Dzisiaj jest 28 marca 2024, 09:57


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 grudnia 2010, 13:40 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 12:12
Posty: 95
Lokalizacja: Kielce
Nyska to wspomnienie kilku wakacyjnych wyjazdów z dziecięcych lat. Zawsze mi sie pododała, zawsze mówiłem ale fajnie mieć Nysie. Jakieś trzy tygodnie temu odwiedził mnie w pracy znajomy wykonałem dla niego drobną usługe i na odchodne pytam jak tam jego Nyska się miewa, na co on odpowiada że wyjeżdza na tydzień i po powrocie odwozi Nyse na złom zanim pierwszy śnieg spadnie, strasznie sie zdziwiłem bo Nysa była jego oczkiem w głowie więc pytam co jej sie stało a on odpowiada że nic, wszystko działa jak należy wszystko sprawne, jest przeglad itp że poprostu nie powaznie to już wygląda jak takim autem do klijentów jeżdzi na roboty że kumple śmieją się z niego i że postanowił kategorycznie że kończy z Nysą. Zapytałem czy moge ją przygarnąć, wyśmiał mnie ale umówiliśmy sie po jego powrocie... i od soboty jestem właścicielem Nyski 522 T jest to rocznik 1979 Mój znajomy kupił ją w 1985 z zakładu komunalnego gdzie służyła jako karawan. Jestem jej trzecim i pewnie ostatnim właścicielem :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wyglada moja nysia. Znajomy przechowa mi ja do wiosny a na przyszły rok zorganizuje jej garaż u siebie. Technicznie wszystko sprawne do zrobienia blacharka i wnętrze po mojemu, na wiosne bedzie zrobiona mała rewitalizacja tak żeby można śmignąć na rodzinne wakacje natomiast projekt Nysia chce realizować za dwa lata. Troszke sie rozpisałem, ale cóz ciesze sie że dziecięce wspomnienia z przed 20 kilku lat zaowocowały tym że w naszej rodzinie pojawiła sie Nyska, pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 16:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 15:11
Posty: 139
Lokalizacja: Sosnowiec
No stary... Gratulacje piękna Nysa!!!
Ta niska deska i ogólny stan ... super.
Tylko weż jej wymień ramki reflektorów i kierunków na chromy i zderzak, bo ten jest dużo młodszy niż Nyska.
Jest w benzynie, czy przerobiona na gaz? Jeśli nie jest to czasem nie przerabiaj, bo gaz strasznie niszczy silniki S-21. Jaką masz skrzynię, 3 czy 4 biegi? Czemu nie ma listewek?
Pozdrawiam i czekam na kolejne fotki. :thumright:

_________________
Model w skali 1:43 to już połowa sukcesu:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 17:00 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 12:12
Posty: 95
Lokalizacja: Kielce
Dzieki :D Gazownia jest, wbita w dowód w 2003 skrzynia 3 biegowa ramki i zderzaki bedą w chromie przy okazji prosze o podpowiedz jak wyglada zderzak z roczniaka mojej nyski ?? czy to ten z odbojami ??
brak listewek to była pierwsza rzecz która rzuciła mi sie w oczy pewnie zdjete przy jakims poprawkach i malowankach mam nadzieje że gdzieś znajde listewki


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 17:07 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No niska deska - miodzio :) Zderzak jest jak najbardziej w porzadku.. nie wiem o co chodzi tomaszopen?
Ramki z tego co wiem, były i fabrycznie kadmowane choć nie wiem, czy fabryka takie właśnie montowała.
Blacharka troche nieoryginalna, np kształt blachy nad tylnymi kołami, tu i ówdzie szapachlę widac, albo jakieś niedoróbki, ale tak, jak mówisz - blacharka przed Tobą ;)
Duży plus dla Ciebie za uratowanie Nyski! :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 19:36 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
POLO pisze:
Dzieki :D Gazownia jest, wbita w dowód w 2003 skrzynia 3 biegowa ramki i zderzaki bedą w chromie przy okazji prosze o podpowiedz jak wyglada zderzak z roczniaka mojej nyski ?? czy to ten z odbojami ??
brak listewek to była pierwsza rzecz która rzuciła mi sie w oczy pewnie zdjete przy jakims poprawkach i malowankach mam nadzieje że gdzieś znajde listewki



czesc,

powiem tak dobrze ze ja uratowales :!: Bo mikrobusy z niskimi deskami to zadkosc juz :!: :wink: jezeli chodzi o zderzaki to jest 50 na 50 , napewno w 83 roku mialy juz zderzaki bez odbojow , powinna miec twoja nysa odboje jeszcze , ale niejest to tragedia jak ich niema , jedynie to od ciebie zalezy czy chcesz miec :wink: listwy znajdziesz i tapicerke tez by wapadalo znalesc :wink: zobacz na allegro sa siedzenia jedno jest 2 osobowe z mikrobusa i 2 przednie.Na tylnych lampach miala ramki chromowane i na przednich tez znowu 50 na 50 , praktycznie masz duze mozliwosci z tym rocznikiem, jak masz pytania co do wygladu itd , wal smialo 8)

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 19:37 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Gratuluje autka. Pomożemy ustalić ci jak w oryginale wyglądała. Już teraz radzę Ci kompletować powoli potrzebne części, coraz trudniej o niektóre. W miarę możliwości i Twojego zainteresowania pomożemy Ci w ich zdobyciu.
Pozdrowionka.
Na wsępie zdobądź listwy no i tylny pas.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 19:44 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
I komplet foteli - warto przywrócić oryginalnego busika!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 19:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
piekne felgi i kolpaki :D teraz zobaczylem :arrow: tak zostaw :) no i jak robo napisal zbieraj czesci , blacharke wszystko co tylko po okazyjnej cenie bedzie kupuj :wink: my tu wszyscy tak robimy :)

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 grudnia 2010, 19:46 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Mam na zbyciu dwa oryginalne odboje, ale w dość agonalnym stanie...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 grudnia 2010, 14:31 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 12:12
Posty: 95
Lokalizacja: Kielce
Dzieki za rady napewno bede potrzebował Waszej pomocy w wielu aspektach. Jak ktoś namierzy te listwy to prosze dać znać w zasadzie to potrzebne mi są w podwójnej ilości ponieważ widze że mikrobusy miały je w miejscu odcięcia lakieru na górze i na dole a takie właśnie prospektowe malowanie planuje ale to juz gdzie indziej na ten temat bo nie chce robić off Fotele widziałem juz wczoraj na all... ale o ile zewnątrz Nyske bede chciał mieć w oryginale to wnętrze raczej dostosowane do swoich potrzeb kanape musze mieć z pasami żeby foteliki z dzieciakami jakoś przytwierdzić :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 15:03 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwietnia 2010, 15:11
Posty: 139
Lokalizacja: Sosnowiec
Ze zderzakiem chodziło mi o to,że chyba powinien być jeszcze ten stary 3-częsciowy. Te łączenia były przykryte odbojami, dla tego mało kto zwraca na to uwagę. W sumie to gusta są różne, ale mnie osobiście bardziej się podobają chromowane kołpaki, ale to już Twoja decyzja. A jak z malowaniem, biało czerwona, czy jakiś inny kolor?

_________________
Model w skali 1:43 to już połowa sukcesu:)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 grudnia 2010, 16:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 12:12
Posty: 95
Lokalizacja: Kielce
Hehe rozmawiamy juz o najprzyjemniejszej końcówce jaka jest malowanie a gdzie tu do tego etapu :D Generalnie bardziej podobaja mi sie nyski w jasnych kolorach ja myślałem o biało żółtym ale chyba za mały kontrast wiec bedzie raczej biało pomarańczowy RAL 2004 felgi tez biało pomarańczowe kołpak chrom zderzaki chrom może też klamki listwa przedniej szyby i lusterka chrom


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 grudnia 2010, 19:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Biało żółta - to jest to!!! Mam też taką i wygląda pięknie:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 grudnia 2010, 10:39 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 grudnia 2010, 12:12
Posty: 95
Lokalizacja: Kielce
Oooo świetnie a można jakiś link do fotek z Twoja żółto białą Nyską ??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 grudnia 2010, 11:05 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
POLO pisze:
Oooo świetnie a można jakiś link do fotek z Twoja żółto białą Nyską ??

Czekaj, poszukać muszę. Tu chyba jej nie wklejałem......

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net