Forum Miłośników Polskich Dostawczaków
http://forum.polskiedostawczaki.pl/

Problem z akumulatorem (ładowaniem)
http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=7&t=4257
Strona 1 z 1

Autor:  Bezdombus [ 04 grudnia 2018, 01:23 ]
Tytuł:  Problem z akumulatorem (ładowaniem)

Witam wszystkich użytkowników. Nie ukrywam, że do założenia konta zmotywowała mnie potrzeba poradzenia się Was w sprawie technicznej.

Stałem się właścicielem Żuka A07D z 1996 roku. Chętnie przedstawię pojazd w późniejszym czasie, jednak trapi mnie jedna rzecz za którą nie wiem do końca jak się zabrać. Żuk po prostu nie chce palić, kręci słabo, czuć że rozrusznik ledwo obraca, światła na postoju palą się jak trzeba ale po przekręceniu stacyjki gasną od razu. Na wyłączonych światłach też nie zapala rzecz jasna. Podpiąłem kable, jeden obrót i silnik zagadał, jednak po przejechaniu 20km zgasiłem go i od nowa to samo nie chce palić. Poprzedni właściciel coś wspominał o stacyjce, która jest uszkodzona i nie trzyma 2 pozycji (jeżeli przytrzymać kluczyk ręką to zapala się kontrolka od świateł i działają wskaźniki, które w innej pozycji pozostają "martwe"). Właściciel uważał, że brak ładowania jest to wina tejże stacyjki - co o tym sądzicie?

To moja pierwsza przygoda z Żukiem proszę o wyrozumiałość ;)

Autor:  zolwik [ 04 grudnia 2018, 07:41 ]
Tytuł:  Re: Problem z akumulatorem (ładowaniem)

U mnie był podobny problem, masa z akumulatora była słaba. Po prowadziłem nowa bezpośrednio do silnika i działa.

Ps. Nie koniecznie u ciebie to pomoże ale warto sprawdzić

Autor:  sukiennik68 [ 04 grudnia 2018, 09:28 ]
Tytuł:  Re: Problem z akumulatorem (ładowaniem)

trzeba zacząć od analizy schematu układu ładowania w Twoim modelu żuka. Wtedy będzie wiadomo, co wspólnego ma stacyjka z brakiem ładowania - jednak jeśli stacyjka jest uszkodzona i "do wymiany" , to przed dalszym "grzebaniem" wymień stacyjkę na dobrą i zobaczysz czy problem zniknie. Troski pewnie wymaga też aku, który po kilkukrotnym głębokim wyładowaniu moze już po prostu nie potrafić gromadzić/przechowywać energii we właściwej ilości i nawet przy sprawnym układzie ładowania kłopoty będą dalej.

Autor:  zukostrazak [ 04 grudnia 2018, 09:42 ]
Tytuł:  Re: Problem z akumulatorem (ładowaniem)

Jak opisujesz, stacyjka jest uszkodzona i zacznij od wymiany.

Autor:  Bezdombus [ 04 grudnia 2018, 15:28 ]
Tytuł:  Re: Problem z akumulatorem (ładowaniem)

Dzięki za duży odzew. Jutro zmieniam stacyjkę, ładuję akumulator i zobaczymy jak będzie.

Autor:  buźka [ 04 grudnia 2018, 19:12 ]
Tytuł:  Re: Problem z akumulatorem (ładowaniem)

Jeśli alternator jest sprawny, to powinien się sam wzbudzić, wtedy na pracującym silniku, kontrolka od ładowania cały czas się świeci.Masz coś pokombinowane w instalacji.Instalacja w żuku jest prosta, ale jeśli ktoś tam grzebał bez pojęcia, to też tak może być.Można też sprawdzić odłącznik akumulatora, bo jeśli nie styka dokładnie, to też będą jaja.Ja mam odłącznik akumulatora wpięty w układ na masie, zamiast na plusie, jak fabryka robiła.Z odłącznika dałem dwa przewody, jeden na karoserię, a drugi przy samym rozruszniku, do śruby.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/