Dzisiaj jest 28 marca 2024, 18:38


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 kwietnia 2018, 18:19 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2018, 18:35 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Suzuki - same stuki ;)

Ładny komplecik.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 kwietnia 2018, 18:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
hehe :) uratowalem ta Suzuki TS 125 ´78 , lepek chcial tuningowac ale ojciec niepozwolil nato i sprzedal , juz zaczynal zmieniac gaznik , wszystkie czesci orginalne dostalem i zlozylem na orginal :wink: tak do jazdy latem jest super , 90 km/h wyciaga bez problemu.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 czerwca 2018, 08:19 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
Za niedlugo jeszcze w tym miesiacu Nysa bedzie na Historycznych blachach sezonowych :wink: Rzeczoznawca wystawil papiery , musze tylko w wydziale komunikacji przerejestrowac.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 30 czerwca 2018, 18:55 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
wkoncu ma te History blachy sezonowe :wink:

Obrazek

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2018, 00:01 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
sezonowe, sezonowe - później w mojej kolekcji blach jest pełno różnych niemieckich "sezonówek" 8) :lol: "po terminie przydatności" - dość często można trafić niemieckie "sezonówki" na polskich złomowiskach :wink:

ale takich historycznych to jeszcze nie widziałem...

PS - kiedyś dzieciakom pokazałem rejestracje "sezonówki" na WOS-ie na lekcji i nie wiedziały co to za tablice. No i wytłumaczyłem im całą tą ideę blach sezonowych... (PS miałem tam na lekcji całą gamę blach: PRL-owskie "zwykłe" i "uspołecznione" model 1976, i te sprzed 1976 z dwiema literami; motocyklowe i przedwojenną rowerową i wiele innych...)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2018, 18:01 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 16:42
Posty: 27
Lokalizacja: Stalowa Wola
Takie pytanie ogólne - gdzie robiłeś remont swojej Nyski???

_________________
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek)
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2018, 18:25 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
@Historyk , od Pazdziernika 2017 mozna rejestrowac sezonowo Oldtimery w Niemczech , co jest bardzo dobre i praktyczne :wink:

@dudi , w 2002 roku sam remontowalem z ekipa bylych mechaników PRL do pomocy , gdzie mój ojciec kiedys pracowal w tej firmie remontowalem.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2018, 18:33 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 16:42
Posty: 27
Lokalizacja: Stalowa Wola
nysanek pisze:
@dudi , w 2002 roku sam remontowalem z ekipa bylych mechaników PRL do pomocy , gdzie mój ojciec kiedys pracowal w tej firmie remontowalem.


A nie orientujesz się gdzie to można kompleksowo zrobić teraz??? Bo sam nie mam czasu i chciałbym do kompletnej renowacji oddać w jedno miejsce...chciałbym żeby wygląda jak twoja po renowacji :)

A pytanie z innej beczki - czemu Towos ma drzwi otwierane z prawej strony (nie wiem, może coś przegapiłem i fabryka też takie wypuszczała???).

Moja na razie wygląda tak:

Załącznik:
Nysa_2.jpg
Nysa_2.jpg [ 315.66 KiB | Przeglądany 9863 razy ]


Załącznik:
Nysa_5.jpg
Nysa_5.jpg [ 294.21 KiB | Przeglądany 9863 razy ]

_________________
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek)
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2018, 22:09 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
twoja niewyglada na taka która wymaga calosciowego remontu , na twoim miejscu bym teraz poprawil stan techniczny , bo to w tych autach jest najwazniejsze :wink:

najlepiej byc przy remoncie , nawet jako pomocnik to juz wciaga bardziej i masz wiecej radosci z tego . Calkowite oddanie auta do regeneracji to naprawde niejest przewidywalne jak dlugo bedzie taki remont trawac , no i warsztatowi ciezko jest zrobic wycene wstepna ze zaplacisz za remont np. 10.000 zl i wszystko jest zrobione tip top , obliczenie tego niejest praktycznie mozliwe , no i druga sparawa ze najchetniej to by warsztatowi bylo policzyc taki remont na godziny , ale to kosztuje majatek. Ja tobie niemoge powiedziec jaki warsztat w PL zajmuje sie takimi remontami tu napewno sa koledzy którzy maja doswiadczenie i wiedze :wink:

bo towos juz tak ma od poczytku wystepowal w dwuch odmianach II dzwi bocznych , niebylo nigdy dzwi po lewej stronie.

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 01 lipca 2018, 22:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Dudi pisze:

A nie orientujesz się gdzie to można kompleksowo zrobić teraz??? Bo sam nie mam czasu i chciałbym do kompletnej renowacji oddać w jedno miejsce...chciałbym żeby wygląda jak twoja po renowacji :)





Lepiej uważać z tym oddawaniem Nyski różnym "znafcom", bo się możesz przejechać, jak ja z zakupem części zamiennych. Gościu do mnie zagadał przez internet i że zajmuje się remontami starych aut no i sprzedał mi nowe i "prawie nowe części". Zdjęcia części elementów wyglądały OK no i uwierzyłem mu co do reszty, że też w takim stanie jest... Za pakiet zapłaciłem 1500zł licząc, że wszystko jest warte tej ceny zgodnie z zapewnieniami sprzedającego. Otwieram paczkę, a tutaj oprócz fajnych części był też totalny szajs i do tego mniej elementów niż w umowie było, szyby (miały być idealne, a były wyświnione farbą), przegnite kształtki mocujące do szyb i mechanizm pedałów nadający się najwyżej do regeneracji (a miał być w super stanie). Teraz gnojek telefonów nie odbiera... Jeśli on taki złom wciska ludziom do odnawianych aut, to omijaj takich cwaniaków na kilometry, bo samym patrzeniem jeszcze Ci auto popsują... tacy to "óczciwi"...
Auto najlepiej samemu robić, albo mieć zaufanego szwagra, kolegę itp, bo inaczej to stać za plecami niektórych i walić po łapach korbą do odpalania silnika, jak zaczną cwaniaczyć...

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 lipca 2018, 21:43 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
za 10tys ciężko bedzie auto na tip top zrobić. ja bym ten lakier zostawił, chyba, że jest dużo gorzej niż na zdjęciach. wtedy za 3-12 tysi ogarniesz mechanikę, zależy ile tam będzie do zrobienia.

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2018, 00:45 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Dudi pisze:
A nie orientujesz się gdzie to można kompleksowo zrobić teraz??? Bo sam nie mam czasu i chciałbym do kompletnej renowacji oddać w jedno miejsce...chciałbym żeby wygląda jak twoja po renowacji :)

Od trochę innej strony coś napiszę - czy zależy Ci, żeby to ta konkretna Nyska została wyremontowana do interesującego Cię stanu, czy chcesz mieć ładną, sprawna Nysę, ale może to być całkiem inny egzemplarz?
Bo różnica w kosztach pełnego remontu - zwłaszcza gdy wykonawca ma zająć się absolutnie wszystkim - a zakupu jakiejś już ogarniętej, sprawnej, do ewentualnego dopieszczenia, będzie 3-4 krotna...

Dudi pisze:
A pytanie z innej beczki - czemu Towos ma drzwi otwierane z prawej strony (nie wiem, może coś przegapiłem i fabryka też takie wypuszczała???).

Nie odrobiłeś zadania domowego z podstaw :wink: Jak najbardziej fabryka :)

P.S. Załóż, proszę, o Twojej Nysce, nowy temat :D

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 03 lipca 2018, 18:26 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 16:42
Posty: 27
Lokalizacja: Stalowa Wola
Panowie, nie mam czasu robić sam albo stać przy kimś non stop.
Projekt szacuję na 12-15 miesięcy, budżet trochę większy niż, powiedzmy 15tys. PLN, więc myślę że dałoby radę zrobić kompletną renowację.

TAK, to musi być ta Nyska, bo ile dla kogoś może mieć wartość "żyletek", dla mnie ma wartość sentymentalną.

PS. Temat już jest tutaj>>> viewtopic.php?f=1&t=2305
tyle, że nie miał jak się wcześniej rozwinąć :) :oops:
Można by wydzielić kilka postów do tego tematu, żeby koledze nie zaśmiecać :)
Nie jestem aż takim specjalistą od Nysek, jak od włoszczyzny :) :P

_________________
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek)
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 04 lipca 2018, 04:55 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
te 10 tys. to byl przyklad tylko , mozesz tu pisac dalej :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net