Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:10


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 lipca 2017, 18:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 listopada 2016, 16:04
Posty: 48
Pojazd: Andoria Lublin 3
W piątek miałem wymienić tarcze w Lublinie. Według książki - odkręcić i zdjąć. Na moje oko - trzeba zdemontować całą piastę. Czy mam rację? Od wymiany odstąpiłem bo nie miałem odpowiedniej wielkości nasadki. I oczywiście jak kretyn zamiast zmierzyć rozmiar to stwierdziłem, że sprawdzę w książce (mimo że już się raz na niej zawiodłem). Zatem pytanie numer dwa - jaki to rozmiar. I pytanie numer trzy - jest jakaś procedura regulacji naciągu czy założenie jest takie, że robi się to na wyczucie?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2017, 19:10 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tak, trzeba zdemontować piastę.
Zazwyczaj nie potrzebujesz takiej nasadki. Po wyciągnięciu zawleczki powinieneś móc spokojnie odkręcić nakrętkę większym kluczem nasadowym, a potem ręką pójdzie lekko. Gorzej, jeśli masz nowszy typ nakrętki bez zawleczki tylko punktowaną w rowek. Wtedy duża nasadka Ci się przyda.
Regulacja polega na tym, że dokręcasz, aż skasujesz luz, po czym dokręcasz jeszcze trochę, żeby docisnąć wszystko (nie na fest, tylko lekko), a potem odkręcasz tyle, żeby nie było luzu, ale kręciło się swobodnie bez wyczuwalnych oporów. Ale ogólnie to tak - na wyczucie.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 lipca 2017, 19:32 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 listopada 2016, 16:04
Posty: 48
Pojazd: Andoria Lublin 3
Mam wersję z przetyczką. Kojarzysz jaki to rozmiar nakrętki? Bo mam chyba 32 a następną nasadkę bodajże 52mm. Zawsze to okazja do nabycia kolejnego narzędzia ;) I dzięki za info o ustalaniu luzu. Tak myślałem, że ma właśnie być - na czuja :D

Nawiasem mówiąc to te nakrętki zaklepywane w rowek to tragedia - znaj je aż za dobrze z Poloneza. Fiat przewidywał do tego takie specjalne szczypce, ale w polskich warunkach to już tym specjalnym narzędziem miał być młotek i śrubokręt :/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 lipca 2017, 23:13 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 listopada 2016, 16:04
Posty: 48
Pojazd: Andoria Lublin 3
Dla potomnych - rozmiar nakrętki to 36.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net