Dzisiaj jest 23 maja 2024, 05:21


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 listopada 2009, 22:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Chciałem zaprezentować fabryczny patent stosowany w Nyskach. Wujek mi opowiadał, że jak zabrakło kiedyś w Fabryce tych kolanek Nysowych (one są o pare centymetrów dłuższe), to stosowali te Żukowskie, żeby nie było zastoju, ale z przedłużką. Znaleźliśmy z wyjkiem taką fabryczna przedłużkę w garażu, więc zaprezentuje tutaj, jak to wyglądało, zawsze można coś takiego sobie dorobić, bo już kolanko Nysowe coraz trudniej kupić.. :/
No więc mając coś takiego:
Obrazek
i posiadając taką fabryczną przedłużkę, którą można ew. jakoś dorobić wymiary - średnica wewnętrzna: ok. 3,7cm, średnica zewnęrzna: ok. 4,6cm , długość: ok. 5,6cm

Obrazek

Obrazek
Montujemy to w ten sposób, że w kolanko Żukowskie wkładamy rurkę np. aluminiową, tak aby wystawałą kilka centymetrów i ściskamy ściągaczami przy kolanku i przy przedłużce, w ten sposób uzyskaliśmy gotowe kolanko do Nysy
Obrazek
Montujemy je normalnie do Nysy, czyli zakładamy na obudowe termostatu oraz na chłodnice i ściskamy ściągaczami (na zdjęciu brakuje jednego, bo to tylko pokazowe zdjęcia). Nie miałem akurat w domu rurki takiej, wiec jest to pokazane bez rurki. Rurka nie musi być bardzo długa, wystarczy żeby kilka centymetrów wchodziła wgłąb kolanka i wgłąb przedłużki, aby można było do czego przymocować (ścisnąć). No i rurka musi być oczywiście o takiej samej zewnętrznej średnicy, jak średnica wewnętrzna kolanka i przedłużki, ale nie może też mieć za grubych ścianek, żeby przepływu nie utrudnić ;)

Obrazek

Obrazek

Myślę, że z powodzeniem można to zastosować do dolnego kolanka, aczkolwiek nie próbowałem :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2009, 22:29 
no byc moze marian tylko ja ostatnio takie kolanko montowalem umnie , i musialem jeszcze dobre 4 cm uciac bo za dlugie bylo :) to zalezy jaki producent , bo mam pare takich nowych kolanek i kazde jakby z innej mieszanki gumowej zrobione a dlugosc jest taka sama prawie roznica 1 cm wychodzi.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2009, 22:33 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
no wiem, wiadomo, wiele było na rynku takich rzemieslniczych kolanek, właśnie dostałem od wujka kolanko Nysowe, z piwnicy wygrzebał rzemieslnicze też, bo to co kupiłem nowe też było już rzemieślnicze, ale zbrojone, a to jest niezbrojone. Nawet te dwa kolanka od zuka, co jak mam w domu to sąteż różnej długości, jakieś 1-2 cm róznicy między nimi i tylko to dłuższe chyba pasuje do Nysy z tą przedłużką ;) Dlatego długość takiej przedłużki najlepiej samemu uciąć do kolanka, które się ma :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2009, 22:40 
jak niezbrojone to szajs , i szybko to pekalo dlatego te rzemieslnicze byly zbrojone i ciut dluzsze zeby sobie mozna bylo dopasowac do nysy czy zuka , w fabryce nysy na wiele roznych sposobow pracowali w tamtych czasach 8)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2009, 22:49 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2839
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
"Fabryka" :lol: Samochodów Dostawczych... :devil: :devil: :devil:
:peace:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2009, 23:06 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Hehe :D Niedość, że Fabryka, to jeszcze nie tylko samochodów i nie tylko dostawczych :D :lol:

EDIT:
Właśnie sobie przypomniałem, Robert, pytałeś kiedyś o dolne kolanko do Nysy i mówiłem Ci, ze fabryka stosowała coś takiego do górnego kolanka, spróbuj, może do dolnego też się sprawdzi :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2009, 16:29 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Już zrobiłem to w sposób podobny, jak ten opisany przez ciebie, tylko kupiłem 1 podobny wąż i jedno kolanko 45 stopni i taki właśnie kawałek rurki i jest git.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2009, 17:21 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
A to w Nysce chłodnica jest dalej niż w Żuku, tak

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2009, 17:51 
normalnie niepowinna byc dalej i tez niejest bo dolny waz wtedy tez by musial byc inny do nysy , zalezy od mocowania chlodnicy byc moze dal ktos inne te gumy mocowania chlodnicy , ale w zasadzie to od producentow zalezy bo trafiaja sie rozne te kolanka/fajki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2009, 18:03 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
nie wiem czy nie powinna, mi się wydaje, że jest dalej o co najmniej 5cm, przynajmniej u mnie. wujek też mi mówił, że w Nysach była inna odległość chłodnicy od silnika niż w Żuku i dlatego musieli inne kolanka zamawiać... No, ale, żeby wiedzieć na 100% to trzeba by kilka Nys porównać z kolankami od Żuka i wtedy mozna dyskutować :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 listopada 2009, 18:09 
niemoze byc za daleko od wentylatora bo wtedy ten wentylator wcale niebedzie mial zadnej funkcji , bedzie sobie tylko wachlowac powietrze , wentylator musi byc jak najblizej chlodnicy , moze kiedys w fsd nysa niemieli tych gum do mocowania chlodnicy i jakos inaczej mocowali chlodnice ze musieli robic przedluzenie tego weza gornego, niech sie ktos wypowie co ma zuka , jaka odleglosc jest miedzy chlodnica a wentylatorem i wtedy nysowa odleglosc sie zmierzy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2009, 17:34 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Jest dalej Tomek. Widziałem wąż od nysy i od żuka i są różnej długości. Naprawdę.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2009, 18:17 
a jak w sklepie z czesciami powiesz , poprosze taki waz gorny to ci da taki jaki ma pod reka , ostatnio jak umnie przeciekal ten waz to mialem taki co musialem jeszcze o 4 cm skrocic , widocznie te co teraz na sklepach maja sa i do nysy i do zuka.Wkoncu musi byc roznica miedzy nysa a zukiem :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2009, 19:10 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No, możliwe :) Ja akurat mialem w zapasach dwa kolanka i oba były za krótkie do Nysy. Może jak nie od Żuka to od Tarpana albo Warszawy. W sumie to nieistotne jest :) Ważne, ze mozna to jakoś obejść. Jak jest za długie to nie ma problemu, a jak jest za krótkie to po to tu opisałem ten patent, żeby sobie jakoś poradzić :) Ja akurat jeszcze kupiłem nowe zbrojone kolanko jak bylem w Nysie i z wujkiem wymieniliśmy, ale pokazał mi wtedy, że jakbyśmy rurke mieli to można zastosować taką przełużekę do tych kolanek, co miałem. Teraz wujek znalazł jeszcze jedno kolanko, widać, że do Nysy, bo długie jest, ale za to niezbrojone, ze starych zapasów też.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 listopada 2009, 19:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Niezbrojone to badziew, nie montuj go.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net