Dzisiaj jest 28 marca 2024, 22:09


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 sierpnia 2013, 20:28 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam.
Prace ruszyły, ale bardzo wolno, można powiedzieć iż się ślimaczą.
Dziś trochę wnętrza.
Ostatnio założyłem silniczek do wycieraczek. Muszę powiedzieć że miałem trochę problemów. Gdyby nie wcześniejsze zdjęcia z rozbiórki Nysy to byłoby źle złożone.
Założyłem nowy silniczek. Stary był dobry, ale jak dostałem nowy, nieużywany to stwierdziłem iż taki będzie lepszy.
Tak więc dla przyszłych (teraźniejszych) właścicieli, miłośników, Nysy N59 , zdjęcia jak ma wyglądać założony mechanizm wycieraczek.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 sierpnia 2013, 21:12 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam :)

Prace trwają.
Powoli, bo powoli, ale do przodu. Założyłem tapicerkę na suficie w przedziale kierowcy i zacząłem montować zasłonki przeciwsłoneczne.
Wyglądało tak.
Obrazek

Wygląda tak.

Obrazek

Pokazałem to z wyprzedzeniem, ale z wyrachowania. Jeszcze jest, jak widać, niedokończona sprawa. Potrzebuję jednak taką część od zasłonek jak na zdjęciu niżej. Może ktoś ma na zbyciu? Prosiłbym o informację.

Obrazek

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 sierpnia 2013, 20:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam.
Myślałem iż będzie jakiś odzew w sprawie tych zasłonek słonecznych, ale tu cisza. Czyżby nikt nic nie miał, nawet wiadomości o czymś takim ?
Ale dziś coś innego. Jestem zadowolony gdyż udało mi się skończyć podłogę w kabinie kierowcy.
Powiem szczerze iż nie myślałem że będzie to tak trudne.
Niby głupia podłoga, ale dopasowanie wszystkiego i zgranie to istne szaleństwo. Problemy z pokrywa silnika – miało być trochę inaczej a wyszło tak iż rowek który jest w podłodze i w niego wchodzi krawędź pokrywy – nie pasowały ze sobą. Musiałem wszystko razem spasować. Było docinanie pokrywy i likwidacja tej szczeliny. Później okazało się iż siedzenie pasażera które było zrobione – nie może być zastosowane. W skrócie – wziąłem stelaż siedzenia od Nysy 501 bo był taki sam ale w lepszym stanie. I to był błąd ! Okazało się iż pochylenie oparcia jest inne niż było w oryginale i po zamontowanie nie można było zdjąć ani założyć pokrywy silnika. Musiałem przerabiać na nowo otwory pod siedzenie. (a teraz zostało jeszcze piaskowanie i malowanie stelaża siedzenia i oczywiście tapicer).
Musiałem wyciąć otwór pod hamulec ręczny. Nie mogłem zastosować starego rozwiązanie gdyż ta oryginalna blacha była w takim stanie iż musiałbym dorobić coś innego. Wiec kombinacje jak rozwiązać problem. Dałem radę , ale muszę przyznać iż chyba poprawiłem fabrykę w tym zakresie.
No oczywiście trzeba było spasować wszystkie otwory pod śruby mocowania siedzeń oraz otwory do skrzynki akumulatora, dostępu do pompy hamulca, otwory do przewodów do nagrzewnicy. Nie ma jeszcze otworów do przewodów powietrza do nadmuchu nagrzewnicy na tył –ale to później.
Po tym wszystkim zostało tylko dorobienie dźwigni rozrusznika. Jak ktoś jest ciekaw jak było to widać na stronie http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?t=553 . Przerobiłem wszystko. Umieściłem dźwignię w trochę innym miejscu. W związku z tym musiałem dorobić nowe cięgna. Trochę widać na zdjęciach podłogi ale ten układ jest jeszcze nie skończony. Po dokończeniu pokażę w szczegółach.
No, ale się rozpisałem. Teraz parę zdjęć. (ta wykładzina na podłodze to nie będzie, to jest tylko wzór , taki szablon).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 września 2013, 21:21 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam.
Następny element mojej Nysy. Dziś nagrzewnica kabiny kierowcy. Jak niektórzy wiedzą była umieszczona z prawej strony (od pasażera) i w ogóle nie grzała nóg kierowcy (taka wada konstrukcyjna Nysy n59). W modelach 501 wyeliminowano to , przenosząc nagrzewnice na stronę kierowcy (dodatkowo zupełnie ja przekonstruowano zwiększając moc i sposób rozprowadzenia ciepłego powietrza).

Jak wyglądała przed renowacją można zobaczyć na stronie http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic. ... c&start=30
Tak wygląda po renowacji.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 października 2013, 13:05 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Fajnie, że idziesz do przodu :)

:thumleft:

U mnie w nysowych tematach nic się nie działo.
Za to m.in dokończyłem blachę w pikapce:

Obrazek Obrazek

Pytasz o "moją" Nyskę - "zgaduję", że o 501 radiowóz? Ona jest Simona Templara - tak czy siak, sezonuje się, bo kolega, który zrobił ramę, nadwozia nie chce tykać. :roll:

----------------------------
Kogut i zdjęcie archiwalne jako "pewniak" - jak najbardziej OK :) Ja po prostu niejako "domyślnie" odnosiłem się do stanu fabrycznego (a wtedy o kogucie nie byłoby mowy). Zdjęcie, które przytoczyłeś dokumentuje zaś N59 w służbie, już ładnych parę lat. To zdjęcie jest co najmniej z końca 1968 roku (obecność 125p) / 1969 - i dokumentuje N59 w okresie jej eksploatacji - co jest nawet dla mnie osobiście ciekawsze, niż "fabryka" (to tylko dla wyjaśnienia mojego toku myślenia ;) ).

Osłony przciwsłoneczne - brak odpowiedzi to nie jest kwestia jakiejś czyjejkolwiek złej woli czy lenistwa - tylko masz jeden z rzadszych polskich zabytków, a do tego potzrebowałeś jeszcze rzadszy element.
Widziałem go do tej pory w dosłownie trzech N59 (wliczając Twoją), a nawet nigdy nie miałem w rękach "luzem". Rzadko która ma w ogóle zachowane te oslonki - ludziska wrzucali od Warszaw albo od nowszych Nys... Cholernie ciężko o ten kawałek "żelastwa" - a sam bym chętnie "przytulił" co najmniej 2 sztuki ;) i zawsze przy poszukiwaniach części miałem je na uwadze.

Pozdrawiam! :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 listopada 2013, 22:53 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam :)

Szczególne pozdrowienia dla autora ostatniego wpisu. Szkoda iż ta nyska nie jest robiona – tyle pracy włożone. I co – teraz stoi ? Szkoda. A co do tej Wawki to musze powiedzieć iż szalenie zazdroszczę tego pojazdu. Życzę siły i samozaparcie w renowacji. Znajomy robi teraz M20 i wiem ile to kosztuje.

Wracając do mojej Nysy to trochę czasu, od ostatniego wpisu, upłynęło - ale walczyłem z elektryką. Jak wiadomo elektryka z tyłu była zrobiona, ale został przód. Poprowadzenie wszystkich kabelków i ich podłączenie zajmuje mnóstwo czasu, szczególnie osobie nie z „branży” (elektrycznej) który musi rozgryźć wszystkie schematy, dotychczasowe np.: niestandardowe poprowadzenie przewodów i ich inną kolorystykę oraz dostosowanie do obwodów w sanitarce ( światełka na dach, kogut, szperacz, halogeny). Dodatkowo , w celu poprawy bezpieczeństwa (nie ma takiego wymogu w stosunku do pojazdów zabytkowych) postanowiłem zamontować światła awaryjne.
Na dzień dzisiejszy instalacja jest ukończona. Światła działają, silnik działa, oświetlenie sanitarne – również. Z znanych mi awarii to zwarcie w oświetleniu wnętrza z tyłu – ale chyba się domyślam gdzie „toto” jest.

Z uwagi na to iż trudno przedstawić efekt końcowy montaży instalacji elektrycznej na zdjęciach, kilka foto z etapu montaży.
Jeszcze wiele pracy do jej zakończenia, ale podstawa już zrobiona. Teraz tylko kosmetyka całej instalacji elektrycznej.
A to jak wiadomo zajmuje najwięcej czasy!!!

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 listopada 2013, 20:15 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam :)

co sądzicie o takiej antenie w nysie n59 ???


Obrazek


Obrazek

pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 marca 2014, 21:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam :)

Prace posuwają się do przodu. Dzisiaj panel wskaźników. Początkowo miało być jak na zdjęciu pierwszym, ale nastąpiła zmiana decyzji i stwierdziłem iż lepiej będzie tak jak było w oryginale. Ale - postanowiłem trochę zmienić to co było w oryginale – może ktoś zauważy !

Dwa ostatnie zdjęcia z dzisiaj.
pozdrawiam


Załączniki:
IMG_3823.JPG
IMG_3823.JPG [ 49.29 KiB | Przeglądany 6738 razy ]
IMG_4099.JPG
IMG_4099.JPG [ 59.71 KiB | Przeglądany 6738 razy ]
IMG_4103.JPG
IMG_4103.JPG [ 53.04 KiB | Przeglądany 6738 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 17 marca 2014, 22:21 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Że plastik założyłeś "do góry nogami" względem fabrycznego montażu? :)
Ale wygląda ładnie.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 czerwca 2014, 18:08 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 30 czerwca 2009, 10:29
Posty: 162
Witam :)

Z ostatniego wpisu dowiedziałem się iż mam odwrotnie założone to coś do wskaźników. Dzięki !

Ale niezupełnie o to chodziło. Otóż słabo to widać ale toto jest zrobione z aluminium, a nie jest to plastik – który po pewnym czasie się odkształca.

Ale dzisiaj – Nysa w malowaniu.


Teraz jeśli ktoś zobaczy tak pomalowaną Nysę N59 - to może być prawie pewien iż to moja.
Jako że do ukończenia zostało tylko uzbroić Nysę to mam nadzieję że jeszcze w tym roku wyjadę (koniec malowania miał być z końcem maja, a dzisiaj prawie koniec czerwca a nysa - nadal u lakiernika).

Ale nadzieję trzeba mieć.

A to już mój ostatni wpis na forum o tej Nysie.
Teraz - jak już wyjedzie - będzie można ją obejrzeć na zlotach i rajdach.

Pozdrawiam wszystkich tych dla których samochody marki Nysa to coś więcej niż tylko samochód.

Ps.
Nawet planowałem pierwszy wyjazd do Ostrowa na zlot w lipcu , ale to już nierealne.


Załączniki:
IMG_4860 - Kopia.JPG
IMG_4860 - Kopia.JPG [ 53.48 KiB | Przeglądany 6912 razy ]
IMG_4859 - Kopia.JPG
IMG_4859 - Kopia.JPG [ 61.53 KiB | Przeglądany 6912 razy ]
IMG_4861 - Kopia.JPG
IMG_4861 - Kopia.JPG [ 67.79 KiB | Przeglądany 6912 razy ]
IMG_4858 - Kopia.JPG
IMG_4858 - Kopia.JPG [ 121.72 KiB | Przeglądany 6912 razy ]
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 czerwca 2014, 19:24 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lutego 2014, 21:35
Posty: 130
Lokalizacja: Szczecin
Pojazd: Nysa 522T 1983
No piękna, piękna. Gratulacje! :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 21 czerwca 2014, 23:43 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Juz jest piękna! Wrzuć chociaz jedno zdjęcie jak już będzie poskładana :)

wiesław pisze:
Nawet planowałem pierwszy wyjazd do Ostrowa na zlot w lipcu , ale to już nierealne.

Drzwi u mnie są zawsze otwrate - zapraszam w dowolnym czasie, jakbyś zrobił dłuższa jazde próbną :)
A poza lipcowym rajdem - we wrześniu bodajże będzie pleszewsko-dobrzycki rajd pojazdów zabytkowych (jednodniowy)... :D

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 16:31 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Dołączam się do zdania Maga! Jest świetna, czekam z niecierpliwością na zdjęcia całkiem gotowej, złożonej sanitarki :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 17:41 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 marca 2010, 17:27
Posty: 775
Lokalizacja: Nysowo
Nyska jest wy****** w kosmos :) czekam na zdjęcia całości

Zły mod poprawił niepotrzebne wulgaryzmy :twisted:

_________________
Predom Dezamet


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 czerwca 2014, 18:25 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
bella :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 277 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net