Forum Miłośników Polskich Dostawczaków
http://forum.polskiedostawczaki.pl/

zegar w żuku
http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=7&t=2290
Strona 1 z 1

Autor:  lukasz84 [ 16 września 2013, 14:28 ]
Tytuł:  zegar w żuku

Mam Żuka A11B z 1990 roku. Na desce rozdzielczej jest zegar i jakieś białe pokrętło.

Obrazek

Do czego służy to pokrętło? To jest regulacja mocy podświetlenia tarczy?

U mnie niestety z tym pokrętłem jest coś nie tak, bo ono działa na moc podświetlenia tarczy i również na moc oświetlenia zewnętrznego, przez co te pokrętło bardzo mocno się nagrzewa.

Mam coś nie tak podłączone w instalacji, ale nie mam schematu instalacji który uwzględniałby te pokrętło i zegar. Czy ktoś dysponuje takim schematem? Jeżeli tak to będę bardzo wdzięczny za udostępnienie, bo muszę coś ze swoją instalacją zrobić :)

Dzięki i pozdrawiam!

Autor:  Marian [ 16 września 2013, 14:36 ]
Tytuł: 

Taki schemat mam, ale czy do Twojego pasuje, to nie wiem,
polskiedostawczaki.pl/schematy/Zuk1981.zip

Autor:  buźka [ 16 września 2013, 21:35 ]
Tytuł: 

Jeśli chodzi o to pokrętło na środku deski pomiędzy wskaźnikami,to to jest potencjometr do regulacji intensywności podświetlenia wskaźników.Po jego przekręceniu powinny się ściemniać,lub rozjaśniać,ale tylko wskaźniki,a nie światła zewnętrzne razem z nimi.Ktoś coś poje*ał i tyle.Z tego co widzę na schemacie,to powinien być wpięty w obwód pomiędzy bezpiecznikiem,a żarówkami podświetlenia wskaźników,czyli na przewodzie który idzie z bezpiecznika od postojówek do wskaźników.

Autor:  KrzysiekH [ 18 września 2017, 10:57 ]
Tytuł:  Re: zegar w żuku

Jestem o jedną kwestię mądrzejszy - grzanie się tego potencjometru powodowane jest zwarciem na oprawce przy prędkościomierzu. Niestety u mnie to grzanie doprowadziło do stopienia się gumowych osłon przewodów i szlag trafił potencjometr. Gdzie można takie coś znaleźć? Próbuję to odnaleźć w sieci, ale nie wiem pod jakim hasłem.

Autor:  Wydra [ 19 września 2017, 08:20 ]
Tytuł:  Re: zegar w żuku

Zaryzykuję stwierdzenie, że ów potencjometr jest zwyczajnym rezystorem regulowanym nie będącym wcale specjalnością rynku motoryzacji :) wyjmij go i poszukaj na nim oznaczeń parametrów.
Jeśli są to szukaj w sieci na stronach z elementami elektronicznymi.
Jeśli nie możesz odczytać to może któryś z forumowiczów posiadających taki bajer też rzuci okiem pod dechę wskaźników? :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/