Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024, 20:56


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 czerwca 2015, 02:15 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 20 czerwca 2015, 02:09
Posty: 1
Lokalizacja: Nysa
Pojazd: Żuk izoterma 1990
Witam
Jestem z Nysy,mam 30 lat.
Kupiłem żuka aby go przerobić na traktorek. I potrzebuję Waszej pomocy.
Zamontowałem w traktorku samoróbce deskę z żuka, no i powstał problem bo nie wiem jak podłączyć wskaźnik paliwa.
Jeżeli podłączę tak jak na rysunku z tym że są 2 wsuwki a nie wiem co tam dołączyć. Po tym podłączeniu wskazówka delikatnie się unosi, ale jak podniosę pływak to wskazówka opada a powinno być odwrotnie i powstaje duże przebicie na czujniku, że aż kopie tak jak bym przewody WN dotknął.
Proszę o pomoc w rozkminieniu jak to ustrojstwo podłączyć.


Załączniki:
148768497_2_644x461_wskazniki-paliwa-pradu-wody-oleju-do-zuk-nysa-warszawa-dodaj-zdjecia.jpg
148768497_2_644x461_wskazniki-paliwa-pradu-wody-oleju-do-zuk-nysa-warszawa-dodaj-zdjecia.jpg [ 99.58 KiB | Przeglądany 5394 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 20 czerwca 2015, 11:08 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No dobrze pokazujesz - czujnik jest tylko regulowanym rezystorem, a wskaźnik w zależności od prądu płynącego w obwodzie wskazuje poziom paliwa.
Tym, że są 2 wsuwki się nie przejmuj, może coś jeszcze brało + stamtąd, albo cuś...
A jeśli kopie i jest przebicie, to może czujnik masz walnięty - wymień, albo napraw.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 czerwca 2015, 13:38 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Wskaźnik ma jeszcze masę,ale o ile pamiętam,to bierze ją z obudowy wskaźników,więc trzeba ją zmasować.Ta trzecia śruba z lewej strony,to już jest od czujnika temperatury paliwa.Sprawdziłem dopiero w żuku,gdzie wszystko jest jeszcze fabryczne.Słabo pamiętam,jak to jest faktycznie,ale coś mi się właśnie przedstawiało,że on ma jeszcze swoją masę.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net