Dzisiaj jest 28 marca 2024, 13:19


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 maja 2017, 07:27 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 marca 2015, 21:11
Posty: 68
Czy ten most ma jakieś nabite oznaczenia (przełożenie, nr seryjny)?
Czy jeśli "kwadrat" hipoidalny to zawsze będzie miał przełożenie 41:10?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 07:44 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Ma oznaczenia na kole talerzowym.Trzeba odkręcić dekiel i zobaczyć.Przełożenie 10/41, to występowało raczej w Honkerach, ale to most jeszcze szerszy, niż w Lublinie.W Żuku było tylko 9/43, a w Lublinach 9/43 i 9/41, w zależności od wersji DMC, bo były stosowane różne opony.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 15:08 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Czy aby 10/41 nie było tylko w starym typie mostu - tym dzielonym?

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2017, 21:15 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Nie, nie było.Na Moto-Trans (sklepie internetowym) sprzedawali nawet te komplety 10/41 do mostów hipo, wklejałem to do tematu o mostach.Ktoś tu z forum tam dopytywał i mu powiedzieli, że niema i już nie będzie.Tak mi się to jakoś przypomina.Ale wszelakie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że były takie przełożenia.
O właśnie, poszukałem jeszcze od razu i pokazuje mi coś takiego
http://www.moto-trans.koszalin.pl/produ ... BO/?id=237
Niby to jest do mostu hipoidalnego, ale stwierdzić tego po zdjęciu nie potrafię.Silniki iveco przecież były i mogli dawać takie mosty do nich, bo Andoria, to pewnie by się nie uciągnęła na tym.Cholera tam wie.W każdym razie, skoro były do przedniego, to analogicznie, musiały być i do tylnego.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2017, 17:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 10:57
Posty: 52
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd: Żuk
Zamówiłem komplet 10/41. w przyszłym tygodniu ma dojść wraz z "zestawem naprawczym" mostu ( uszczelki, podkładki łożyska) , zobaczymy czy da radę uciągnąć na tym przełożeniu , trochę ryzyko ale co tam - Andoria 102KM ma moc ! :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 29 maja 2017, 22:36 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Tylko żeby to było do tylnego mostu, bo wiesz :mrgreen: Na moto transie to zamawiałeś, czy jak? Tutaj swego czasu byli jeszcze chętni na takie coś.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2017, 07:01 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 10:57
Posty: 52
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd: Żuk
Moto trans ma za drogo ,most 150zł a atak z talerzem ponad 800zł - chore. podzwoniłem po innych sklepach i gość znalazł mi jeden komplet od honkera , na 99% to to . Jak przyjdzie to pomierzę i oby pasowało .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2017, 11:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Jeśli jest od hipoidalnego, to musi pasować.Inna sprawa, to ciekawe, jak się to będzie odpychało na takim przełożeniu.Skrzynia tam ma być piątka? Koła jakie itd. Żeby się nie okazało, że będziesz się pół godziny rozpędzał.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2017, 17:01 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 10:57
Posty: 52
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd: Żuk
Skrzynia piątka KIA , - koła od Lublina 16" 195/75 tak na początek , może coś rozmiar szersze ale zobaczy się . Skrzynia taka jest w Lublinie co kupiłem ale nie wykluczam że po paru trasach po kraju jako test dla konstrukcji może zostać wymienioną na TS-5 Tczew . Żuk jest lekki ( prawie 900kg różnicy do Lublina 3 ) także mam nadzieje że będzie ok ale jak nie objeżdżę to się nie dowiem


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 czerwca 2017, 15:18 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 listopada 2015, 09:31
Posty: 317
Pojazd: DMP Lublin 3324 Groszek
Będzie dobrze. Sam z chęcią upolowałbym taki dyfer do swego groszka. I również myślę nad wymianą skrzyni na Tczewską. Choćby dlatego, że kijankowa już odmawia współpracy - gdy się nagrzeje, są problemy z wrzuceniem wstecznego i jedynki, a czasem nawet dwójki. Z postoju oczywiście. :)

_________________
pozdrrrawiam! :)
zbYszek http://www.zbychewka.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 czerwca 2017, 16:23 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 10:57
Posty: 52
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd: Żuk
A jednak ten 1 % zadziałał .
To jednak nie to :
Obrazek

Moje mam takie :
Obrazek
Obrazek


Z tego co się dowiedziałem to to co przyszło - pierwsze foto , jest od honkera/tarpana 10/41 ale starszy typ.
Powinienem szukać od honkera 10/41 ale tego z silnikiem Iveco i to tylni most .
W moto-transie mają ale do przedniego mostu - zdjęcie na ich stronie wprowadza w błąd , na wałku ataku zęby skręcają w prawo a nie w lewo . Analogicznie na kole talerzowym .
Także szukam dalej może się trafi , awaryjnie pozostanie 9/41 z Lublina 2,9 , mam co robić także poczekamy jeszcze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 19 grudnia 2017, 00:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 10:57
Posty: 52
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd: Żuk
Witam Panowie po dłuższej przerwie ,
w końcu nabyłem czas i prace ruszają .
Na dziś pozbyłem się już budy i ramy od lublina , wszystko rozbebeszone i na złom.
Silnik w trakcie dekompletacji - pompa i wtryskiwacze u pompiarza na sprawdzeniu ( już dzwonił że gotowe ) , alternator i rozrusznik do elektryka .
Największą przeszkodą okazała się turbina gdyż ktoś wpadł na pomysł że nie przykręci jej "normalnymi" śrubami tylko ( ze złośliwości :wink: ) zastosuje śruby calowe . Myślałem że dostanę zawału , dziesiątka omyka ,dziewiątka nie wchodzi , napęd turbiny to samo 13 za duże , 12 za małe .
Objeździłem sklepy i mechaników i za chiny ludowe no nikt nie ma .
Zamówiłem w necie 3/8 cala ( nasze 9,5 ) i 1/2 cala ( nasze 12,7) - może na dniach przyjdzie to jeszcze przed świętami rozbiorę cały silnik w drobny mak .
Co do Żuka to rozważam zakup innej sztuki gdyż nie wiem czy się wyrobią ze wszystkim do wiosny z powodu dużej liczby prac blacharskich przy nim , jest zdrowy ale jest też trochę miejsc ( zagięć , wznieceń itp ) a ja blachę to co najwyżej umiem pomalować .
Jeszcze na koniec pytanko , czy motory 4CT90 i 4CTi90 mają te same zestawy uszczelek ? wydaje mi się że tak bo to tylko intercooler ma więcej ale wolę się upewnić .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2017, 00:10 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 10:57
Posty: 52
Lokalizacja: Łowicz
Pojazd: Żuk
Silnik rozebrany , po zdjęciu głowicy ukazał się przykry widok .
Wał wyjęty , na pierwszy rzut oka panewki ja nowe ale jutro pomyję i dokładnie obadam .
Uszczelka głowicy cała także chyba tuleja puściła , na głowicy nie widać pęknięć ale i tak do sprawdzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2017, 07:40 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 listopada 2015, 09:31
Posty: 317
Pojazd: DMP Lublin 3324 Groszek
Ten przykry widok, to pewnie kara za wywiezienie na złom resztek dawcy - bez pochwalenia się na forum i możliwości karmienia sępów. :P

_________________
pozdrrrawiam! :)
zbYszek http://www.zbychewka.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 grudnia 2017, 10:11 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
zbiegusek pisze:
Ten przykry widok, to pewnie kara za wywiezienie na złom resztek dawcy - bez pochwalenia się na forum i możliwości karmienia sępów. :P


Też tak myślę :P

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net