Dzisiaj jest 18 kwietnia 2024, 06:17


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25 października 2015, 15:51 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 stycznia 2015, 12:30
Posty: 44
Lokalizacja: Krosno
Koledzy, proszę o pomoc!
Jako, że dzień coraz krótszy, to siłą rzeczy więcej kursów Żuczkiem odbywa się nie w blasku słońca, ale reflektorów :lol: O ile z jazdą do przodu problemu nie ma, lampy "robią robotę", to z cofaniem jest gorzej. Dlatego naszło mnie, żeby założyć światło cofania. Poczytałem forum, pooglądałem zdjęcia i schematy i wyszło mi, że w roczniku 1984 powinien być już włącznik na skrzyni. Już przy wymianie oleju chciałem go zlokalizować, jednak bezskutecznie. Dziś porobiłem kilka zdjęć skrzyni i mam prośbę - czy ktoś mógłby rzucić okiem i powiedzieć, czy mam miejsce na ten czujnik, czy nie? Jeśli nie, to pokombinuję coś innego.
Z góry dzięki!


Załączniki:
100_3331.JPG
100_3331.JPG [ 554.37 KiB | Przeglądany 5736 razy ]
100_3329.JPG
100_3329.JPG [ 421.88 KiB | Przeglądany 5736 razy ]
100_3328.JPG
100_3328.JPG [ 260.63 KiB | Przeglądany 5736 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2015, 16:23 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
wlacznik jest wkrecony do obudowy skrzyni biegów tam gdzie wychodzi wal z tylu , popatrz czy u ciebie niema nigdzie jakiejs sruby zaslepki , przy badaniu technicznym nikt niewymagal od ciebie swiatala cofania ? :roll:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2015, 16:38 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 stycznia 2015, 12:30
Posty: 44
Lokalizacja: Krosno
Nie, nikt nie wymagał. Ponoć w tym roczniku ani pasów, ani tego światła nie montowali. Diagnosta stwierdził, że ma być, to, co zakładali w fabryce.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2015, 18:36 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Dawno , dawno temu Fiat 126p też nie miał światła cofania , ale w sklepach rzemieślniczych można było kupić włącznik lampy cofania produkcji rzemieślniczej . Była to płytka chyba z tekstolitu montowana na tunelu , tam gdzie wychodzi drążek zmiany biegów , a na płytce był zamontowany mały wyłącznik , który włączał światło cofania , gdy drążek przesuwał się na pozycję biegu wstecznego .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2015, 19:07 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 stycznia 2015, 12:30
Posty: 44
Lokalizacja: Krosno
Teraz mam spokojniejszą chwilkę, więc spokojnie mogę podziękować za wszystkie odpowiedzi :)
Właśnie coś na kształt takiego "rzemiosła" będę kombinował, jeśli okaże się, że nie mam miejsca na oryginalny włącznik. Tylko muszę sobie pooglądać, w jakiej pozycji jest dźwignia przy włączonym wstecznym.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2015, 19:10 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Żadnej rzeźby. Z tego, co widzę, skrzynia III biegowa - patrząc od tyłu (pierwsze zdjęcie) górna lewa śruba na tylnej ścianie to zaślepka otworu na czujnik cofania. Teraz tylko pójść do sklepu, kupić taki czujnik do skrzyni III (do IV były inne - inna długość i odwrotne działanie). Następnie zamontować, podpiąć przewody i masz światło :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2015, 19:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
powiekszylem fote , jak by ten stary olej zmyl to by odrazu bylo widac ta zaslepke :wink: jak marian napisal.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2015, 19:58 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 stycznia 2015, 12:30
Posty: 44
Lokalizacja: Krosno
Wielkie dzięki!!! Przepraszam za ten stary olej, ale w obecnej sytuacji cieszę się, jak tylko znajdę chwilę czasu, żeby coś zrobić przy Żuczku, olej zmieniłem, ale czasu na umycie skrzyni brakło :oops: Ale za to pospawałem tłumik i jego mocowanie, dorobiłem wieszaki i poprawiłem "masę" do akumulatora ;)
Jutro pędzę do sklepu :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 18:31 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 stycznia 2015, 12:30
Posty: 44
Lokalizacja: Krosno
Włącznik kupiony, podobnie jak światła cofania, dziś przed pracą zabrałem się za montaż i nic z tego. Przy próbie wykręcenia śrubka (zaślepka) koliduje z napędem licznika. Nie miałem za bardzo czasu, żeby się temu dokładniej przyjrzeć, ale biorąc pod uwagę, że czujnik wystaje bardziej niż śruba, mogą być kłopoty.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 21:22 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Już nie pamiętam,jak to wyglądało u mnie w skrzyni 3-ce,bo miała już orginalnie włącznik cofania,ale zdaje się,że musisz obrócić całą obudowę mechanizmu napędu licznika nieco do dołu,czyli odkręcić wszystkie te śruby M8 i przekręcić do dołu o 1-2 otwory,w zależności od potrzeb.W skrzyniach czwórkach czujnik jest na dole,więc nie koliduje.Nawet książka napraw do żuka wydanie 85 pokazuje całkiem inne położenie tej obudowy,ale i tam nie dopatrzyłem się czujnika.
Masz tu zdjęcie,widać o co chodzi
http://img34.staticclassifieds.com/imag ... zarowe.jpg


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 27 października 2015, 21:48 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Od siebie dodam - światło cofania musi mieć moc. Lampka w stylu oryginalnej to raczej info dla innych że cofasz niż pomoc dla Ciebie w tym manewrze. Walnij coś na led.

Ja cały czas szykuję się do montażu czujników (montowałem w Volvo żony i w Nissanie ojca i mam wybrany bardzo dobry zestaw) ale jakoś mi schodzi;-)

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 października 2015, 22:03 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 stycznia 2015, 12:30
Posty: 44
Lokalizacja: Krosno
No i założone z samego rana (leżenie na zmrożonej trawie nie było przyjemne, ale czego się nie robi dla autka ;)) Rzeczywiście musiałem przekręcić napęd licznika w dół.
Założyłem 2 lampy takie jak np. w "małym Fiacie". Wieczorem robiłem test, jestem zadowolony.
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net