Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024, 09:48


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 sierpnia 2009, 16:25 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lipca 2009, 08:52
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Znacie Panowie jakiś sposób na dodatkowe wytłumienie naszych dyliżansów?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2009, 20:52 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
W Nysie dopiero zaczynam wygłuszać , ale zrobiłem Łade Nive i jest naprawdę cicho :
Obrazek
Kup w Castoramie tzw.taśme dekarską i wyklei całą podłogę . Koniecznie użyj do wyklejania opalarki lub ostatecznie suszarki do włosów . Taśmę możesz kupić z folią czerwoną lub srebrną .
W Ładzie na folię położyłem 2 cm wełnę mineralną z folią aluminiową . Jeszcze niewiem czy zrobię to w Nysie .
Obrazek
trochę mało miejsca na nogi . Ale napewno sama taśma już pomoże .
Inna sprawa to dokładnie pozaklejać wszelkie dziury , którymi dźwięk może przedostawać się do środka / dźwignia biegów , hamulca ręcznego , otwory pedałów ,wałek kierownicy itp / to wszystko można uszczelnić . Za ok 2 tygodnie zrobię kilka zdjęć po wygłuszeniu swojej Nyski .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2009, 22:37 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
A że tak zapytam, co z wilgociom? Czy takie wygłuszenie nie będzie świetnym miejscem do gromadzenia się wilgoci a potem rdzy?

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sierpnia 2009, 22:42 
no bedzie wilgoc napewno , to tak jak bys dostawil szafe do samej sciany :? jezeli chce sie cos zrobic dobrego dla nadwozia to wyj... wszystkie te filce ktore sa wcisniete miedzy szkielet nadwozia a poszycie blaszane, zastapic to masa uszczelniajaca i nic wiecej, wygluszyc tego auta i tak sie nieda bo odzywac sie bedzie tylny most predzej czy pozniej ,lub bicie walu napedowego, duze luzy zaworowe w silniku itd.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2009, 10:33 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Dlatego własnie mam wątpliwości czy dawać wełnę mineralną . Taśma dekarska napewno pomoże i jeżeli przykleisz na gorąco , jest równie trwała i szczelna jak środki typu "mastyka , bitex " itp.
Oczywiście na Allegro możesz kupić profesjonalne maty wygłuszające - tylko czy to się opłaci ? One praktycznie nie różnią się od taśmy dekarskiej .
Natomiast wełna mineralna w mojej Ładzie od początku roku jest sucha , ale ja nie używam Nivy do taplania się w błocie .Ponadto nadwozie Łady jest mimo wszystko bardziej szczelne od Nysy / szczególnie drzwi i uszczelki szyb /


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2009, 14:35 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
szczelność nadwozia to nie wszystko
Używając samochód zimą mamy do czynienia z kondensacja pary wodnej zawartej w powietrzu

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2009, 20:29 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Leśnowóz pisze:
szczelność nadwozia to nie wszystko
Używając samochód zimą mamy do czynienia z kondensacja pary wodnej zawartej w powietrzu

Zgadza się ale myśląc w ten sposób to zastosuj się do rady Nysanka i wyrzuć wszelkie materiały tapicerskie . Będziesz miał sucho i głośno jak w samochodach raidowych . Mam VW Golfa III pod dywanikiem jest warstwa filcu grubości 8 mm . Moja żona ma prawie nowego Mercedesa A180 i też pod dywanami jest warstwa czegoś w rodzaju wełny . Jeżeli poczytać fora innych samochodów to ludzie często skarżą się na wilgoć na podłodze i w bagażniku . Wniosek jest tylko jeden : albo masz cicho w samochodzie , albo walczysz z wilgocią .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2009, 20:56 
a gdzie ja cos pisalem o wywaleniu tapicerki :?: pisalem o tych filcach ktore kiedys fabryka stosowala wciskajac je miedzy szkielet nadwozia a poszycie blach :x , jak sie remontuje auto to wszystkie te filce wywalic i zato mase karoseryjna wcisnac miedzy te szczeliny (punktowo) , ja mam bmw i tam na podlodze tez jest mata wygluszajaca niejest to odkryciem ameryki :D dodam ze wspolczesne auta sa ocynkowane zreszta kazdy to wie z nas i zawsze wiecej wytrzymaja , zniosa ta wilgoc.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 16 sierpnia 2009, 22:00 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
A bodajże w Defenderach są w podłodze specjalne otwory do odprowadzania wody, bo skoro nie można zapobiec zbieraniu się wody to przynajmniej można się jej pozbyć

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 sierpnia 2009, 19:03 
defender jest niezniszczalny :) w tej firmie co pracuje mielismy defendera pickupa z 84 roku on byl a w 2008 sprzedali go i wygladal niemal ze idealnie :D nadwozie z alumninium 0 rdzy :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net