Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024, 03:05


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 listopada 2009, 19:25 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Witam :)
Tym razem chciałem pruszyć temat elektryki. Słyszałem wiele opinii, że obojętne, w jakim stanie jest stara instalacaj w samochodzie, powiedzmy zabytkowym lub youngtimerze, powinno się zrobić całą instalację od podstaw. Czy ktoś robił już od podstaw instalację w Nysie? Czy jest to konieczne, albo aż tak istotne dla bezpieczeńśtwa? Czy istnieje realne zagrożenie pożarem z powodu starej wiązki, z którą dotad problemów nie było i wszystko było w porządku?
Pytam tylko z czystej ciekawości :)
Pozdrawiam
Marian

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 listopada 2009, 19:42 
nigdy w zyciu , instalacja jak jest nawet 20 przeszlo lat stara niema nic wspolnego z tym ze nagle ci sie auto zajara , to moze sie stac tez z nowa instalacja , jezeli stara instalacja ma jakis tam kabel ktory ma wewnetrzne pekniecie to niewymienia sie calej wiazki tylko ciagnie nowy kabel i juz , nysy i zuki maja dobrze zaizolowana wiazke , wszystko zalezy zawsze kto takim autem przed toba jezdzil , w mojej nysie bylo troche namotane pod deska rozdzielcza wszystko powycinalem to co niebylo orginalne niektore kable byly tylko poskrecane i tasma owiniete :x tak ogolnie mowiac jezeli wiazka elektryczna jest stabilnie przymocowana nieociera nigdzie i niejest jakos wyginana to nic sie niestanie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 04 listopada 2009, 20:08 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
NO, jasne, ale skąd wiesz, że np izolacja jednego kabla w wiązce jest pęknieta/zużyta? Taka izolacja z biegiem czasu traci swoje właściwości, stąd moja wątpliwość. CZy taka stara izolacja będzie zawsze spełniać swoje funkcje i czy mozna być pewnym, że nie dojdzie do zwarcia?

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 listopada 2009, 21:02 
przeciez ci napisalem jezeli taka wiazka elektryczna jest luzno obsadzona lub jest gieta tak jak to w motorach jest jak sie kierownica skreca to te kable tez w lewo i prawo chodza jest przez to taka wiazka bardziej narazona na uszkodzenia , jak wiazka lezy sobie to tez sie nic niestanie a izolacja przewaznie tak sobie tez niepeka ze starosci tylko w przpadkach jak taka wiazka bedzie szarpana , kable wyginane , jak grzebales pod deska rozdzielcza to w jakim stanie sa twoje kable sztywne jak drut i peknieta izolacja czy miekie , na 100% miekie . Dlamnie koniec tematu nie wypowiem sie wiecej :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 05 listopada 2009, 09:22 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Popękana izolacja może też powodować że prąd badzie "uciakał" z akumulatora na budę i ciągle będzie rozładowywać go.
Ja się poważnie zastanawiam nad zmianą instalacji całej. Gliniarze pozostawili niesamowity syf - pełno taśmą poizolowanych kabli, poobcinanych, popękanych, prowadzących donikąd. Może mi ktoś powiedzieć czy instalacja do żuka główna wiązka i tylna są takie same na 100 % - bo przerabianie mnie nie bawi. W tylnej napewno jest tylko jeden kabelek do oświetlenia tablicy rej. a reszta ta nie wiem.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 05 listopada 2009, 22:34 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Marian15 pisze:
... powinno się zrobić całą instalację od podstaw. Czy ktoś robił już od podstaw instalację w Nysie? Czy jest to konieczne, albo aż tak istotne dla bezpieczeńśtwa? .
Marian


Jak tak dalej pójdzie to zrobisz Nysę prawie od nowa :twisted: . Problemy z elektryką są zawsze i niezależnie od wieku auta . U mnie w Żuku nikt nic nie motał a i tak czy to woda,wilgoć lub inne ustrojstwo powodowało problem z prądem . Wystarczy pokładnie sprawdzić stan wiązki i to wszystko , jeżeli gdzieś zauważysz defekt to albo sobie wymień kabel albo kup koszukli termokurczliwe i załataj :D . Jeżeli tez masz przewód zaśniedziały (zielony) to tez wyjeb go i zamień go nowym .
Również posprawdzaj wszystkie konektorki itd . Kup sobie preparat w sprayu do poprawiania przewodnictwa prądu ( czy jakoś tak 8) ) lub wazelinę hmm.. techniczną ! to jak wspomniałem na konektorki i klemy :thumleft:
Ale jeżeli masz taki syf z elektryką to pewnie że lepiej zrobić sobie od nowa , to nic trudnego , wystarczy pozaznaczać co i jak było po podłączane i wypruć dziadostwo z auta .Potem piszesz jakie kolorki i długości kabli ci trzeba i zasuwasz do wiekszego marketu lub sklepu elektrycznego . Ja sobie w trabancie tak zrobiłem w pokoju na podłodze hehe ,grunt że sie nić nie pierdzieli i nie dymi .
Każdy kabel robi sie z sporym zapasem ,który upierdzielsz już podczas kładzenia wiązki w aucie . Tam gdzie wiązka przyciskana jest do karoserii np blaszką lepiej odizolować wiązkę owijając grubo taśmą izolacyjną lub kawałkiem gumy (np z węża) pozDDR...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 listopada 2009, 11:00 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie, no nie zamierzam raczej zmieniac wiązki, ale tak pytałem z ciekawości :) A jeśli chodzi o wymiane wszytskiego na nowe, to zasadniczo reomnt do tego sie sprowadza : wymiana lub naprawa wszystkich zepsutych lub zuzytych części :) Jeśli chodzi o mechanike, to chcę aby była 100% zrobiona, i żebym był pewien, czym jeżdzę, do blacharki aż takiej wagi nie przywiązuję, wystarczy mi, aby wymienic wszystkie przegnite części na nowe, a inne ewentyualnie wyszlifowac i zakonserwowac, no i potem lakierek. Jesli chodzi o elektryke to akurat nie mam wiekszych problemów, więc raczej nie zamierzam wymieniac wiazki. Jedynie chyba przewo od swiatla wstecznego bo cos sie tam gnoi z tym wstecznym. Poza tym jedynym moim "problemem" z elektryką jest swiecenie sie kontrolek ladowania i cisniejnia oleju podczas wlaczenia wycieraczek.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2010, 19:50 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Kupiłem nową wiązkę - powie mi ktoś czy się nada do nysy?:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 stycznia 2010, 20:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
to ta z allegro za 35 zl ? mi sie ona wtedy wydawala ze to polonezowa :? to ta pod deske rozdzielcza , masz stara to porownaj :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2010, 11:56 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
zobacz na schemat, troche czasu do przeanalizowania i bedziesz mial jasną sprawę :) Trudno tak po zdjećiach ocenić, to trzeba po kablach iść i szukać na schemacie, co gdzie powinno iść :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 stycznia 2010, 13:00 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
nie zaden schemat tylko jak ma stara swoja wyjeta niech porowna z nowa wiazka, z tym schematem to ruski miesiac minie i nadal niebedzie nic wiedzal , nawet uchylic deske rozdzielcza i zobaczyc kostki oraz barwy kabli .

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 lipca 2010, 14:54 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 08 lipca 2010, 14:38
Posty: 1
Lokalizacja: Konstancin
Potrzebny schemat elektryczny do Żuka A06


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2015, 21:04 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Ma ktoś na pożyczenie starą wiązkę tylną? Albo namiary na nową? Bym dorobił se na wzór, bo mam przegrzaną tylna całą... Te z allegro mają jakieś inne numery katalogowe więc chyba sie nie nadają...pomimo tego co piszą.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2015, 21:14 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5077
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Robo, zadzwoń do mnie w przyszłym tygodniu, pomogę Ci. Tak w środę najlepiej :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2015, 22:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
okej, jak zapomnę to mi przypomnij ;)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net