Forum Miłośników Polskich Dostawczaków
http://forum.polskiedostawczaki.pl/

masa
http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=7&t=4041
Strona 1 z 1

Autor:  marex [ 15 czerwca 2018, 06:24 ]
Tytuł:  masa

Witam, mam pytanie w sprawie podlaczenia masy w Lublin3 mi, a mianowicie gdzie ma być podłączony przewod masowy który idzie po samochód od klemy minusowej, u mnie luźno wisi i niewiem gdzie go przykrecić, auto kupiłem parę dni temu , z góry dziękuję za info

Autor:  tstiller [ 15 czerwca 2018, 06:41 ]
Tytuł:  Re: masa

Jak stoisz przed maską, twarzą do szyby frontowej, to przewód masowy powinien być przykręcony po lewej stronie akumulatora. Na tej ściance bocznej powinien wystawać króciec do podłączenia. Niemniej w przypadku lublinów, dobrze jest pociągnąć niezależną masę na rozrusznik - bardzo im to pomaga.

Autor:  marex [ 15 czerwca 2018, 07:29 ]
Tytuł:  Re: masa

Mam jeszcze pytanie dotyczące alarmu i czujników parkowania, alarm Jest ale jak to aktywować i gdzie były czujniki podłączone, u mnie są tylko obciete kable z tyłu, nie wiedziałem że Lubliny były takie wypasione

Autor:  marex [ 15 czerwca 2018, 08:39 ]
Tytuł:  Re: masa

A w ogóle, to bardzo słabo świąca mi kontrolki w desce rozdzielczej to nie wiem czy ten typ tak ma czy coś nie tak?

Autor:  tstiller [ 15 czerwca 2018, 16:35 ]
Tytuł:  Re: masa

Co do alarmu i czujników, to masz jakiegoś wypasa. Ja nie widziałem żeby lublinki były fabrycznie wyposażone w takie rarytasy. Mój jeden co prawda ma czujniki ale nie działają - były kiedyś tam przez kogoś dołożone.

Co do kontrolek, to niestety ten typ tak ma. Widać dobrze raczej wieczorem niż w dzień. Rozwiązanie jest takie, żeby wymienić to na ledy. Wtedy widać bardzo dobrze, tylko trzeba odpowiednio włożyć bo te małe diodki są kierunkowe - a będzie trochę słabo, jak Ci się nie zaświeci kontrolka rezerwy albo układu hamulcowego ;)

Autor:  marex [ 15 czerwca 2018, 20:47 ]
Tytuł:  Re: masa

Zapomniałem dodać ze mam jeszcze central zamek, i całkowicie inne tylne światła niż wszystkie Lublinki, takie okrągłe

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/