Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:51


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 01 czerwca 2021, 19:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Tak właśnie czułem, że może w temacie gazeli prędzej by coś znalazł, bo tam te silniki były w większych ilościach. Ale sama Andoria od zawsze wydawała katalogi i instrukcje obsługi do swoich silników, więc i do tego powinno być. Da się to jakoś pobrać z tej strony? Bo to chyba tylko do przeglądania. Trza by się bawić w robienie zrzutów ekranu.
Nawiasem mówiąc, szkoda tego silnika, że już nie jest produkowany. Cholerne unijne normy, żeby tylko wykończyć. Widziałem go na żywo w strażackiej gazeli i mi się podobał. Jakby takiego do żuka przeszczepić, to by dopiero fruwał.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2021, 19:36 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 maja 2021, 13:42
Posty: 13
Pojazd: Intrall Lublin 2007
Wow, bardzo dziekuje. Troche lipa bo sobie te stronke juz kilka razy przegladalem i nie pomyslalem zeby kliknac w te "katalogi"... No juz zbieram widze ciekawe rzeczy na temat silnika wiec moze teraz pytanie na ktore na pewno dostane tu odpowiedz - otoz chodzi o pedal sprzegla. Nijak nie jestem w stanie ustawic pedalu po wymianie linki. Pedal "pieje" do gory ze az wstyd. Naprawde ta analogowa motoryzacja mnie przerasta;) Nie ma zadnej regulacji na pedale no nic. Poprzedni wlasciciel dal jakis klocek gumowy na pedal i wlasnie dlatego byly problemy ze sprzeglem. Pomijam fakt ze skrzynia bedzie pewnie do wyrzucenia bo jak wymienialem olej to wypadly z niej kawalki czegos wielkosci paznokci... to wlasnie przez ten gumowy klocek pedal mial zbyt krotki skok pracy i linka nie pociagala do konca lapy... dramat. No ale wymienilem linke i zeby wcisnac teraz sprzeglo musze niemalze kolanem dotknac kierownicy. Podpowiecie jak to cudo sie ustawia?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 czerwca 2021, 19:41 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 maja 2021, 13:42
Posty: 13
Pojazd: Intrall Lublin 2007
buźka pisze:
Tak właśnie czułem, że może w temacie gazeli prędzej by coś znalazł, bo tam te silniki były w większych ilościach. Ale sama Andoria od zawsze wydawała katalogi i instrukcje obsługi do swoich silników, więc i do tego powinno być. Da się to jakoś pobrać z tej strony? Bo to chyba tylko do przeglądania. Trza by się bawić w robienie zrzutów ekranu.
Nawiasem mówiąc, szkoda tego silnika, że już nie jest produkowany. Cholerne unijne normy, żeby tylko wykończyć. Widziałem go na żywo w strażackiej gazeli i mi się podobał. Jakby takiego do żuka przeszczepić, to by dopiero fruwał.

No wlasnie, silnik jest bardzo fajny i kultura pracy jest mega. Juz nie wspominam o osiagach tego motoru bo to bajka. Wszystkie moje t4 czy to AAB czy tdi nie rownaja sie do Adcr, serio. Jestem naprawde pod mega wrazeniem i dlatego chcialbym go "ucywilizowac" - wywalic egr jak wspomnialem itd. Jestem naprawde zadowoloby z tego przypadku przez ktory kupilem tego lublina.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2021, 09:51 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
pytanie może naiwne ale dlaczego chcesz wywalić egr jak działa?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2021, 13:08 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 maja 2021, 13:42
Posty: 13
Pojazd: Intrall Lublin 2007
No wlasnie, dziala, ale kiedy przestanie to nie wiem. Chodzi o to ze egr to wymysl i jest zbedny ( przynajmniej mi) nie mam swiadomosci eko. Zawsze wywalalem bo raz ze syf bo ma dopalac i robic norme a dwa ze wlasnie w koncu sie tak zatka ze w najmniej oczekiwanym momencie przestanie dzialac.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2021, 13:14 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 maja 2021, 13:42
Posty: 13
Pojazd: Intrall Lublin 2007
Mialem kiedys dawno temu fajna osobowke - ford probe z silnikoem v6. Byl egr. Przy okazji kiedys jak sie wzielismy za wywalanie vrisow z kolektora to mialem okazje zobaczyc jaki syf czarny spopielony jest w srodku. Wywalilem egr. Wyczyscilem kolektor na ile sie dalo, prawie ze polerowanie kanalow. Po dlugim czasie potem wymienialem uszczelki owego kolektora po tylu kilometrach nie bylo nic z tego co wczesniej tam zalegalo. Stad zawsze wawalam badz zaslepiam egr.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 czerwca 2021, 20:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Święta racja. Jak się da - wywalać. Dla silnika nic dobrego, a czy dla środowiska AŻ TAK dużo to daje, też bym polemizował... Szybsze zużycie silnika to też żadna ekologia ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 czerwca 2021, 10:32 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 maja 2019, 17:57
Posty: 48
Pojazd: Lublin 3 2.4td
LublinLodz pisze:
.... Podlaczylem ostatnio komputer do Lublina i o dziwo sie laczy wiec nie wiem czy jak usube caly egr to czy nie zacznie lapac bledow i wchodzic w jakis tryb awaryjny.....

hehe komputer do lublina ---jak to brzmi nowocześnie , dzięki bogu ''zwykła" andoria nie ma takich problemów ( śmieję się dlatego że jeśli doszły by do ogólnych tzw. humorów elektrycznych jeszcze problemy z błędami typu check engine to już by trzeba te auta wywalić na złom bo by nie nastarczył ich usuwać a tak to zawsze można ''analogowo'' poprawić to i owo bez pomocy zaawansowanego oprogramowania )


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net