Dzisiaj jest 28 marca 2024, 16:58


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 kwietnia 2013, 15:16 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2012, 17:23
Posty: 99
Lokalizacja: Podkarpackie
Byłem wczoraj i najniższa składka przy pełnych zniżkach wyszła mi 680zł na rok... Można Nysę przerobić na osobowy z ciężarowego?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwietnia 2013, 15:06 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 813
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
można oc jeszcze droższe w osobówce w pzu 100 zl wiecej u mnie wyjdzie ale musze zmienic na osobowy bo kupilem zuka na 5 osob zarejestowanego. tylko zmiana na obobowy u mnie powoduje zalozenie pasow do dodatkowej kanapy..

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 kwietnia 2013, 21:50 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
A najlepiej to se kupić malucha.... Nie kumam tego tematu-kupujecie nyski czy zuki z pojemnościa 2,1 l i chcielibyscie płacić 100 zł. POBUDKA - tak sie nie da. :twisted:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 kwietnia 2013, 06:29 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2012, 17:23
Posty: 99
Lokalizacja: Podkarpackie
A dlaczego się nie da? Siostra za OC do VW Transportera o pojemności 2400 z 1994r. płaci 450zł... Można? Można... To dlaczego do Nysy z 1993r. i pojemności 2100 ma być o 40% droższe??


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 kwietnia 2013, 19:30 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
to zależy od miejsca zameldowania
Im mniejsza miejscowość tym tańsze OC, poza tym suma wypadków z danego województwa też ma wpływ na wysokość składki.
( Mam wiadomości z I ręki to wiem )
Najlepiej żeby auto było zarejestrowane na kogoś z małej wsi wtedy jest najtaniej.
Poza tym :
- szukaj firm w których liczba miejsc w dowodzie nie ma znaczenia
- zawsze zaznacz że auto nie bedzie użytkowane za granicą
- ani przez osoby poniżej 25 roku życia

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 stycznia 2014, 18:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2012, 17:23
Posty: 99
Lokalizacja: Podkarpackie
REWOLUCJA!!

Nysa 522, Liberty Direct, zniżki FULL, składka na cały rok: 324,93zł

Można? Można :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2014, 21:02 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
A ile miałeś poprzednio? Jak duże miasto?
U mnie we Wrocławiu w PZU niestety 700zł jak obszył i nigdzie taniej.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2014, 21:22 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ja miałem ponad 800zł w UNIQUA w Jeleniej Górze, teraz płacę coś koło 520zł w Allianz. Polecam podzwonić po towarzystwach ubezpieczeniowych - mi w Generali w Legnicy też powiedzieli ok. 500zł. Szukajcie, a znajdziecie :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Online Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2014, 22:03 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Zapisałem się dziś do automobilklubu. Jak dostanę kartę członkowską to przetestuje OC w PZU na samochodach powyżej 25 lat od daty pierwszej rejestracji.

Podobno ma być 70% zniżek od tego co jest normalnie naliczone, czyli np. ze zniżkami 60% za syrene płace coś koło 200 zł. Ze zniżkami pzmot'u powinienem zapłacić grubo poniżej 100 zł - jakoś na wiosne mam płacić to się okaże na ile to jest prawda.

Jak Wasze Nysy, Żuki tudzież inne youngtimery mają powyżej 25 lat to może to być sposób na obniżenie stawki OC. Poniżej cytat z artykułu w Classicauto nr 73 z 2012roku (nie wiem czy dokładny bo znaleziony w sieci).

[...]" Z dniem 1 sierpnia 2012 z inicjatywy Głównej Komisji Pojazdów Motorowych - PZM dołączył do grona podmiotów uprawnionych do specjalnych zniżek z tytułu posiadania wiekowego pojazdu w PZU.
Oznacza to, że każdy Automobilklub oraz inne zrzeszone w PZM mogą korzystać z pewnego przywileju, pod warunkiem okazania ważnej legitymacji członkowskiej. Ponadto skorzystanie ze zniżki obwarowane jest kilkoma dodatkowymi warunkami, mianowicie:
- zniżka ma zastosowanie wyłącznie w ubezpieczeniu OC ppm w wysokości 70%
- ze zniżki może skorzystać wyłącznie właściciel będący osobą fizyczną nie prowadzący działalności gospodarczej
- zniżka ma zastosowanie przy zawieraniu (nowych oraz wznowionych) umów ubezpieczenia
- zniżka nie może być udzielona w ubezpieczeniu , w którym w ciągu ostatnich 12 miesięcy była szkoda
- zniżka nie ma zastosowania do umów zawieranych przez internet lub telefon
- zniżka nie podlega łączeniu z innymi zniżkami promocyjnymi

Jakich pojazdów owe przywileje dotyczą? Sama zniżka nazywa się "Pojazdy Zabytkowe", może więc odnieść wrażenie , że dotyczy wyłącznie pojazdów zarejestrowanych na zabytkowe tablice, jednak redakcyjnie postanowiliśmy zadzwonić na infolinie PZU, aby uzyskać szczegółowe informacje.
W pierwszej rozmowie telefonicznej udało się nam ustalić, że zniżka oprócz pojazdów zabytkowych obejmuje także pojazdy historyczne zgodnie z art.2 ust 1 pkt 11 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (...) czyli przepisów ustawy- Prawo o ruchu drogowym,
- pojazdy mające co najmniej 40 lat
- pojazdy mające ponad 25 lat i które zastały uznane przez rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.
Wątpliwości, które pojawiły się po rozmowie z telemarketem podpowiadały, by potwierdzić uzyskane informacje jeszcze raz.
Tym razem udało się porozmawiać z osobą, która miała przed sobą odpowiednie instrukcje i ku naszemu zaskoczeniu poinformowała, że zniżki dotyczą każdego pojazdu, którego okres eksploatacji wynosi 25 lat bez dodatkowych warunków (za wyjątkiem ważnej legitymacji) Jest to wątpliwie dobra wiadomość zarówno dla posiadaczy pojazdów sensu stricte kolekcjonerskich, ale także miłośników starszej motoryzacji, która do takiego miana nie pretenduje. Ponadto zniżka 70% jest naliczana dodatkowo, od już posiadanych zniżek. Dla przykładu wysokość ubezpieczenia Mercedesa W115 200D z 1970r, po zastosowaniu zniżki wynosi 149zł na rok. Dla porównania najkorzystniejsza składka oferowana przez innych ubezpieczycieli wyniosła 340zł.
Podsumowując dostaje ją każdy członek klubu zrzeszonego w PZM dla samochodu min 25 letniego, bez względu na status auta (zabytkowe lub nie)
Oprócz klubów zrzeszonych przy PZM w/w zniżkę posiadają CAAR, Automobil Polski, klub Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych, Stowarzyszenie Carpi.pl."[...]


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2014, 22:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Dwa kryteria: pojazd musi mieć powyżej 25 lat, a właściciel musi być członkiem PZMotu (np. będąc członkiem klubu zrzeszonego w PZMocie; lub jednego z w/w w Twoim poście stowarzyszeń, mających podpisaną stosowną umowę z PZU).

Sposób zarejestrowania pojazdu - bez znaczenia. Rodzaj i przeznaczenie pojazdu - bez znaczenia.

Zniżka pozataryfowa, niezależna od już posiadanych zniżek - ale ostateczna suma do zapłaty nie może być niższa niż 30% składki bazowej.

Ostatnio temat też przewałkowany na Nekli ;)

:arrow: http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=18701


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 stycznia 2014, 23:11 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 stycznia 2012, 17:23
Posty: 99
Lokalizacja: Podkarpackie
Juzef pisze:
A ile miałeś poprzednio? Jak duże miasto?
U mnie we Wrocławiu w PZU niestety 700zł jak obszył i nigdzie taniej.


Wcześniej najtańsza polisa wychodziła mi 680zł/rok, zapłaciłem więc 530zł za aneks do końca roku 2013 po poprzednim właścicielu i teraz od nowego roku w Liberty 324,93zł.

Moje miasto liczy 40 000 mieszkańców.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 stycznia 2014, 09:34 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Dziwny Mag pisze:
Dwa kryteria: pojazd musi mieć powyżej 25 lat, a właściciel musi być członkiem PZMotu (np. będąc członkiem klubu zrzeszonego w PZMocie; lub jednego z w/w w Twoim poście stowarzyszeń, mających podpisaną stosowną umowę z PZU).

Sposób zarejestrowania pojazdu - bez znaczenia. Rodzaj i przeznaczenie pojazdu - bez znaczenia.

Zniżka pozataryfowa, niezależna od już posiadanych zniżek - ale ostateczna suma do zapłaty nie może być niższa niż 30% składki bazowej.

Ostatnio temat też przewałkowany na Nekli ;)

:arrow: http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=18701


Korzystam z tej opcji . OC w tym wypadku wynosi 186 pln na rok (Gliwice- śląskie).

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re:
Post: 13 stycznia 2014, 13:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 27 grudnia 2013, 14:50
Posty: 40
Lokalizacja: Częstochowa
Dziwny Mag pisze:
Dwa kryteria: pojazd musi mieć powyżej 25 lat, a właściciel musi być członkiem PZMotu (np. będąc członkiem klubu zrzeszonego w PZMocie; lub jednego z w/w w Twoim poście stowarzyszeń, mających podpisaną stosowną umowę z PZU).

Sposób zarejestrowania pojazdu - bez znaczenia. Rodzaj i przeznaczenie pojazdu - bez znaczenia.

Zniżka pozataryfowa, niezależna od już posiadanych zniżek - ale ostateczna suma do zapłaty nie może być niższa niż 30% składki bazowej.

Ostatnio temat też przewałkowany na Nekli ;)

:arrow: http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=18701


Nie prawda, nie musi być zachowane 30%, moze być mniej, a właściwie co za sens by miało stwierdzenie ze jest niezależna od innych zniżek jeśli nie mogło by być oc mniejsze niż 30% składki bazowaj a zniżka jest 70% o.O NA forum capri.pl można wyczytać, ze ta zniżka pomija to 30% i może być mniej.

Jeśli ktoś się spotkał w grudniu bądź styczniu z problemami tego typu, że mu agent powiedział, że musi być 30%, i mimo zniżki praktycznie jej nie miał to może dostać zwrot i poprawnie przeliczoną składke jeszcze raz, bo właśnie w grudniu i styczniu był błąd w systemie PZU i system źle naliczał składkę nie schodząc właśnie poniżej 30%, dostałem informację, że ten błąd został już naprawiony, i teraz działa już dobrze.

Informacja ze strony PZM:
http://www.pzm.pl/news/problemy-ze-znizka

Więc to 30% wcale nie obowiązuje a OC na żuka powinno wyjść mniejsze niż 200zł ;)

I jak kupujecie polisę to bądźcie cierpliwi w tłumaczeniach o co chodzi z tą zniżką, mi wytłumaczenie tego mojej agentce zajęło 3 dni o.O

Pozdrawiam Daniel


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2014, 18:17 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 04 października 2014, 10:15
Posty: 37
Wow
Dziś dostałem info, że moje OC to bagatela 1400zł....
Z tego co czytam to jedynym ratunkiem jest PZM. Czy ktoś należy do takiego klubu we Wrocławiu lub jego okolicach, wie do którego się najlepiej zgłosić z NYSĄ 522 w fazie renowacji na wczesnym etapie i z jakimi kosztami oraz innymi obowiązkami to się wiąże???
Proszę o info chyba najlepiej na priv aby nie śmiecić w OC ;)
Dzięki
Pozdrawiam.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 grudnia 2014, 20:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 września 2012, 17:19
Posty: 60
Lokalizacja: łódzkie
zastanów się nad jakąś "grupówką" - mam wszystko w Hestii - 2 samochody, 2 motocykle i mieszkanie - wynegocjowałem dość niskie ceny - za Żuczka 420 zeta (OC)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net