Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:28


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 19 kwietnia 2011, 20:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 września 2010, 18:42
Posty: 56
Lokalizacja: Lubliniec
Jak już kilka miesięcy temu wspominałem będę zbierał informacje na temat pasagona i jest ta najświeższa.Jest szansa na to że pasagon będzie miał nowy desing.P.Z.Tymiński i jego firma ogłosili konkurs na nowy wygląd zewnętrzny i wewnętrzny pasagona.Do biura inżynieryjnego zgłosiło się już kilka szkiców-konkurs jest prowadzony w lubelskich uczelniach w których uczą się nowi desingerzy.Na razie rysunków jest mało ale według prezesa Tymińskiego jest kilka bardzo ciekawych prac.Dodał że jego firma nie może popełniać tych samych błędów jak pozostali właściciele majątki FS Lublin.Nie można dopuścić do porażki więc posłuchał skarg i uwagi dotyczących pasagona od internautów i ogłosił konkurs.W środę [ tylko nie wiem którą ] będą ogłoszeni zwycięscy konkursu.Szczegóły na:

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... trze_.html

Zadowoleni z faktu javascript:emoticon(':(') ?

:)

_________________
Kacper


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2011, 06:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
I to mi się podoba. Oby coś z tego wyszło. Powielając prawie tegn sam design lublina właśnie powielali w/w błędy byłych właścicieli FS Lublin. Teraz maja szansę to zmienić.
P.S. Czy któryś z moderatorów mógłby przenieść gadki o Pasagonie do właściwego działu:
http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewforum.php?f=22

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 kwietnia 2011, 08:30 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 września 2010, 18:42
Posty: 56
Lokalizacja: Lubliniec
Moim zdaniem to bardzo dobre wyjście ze źle wyrobionej opinii firmy.Tylko jak sam prezes potwierdził to trwa kilka lat, choć nie sądzę pasagon był skonstruowany w ciągu kilku miesięcy.I moje spekulacje na temat tego że pasagon jest tylko tak na razie by firma się rozwinęła, potwierdziły się.Będzie nowy samochód dostawczy.Chodź gdyby wprowadzono do produkcji nowy model samochodu to nic nie stoi na przeszkodzie by produkować pasagona z tej pierwszej wersji, dla tych mniej wymagających.

_________________
Kacper


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 kwietnia 2011, 16:07 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 sierpnia 2010, 13:31
Posty: 31
Lokalizacja: Rzeszow
DZT miała pomysł na nowego Pasagona jeszcze przed premierą obecnego o czym świadczą plakaty na pokazach. I może oni już nad czymś pracują. Obrazek
Wygląda to fajnie, ciekawe co z tego wyjdzie. Szkoda tylko że strasznie mało informacji jest na temat Pasagona. Mamy 2 kwartał i dalej nic.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 17:46 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 września 2010, 18:42
Posty: 56
Lokalizacja: Lubliniec
Myślę że na razie nie będą nic pisać bo nic konkretnego się nie dzieje.Sprawdzam od środy jakie nagrody dostali uczestnicy.Ale pamiętamy że na razie mało prac, więc możliwe że przedłużono ten konkurs i w następną środę pokażą jak wygląda nowy dostawczak zaprojektowany przez uczestników.Tylko nie sądzę że w stu procentach samochód będzie wyglądał jak z rysunku.Pewnie inżynierowie FSC wybiorą najważniejsze części albo przerobią kilka rzeczy a następnie wyprodukowany zostanie prototyp.Pan Tymiński powiedział że potrwa to od 2-4 lat.Lecz wątpię, pasagona szybko zaprojektowano, może mówi tak by nie dać plamy.Niektórzy producenci mówią że auto będzie za miesiąc a będzie za 6 lat więc być może samochód szybciej wejdzie do produkcji i szybciej powstaną projekty, przypuszczalnie potrwa to kilka miesięcy jak nie lat.

Co do tych rysunków z plakatów sądzę że fajne szkice lecz jest jedna rzecz która mi się podoba w pasagonie, wszystkie dzisiejsze transity, ducato i inne transportery są do siebie bardzo podobne jeżeli chodzi o desing.Pasagon na tym plakacie wygląda bardzo podobnie jak dzisiejsze dostawcze z reno.Moim zdanie powinni w pasagonie zmienić tył, unowocześnić boki przede wszystkim boczne okna, a z przodu zmienić lampy podobne jakie są w alfach romeo.Chodzi o osobowe.Grill lekko zmienić i żeby maska miała bardziej owalny kształt wraz z oknami.

_________________
Kacper


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2011, 20:14 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 marca 2011, 21:20
Posty: 11
Lokalizacja: Warszawa
Ma ktoś wymiary płyty podłogowej pasagona, jak będę miał chwilę to się zabawię w designera i może mi wyjdzie pasagon w 3D ale taki nowy projekt.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 kwietnia 2011, 23:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
chyba raczej ramy.... tam podłoga to cienka wytłoczka coby ziemniaki na asfalt nie leciały :wink:

A tak bardzie serio to wymiary możesz wziąć z Lublina... toż to praktycznie to samo (z dłuższą mordką)

Zaś a propos pomysłów - warto zobaczyć:
http://moto.tit0.pl/viewtopic.php?f=115&t=118

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 kwietnia 2011, 22:34 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lutego 2009, 10:18
Posty: 437
Lokalizacja: Skąd Inąd
ja to bym widział nowego Pasagona w najmodniejszej w tym sezonie stylistyce lat 30'ych ubiegłego wieku :mrgreen:

_________________
www.facebook.com/blachoterapia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2011, 19:56 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 września 2010, 18:42
Posty: 56
Lokalizacja: Lubliniec
Tak w ogóle to Pasagon podoba mi się ze względu na to, że nie przypomina wszystkich samochodów dostawczych.Wygląda inaczej niż inne dostawczaki no ale cóż to jest właśnie powód do dumy.Wydaje mi się że ducato, transity i inne znane samochody dostawcze to po prostu kopie.Nawet LD 100, niedoszły projekt DMP był kopią tych wszystkich samochodów.Lubo, Lublin, Pasagon
się tą swoją innością wyróżniają.Nowy pasagon co prawda będzie nowocześniejszy, z resztą producent w jednym okładał, nie ma w pasagonie elektrycznych okien.Przynajmniej na premierze nie miał.

_________________
Kacper


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 lutego 2020, 02:46 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 stycznia 2020, 21:00
Posty: 25
Pojazd: Lublin 3352 1993
Fotele w Pasagonie i Honkerach - czy ktoś orientuje się z jakiego auta zostały zastosowane do produkcji wyżej wymienionych? Fotele były przeważnie skajowe (bo chyba to nie skóra), chyba z regulacją oparcia za pomocą dźwigni jak w dalekowschodnich wozach, a nie pokrętła.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2020, 10:32 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 stycznia 2020, 21:00
Posty: 25
Pojazd: Lublin 3352 1993
Wracając do mojego pytania o fotele - tkaninowe widać tu:
http://honkerteam.pl/pojazdy/honker-200 ... ny-marcin/
Myślałem, że to może od montowanych w Lublinie chińskich Grand Tigerów ale nie, z czymś ktoś je kojarzy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2020, 10:51 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie kojarze, ale bardzo mi przypadły do gustu te z tylnego rzędu :mrgreen:

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 września 2020, 19:18 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 813
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
Przy tym 5-dzwiowym pomagałem przy robieniu jego orurowania model w 3D ( tego po bokach ), a do przedniego orurowania rury woziłem swoim Żukiem do gięcia :D

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2020, 11:45 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 stycznia 2020, 21:00
Posty: 25
Pojazd: Lublin 3352 1993
Jemu się te orurowania zmieniały na kolejnych targach, gdzie był wystawiany, spytam przy okazji modelowania 3d - czy wiadomo jak finalnie miał wyglądać niedokończony, srebrny, 5-drzwiowy, krótki Honker?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2020, 13:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 813
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
Mikry pisze:
Jemu się te orurowania zmieniały na kolejnych targach, gdzie był wystawiany, spytam przy okazji modelowania 3d - czy wiadomo jak finalnie miał wyglądać niedokończony, srebrny, 5-drzwiowy, krótki Honker?

niestety nie wiem, to jest historia z okresu jak chodziłem do podstawówki...

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net