle.Problem jest tylko z jednym króćcem,bo orginalnie jest on zrobiony na przelot,bez żadnego gwintu i przechodzi przez niego śruba wkręcana w korpus pompy zasilającej.Ten drugi ma gwint i przykręca się tam króciec do którego idzie przewód ze zbiornika.
Te filterki kosztują grosze w porównaniu z tym,który pokzałaeś,a działanie mają takie samo.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 13:08 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
No ja szukam czegoś co będzie od razu miało siatkę w środku i będę mógł toto wpiąć w układ przed pompą. Chcę takie dwa w jednym, z króccami. To co pokazałem to taki pacjent idealny;-)

Domyślam się że siateczkę można wyjąć, przepłukać, przedmuchać i pojedzie dalej jeśli nie mam zapasowej?

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 13:14 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 października 2015, 06:31
Posty: 18
Pojazd: Żuk A18h '96
a jakbyś wkręcił np. taki kruciec to by działało ?Obrazek

_________________
--
yasiek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 13:15 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
O ile gwint zgodny to tak. Problem w takim wkręceniu żeby było szczelne;-) Tutaj widać uszczelnienie stożkiem na końcu gwintu.

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 13:23 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Wszystko jest rozbieralne,normalnie.Odkręcasz ten grzybek na dole i wyjmujesz.A jeśli wypadnie kupić sam wkład,to ten mały grzybek kosztuje chyba z 5pln,to są śmieszne koszty.
Tu masz rysunek,jak to wygląda w orginale (w c-360)
Obrazek
Części typu króćce,czy śruby dostępne są normalnie w sklepach rolniczych,tylko jak piszę,inne średnice są w zetorze/żuku,a inne w c-330/360, bo pompy są innego producenta.Motorpal lub WSK Mielec


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 13:29 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Dobra, jestem bogaty już w wiedzę i serdecznie wszystkim dziękuję za wsparcie w działaniach. jak zamontuję wszystko to zdam relację.

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 31 października 2015, 14:47 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
A nie można dać filtra wstępnego od mercedesa 123 czy 190 200-220D? też siatka a jak się zapcha to wywalasz i wstawiasz nowy, kosztuje 5zł. tyle że króćce 8mm może 6mm też są.
Np. PS 820 i PS 821 wg katalogu Filtron, ale są i lepszych firm.

http://www.carnetwork.pl/zdjecia/lampa/ps820_2.jpg

http://www.sklepdusia.neostrada.pl/Allegro/PS821.jpg

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net