Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:56


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 sierpnia 2022, 15:30 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 lipca 2022, 16:54
Posty: 4
Pojazd: Nysa 522 1976
Witam szanowne forum.

Mam nietypowy problem. W mojej Nysie poprzedni właściciel, wybitny elektromonter, przerobił całą instalację elektryczną. Nie idzie samochodu odpalić, a o ilości zmian świadczy dołożona druga skrzynka bezpieczników, dodatkowe przełączniki na desce, pajęczyna przewodów pod deską i stacyjka z wołgi z 5 wyjściami.

Nie wierzę że uda mi się w tej instalacji połapać ani przywrócić jej do używalności, stąd pytanie, czy dałoby się dosztukować instalacje z 1szego lublina do Nysy? Rozumiem że będzie z tym dużo pracy i nie będzie to plug&play, ale jestem zdesperowany. Nowej instalacji nie idzie dostać.

Co sądzicie? Da się to zrobić? Czy może są jakieś alternatywy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2022, 15:34 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 września 2016, 17:54
Posty: 49
Lokalizacja: Chojnów (DLE)
Pojazd: Trabant 601 (1989) :)
Nie prościej już zrobić całą od nowa?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2022, 16:07 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 lipca 2022, 16:54
Posty: 4
Pojazd: Nysa 522 1976
Samemu nie dam rady a nie wiem ile to może kosztować.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 sierpnia 2022, 20:12 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 września 2016, 17:54
Posty: 49
Lokalizacja: Chojnów (DLE)
Pojazd: Trabant 601 (1989) :)
Praca podobna do przeróbki innej instalacji, tylko zwielokrotniona. Ale za to robisz sam po kolei. Przeróbka innej czy poprawienie Twojej może się okazać tak samo pracochłonna. Jeśli nie bardziej.

No chyba, że one rzeczywiście jakimś cudem pasują zamiennie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2022, 20:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Wszystko się da, kwestia chęci i odrobiny pojęcia. Ja mam u siebie w żuku instalację z poloneza caro, wraz ze skrzynką bezpieczników, więc mam np. mikroprocesor do sterowania prędkościami wycieraczki itp. Silnik wycieraczek z poloneza, wszystko działa jak trzeba już parę lat. Jak samemu nie ogarniasz takich rzeczy, to nawet się nie bierz, żeby potem auta nie spalić.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 czerwca 2023, 08:17 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 czerwca 2023, 10:12
Posty: 1
Pojazd: erpeka 13
W przypadku przerobionej i skomplikowanej instalacji elektrycznej w Twojej Nysie, dosztukowanie instalacji z innego modelu pojazdu może być jednym z możliwych rozwiązań. Niemniej jednak, warto pamiętać, że taki proces będzie wymagał dużo pracy, dostosowywania i modyfikacji, ponieważ różne modele samochodów mają różne układy elektryczne.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli zdecydujesz się na dosztukowanie instalacji z 1szego Lublina do Nysy:

Kompatybilność: Sprawdź, czy układ elektryczny z 1szego Lublina będzie w ogóle pasować do Nysy. Porównaj schematy elektryczne obu pojazdów, aby zobaczyć, czy mają podobne elementy i układ przewodów. Może być konieczne dostosowanie i modyfikacja, aby dopasować instalację do Nysy.

Zgodność z przepisami: Upewnij się, że wszystkie zmiany, które wprowadzasz do instalacji elektrycznej, są zgodne z lokalnymi przepisami i normami dotyczącymi instalacji samochodowych. Ważne jest, aby instalacja była bezpieczna i spełniała wymogi prawne.

Umiejętności i doświadczenie: Przeprowadzenie takiej modyfikacji będzie wymagało zaawansowanych umiejętności elektrycznych i mechanicznych. Jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, warto skonsultować się z wykwalifikowanym elektrykiem samochodowym lub specjalistą ds. układów elektrycznych.

Części i komponenty: Upewnij się, że masz dostęp do odpowiednich części i komponentów, które będą potrzebne do modyfikacji instalacji. Może być konieczne dostosowanie kabli, złącz i innych elementów.

Alternatywnie, jeśli nie jesteś pewien, jak poradzić sobie z przerobioną instalacją elektryczną, najlepiej skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem lub elektrykiem samochodowym, którzy będą mieli doświadczenie w diagnozowaniu i naprawianiu tego rodzaju problemów. Mogą oni ocenić stan obecnej instalacji i zaproponować rozwiązania, które będą odpowiednie dla Twojej Nysy.



______________________________
https://otomedi.pl/piwo-ile-ma-kalorii/


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 czerwca 2023, 19:32 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
połóż od nowa jak w schemacie, tylko złącza dobrze wymienic na superseal tam gdzie są narazone na wode.
doprowadzenie do porxadku zajmie dluzej niz polozenie nowej

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net