Dzisiaj jest 28 kwietnia 2024, 18:42


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podgrzewacz
Post: 15 czerwca 2009, 17:40 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Witam. Mam pewną intrygującą mnie sprawę. Mianowicie:
Przy kolektorze powinien byc podgrzewacz. U mnie go nie ma i w dziure jest wkrecona sruba. Jednak przy wysokich obrotach silnik strasznie rezonansuje. Po konsultacjach z Tomkiem myślałem, ze to laski popychaczy, ale jak wujek sie nia przejechał i jechał 80 km/h to hałas byl taki, ze to nie mogly byc laski. Wujek stwierdzil, ze to podgrzewacz. Jak zobaczyl, ze podgrzewacza nie ma to stwierdzil, ze w kolektorze musialo zostac cos z podgrzewacza i telepie przy wysokich obrotach.
Pytania są następujące:
1. Czy podgrzewacz jest aż tak niezbędny, że należałoby go ponownie zamontować?
2. Do czego tak właściwie ten podgrzewacz służy?
Liczę na wyrozumiałość i z góry dziekuję za rady :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2009, 17:55 
podgrzewacz juz niespelniajacy zadnej funkcji to bylo pierwsze co wywalilem umnie :) i dalem dlugi gwintownik M8 przechodzacy przez kolektor wydechowy na wylot z dwuch stron i podkladki oraz nakretki tak zeby spaliny nieuciekaly , podgrzewacz sluzy tak jak nazwa mowi do podgrzewania kolektora i dziala na zasadzie mechanicznej tam taka sprezyna jest doniej przyczepiony taki jak by ciezarek cos w stylu zawora co reguluje przeplyw spalin , tam napewno pozostalosci po tym podgrzewaczu sa i beda halasowac tak jak ci to wujek powiedzial wystarczy mlotkiem puknac lub reka w kolektor lub w dolna rure wydechowa i zobaczysz czy cos bedzie barabanic tam w srodku , ale ogolnie ci podgrzewacz niejest potrzebny mniej problemow.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2009, 20:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No tak myślałem, zę ten podgrzewacz to nie jest niezbędny. U mnie go nie ma więc nie ma problemu. Problem jest w kolektorze. Bo tam zostały po nim pamiątki. Ale odkrece w tym tygodniu ten kolektor i wywale to co tam bylo.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 czerwca 2009, 20:35 
tak naprawde sprawdza sie on jak bys na syberii jezdzil w zimie , i jeszcze jedno jezeli ten caly pakiet odkrecisz znaczy kolektor ssacy i wydechowy razem z gaznikiem mowie o calosci to bardzo wazne jest potem dokrecanie tego kolektora tych 6 nakretek M10 x 1,25 jezeli bedziesz wyczowac przy dokrecaniu ze nieczujesz oporu dokrecania i bedziesz czuc ze wiecznie dokrecasz a gwint bedzie coraz dluzszy poza nakretke wystawac to wyciaga ci juz szpilke z gwintu glowicy :x , to bardzo czeste w tych silnikach bo jak uzytkujesz takie auto to od czasu do czasu sie dokreca te nakretki M10x1,25 kolektora a glowica z aluminium wiec szybko i latwo sie wyciagnie szpilke z gwintu alu , ja jak teraz montowalem ta nowa glowice przed montazem na blok silnika odrazu wstawilem 6 wstawek stalowych do glowicy niechce nic ryzykowac na przyszlosc bo to czesta usterka w dalszym uzytkowaniu a wtedy masz albo przedmuchy spalin albo ciagnie lewe powietrze silnik , po wstawieniu wstawek gwintowych no nazywa sie to byc moze naprawka gwintowa M10x 1,50 taki gwint w glowicy , po takiej naprawie masz pewnosc ze szczelne i bedziesz czuc pelen dociag nakretki :wink: naprawki gwintowe wstawi sie tez bez sciagania glowicy ale trzeba bardzo czysto i starannie pracowac juz takie musialem wstawic w mojej starej glowicy takie naprawki a byla zamontowana glowica na blok , wstawie tu foty jak taka naprawka wyglada w glowicy.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net