Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 17:03


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 sierpnia 2015, 11:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lutego 2014, 21:35
Posty: 130
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Nysa 522T 1983
Chciałbym wymienić silniki nagrzewnic - te 2 przednie, gównodające - na coś lepszego (szybszego, wydajniejszego). Ma ktoś doświadczenie, co mogłoby pasować do oryginalnej obudowy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2015, 20:19 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Nie pamiętam,jak to tam wygląda w Nysie,ale ja mam w Żuku dwa silniki z poloneza caro, sterowane przełącznikiem tzw. płynnym,czyli z rezystorem zmieniającym napięcie prądu,a tym samym obroty silników.W polonezach caro występowały dwa rodzaje silników,o takich samych gabarytach.Pierwszy był dwubiegowy, włączany przyciskiem dwu pozycyjnym,a drugi właśnie z płynną regulacją obrotów,przy czym ten przełącznik z rezystorem działa normalnie na dwubiegowym typie silnika,po podłączeniu go pod tą szybszą prędkość.Silniki mają chyba troszkę szybsze obroty (nie pamiętam parametrów) i są podobnej wielkości,jak te w Żuku.Ja tylko musiałem przyspawać/przylutować te mocowania od orginalnych silników (przykręcane na trzy śrubki do obudowy nagrzewnicy) do tych polonezowskich.Muszę to dokładnie zobaczyć u mnie,żeby nikogo nie wprowadzić w błąd.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 sierpnia 2015, 22:26 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
problem moim zdaniem nie tkwi w mocy tych silniczków, a raczej w nieszczelności auta. W nysie wieje chłodem przez pedały, pod tapicerką, a nawet stacyjką. Zimą bądź w chłodne dni najlepszym rozwiazaniem jest ocieplacz na maskę, dający na moje oko jakieś 40 % mniej przeciągów w aucie, lecz niestety nie likwidujacy ich zupełnie.... Konstrukcyjnie nasze auta nie były "rewelacyjne" dopracowane, a jakosciowo było jeszcze gorzej. Ja miałem spokój z wiatrem i woda w środku auta do 3-4 lat po remoncie kapitalnym nadwozia, potem już powróciło wszystko....
Pomysl też o innych przewodach którymi płynie ciepłe powietrze - te papierowo-alu są o kant dupy rozbić....tam masz największe straty ciepła (oprócz wspomnianych nieszczelności auta), potem dobre uszczelki drzwi i okien z przodu. Wieje też przez wywietrznik dachowy, jeśli masz słabą uszczelkę...
To temat rzeka, ale ja bym silniczki pozostawił.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2015, 15:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
U nas w pracy mieliśmy Nyskę po nauce jazdy i miała dwie dodadkowe nagrzewnice , jadna z przodu pod siedzeniem pasażera (chyba w każdej tam jest) a druga z tyłu za nadkolem . po 15 min jazdy był w środku ukrop mimo kilkunastu stopni na minusie na dworze .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 sierpnia 2015, 15:58 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ciekaw jestem jak było z temperaturą silnika, czy przy tylu nagrzewnicach prawidłowo się nagrzewał :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 sierpnia 2015, 19:26 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:39
Posty: 160
Lokalizacja: Katowice
tak grzał się normalnie wystarczyło zasłonić chłodnicę kartonami (roleta była zepsuta - wyrwana)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net