Dzisiaj jest 27 marca 2024, 05:58


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 64  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 09 grudnia 2018, 12:35 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 grudnia 2018, 21:06
Posty: 81
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Pojazd: Tarpan F233RS
Witam wszystkich.
Na razie nie mam jeszcze swojego dostawczaka, dopiero zamierzam zakupić. Prawdopodobnie będzie to Tarpan, najchętniej 233. Docelowo ma być odrestaurowany i być może zapoczątkuje jakąś kolekcję. Kilka lat temu miałem Poloneza Trucka 1993 (przód Caro, ale wąski rozstaw kół, silnik 1.6 gaźnik i stalowe burty) i mimo, że sporo się psuł to dobrze go wspominam... tak jak i Nivę '90 czy PF 126p 650s '80. Żaden z nich nie doczekał się pełnej odbudowy, więc trzeba zaczynać od nowa. Przez ostatnie kilka lat stałem się prawie samowystarczalny w kwestiach warsztatowych, więc pozostaje zdobyć niezbędną wiedzę.
Pozdrawiam

_________________
Isuzu Trooper 3.1LTD 1994r
https://www.youtube.com/channel/UC42YMf ... subscriber


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 11 grudnia 2018, 00:06 
Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 grudnia 2018, 00:03
Posty: 1
Pojazd: szukam
czołem wszystkim!

_________________
BEDLiNERS.pl - natryskowe powłoki LINE-X, RAPTOR, COBRA.
www.bedliners.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 12 grudnia 2018, 16:07 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 12 grudnia 2018, 13:02
Posty: 8
Lokalizacja: Ząbki
Pojazd: Nysa Towos 1986
Witajcie!!!!
Od dłuższego czasu zaglądałem na to forum.
Czytałem posty i rodziła się u mnie myśl żeby kupić samochód z duszą czasów PRL-u.
W końcu postanowiłem zrealizować ten zamysł.
Po dłuższych ….. czasem burzliwych dyskusjach wewnątrz rodziny…..pewnie wiecie o czym mówię ……udało się ustalić że kupujemy Nysę.
Kolejne cztery miesiące zeszło na przeszukiwaniu ogłoszeń i jeżdżeniu po Polsce od Rzeszowa po Szczecin, od Świebodzic po Białystok w poszukiwaniu autka.
Już mieliśmy rezygnować z Nysy na rzecz Żuka.
Wreszcie w zeszłym tygodniu udało się znaleźć wymarzoną Nysę….. 20 km od miejsca zamieszkania 
Kupiliśmy Nysę 522 Towos w całkiem niezłym stanie blacharskim, jeżdżącą o własnych siłach 
Pierwsza przejażdżka 20km do domu była jak cofnięcie się w czasie do okresu młodości….nie to żebym się czuł staro 
Jazda samochodem bez wspomagania, z zero-jedynkowo działającym sprzęgłem, wnętrzem wypełnionym głośną praca silnika i oparami oleju zmieszanego z benzyną ……. to jak bym się wrócił do szalonych czasów młodzieńczych … pewnie macie podobne doświadczenia z jazdy waszymi autkami.
Rodzina również zakochała się w Baśce….. tak została „ochrzczona” ;-)

Zdjęć jeszcze nie mogę zamieścić bo od razu pojechała do warsztatu a że zmrok zapada już szybko to nie było światła żeby zrobić ładne fotki.

Nysa oczywiście wymaga pewnych napraw, np. układ wydechowy, hamulce sprzęgło.
Gdy ją oglądaliśmy, podczas jazdy próbnej zadałem pytanie właścicielowi:
- Co ona tak chodzi głośno jak traktor?
Na co dostałem szczerą odpowiedź z uśmiechem:
- Bo ma kolektor od Ursusa :-)

Będę na pewno aktywny na forum.... trochę informacji i porad będę potrzebował.
Jak zrobię zdjęcia to też zamieszczę .

Pozdrawiam serdecznie wszystkich!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 12 grudnia 2018, 19:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Dzień dobry bardzo! :D
I gratuluję wytrwałości w poszukiwaniach. Tak czasem też się zdarza, że te kilometry tzreba zrobić, żeby pokazało się coś fajnego o rzut beretem :wink:

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 12 grudnia 2018, 20:00 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Dzień dobry, dzień dobry i pokaż pan ten kolektor od ursusa w Nysie, bo trudno mi go sobie wyobrazić :mrgreen: :mrgreen:

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 13 grudnia 2018, 06:54 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 12 grudnia 2018, 13:02
Posty: 8
Lokalizacja: Ząbki
Pojazd: Nysa Towos 1986
Dzień dobry
Marian.....nie wiem co dokładnie od Ursusa tam było wstawione...opisywałem tylko przebieg oględzin i jak8e informacje dostałem.....było.......bo już wczoraj zostało zdemontowane i wymienione na oryginalny kolektor od Nysy wraz z całym nowym wydechem.
Dziś mam podjechac do warsztatu to dowiem się dokładnie i zobaczę co leży na pace...... dam znać co to dokładnie było.
Pozdrawiam i miłego dnia:-)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 19 grudnia 2018, 00:18 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 18 grudnia 2018, 23:51
Posty: 1
Pojazd: Zuk 1991
Dobry wieczor!
Od paru lat jestem posiadaczem skrzyniowego Zuczka z 1991 r. Ogloszenie bylo, ze silnik Andoria, po dojechaniu na miejsce okazalo sie to sciema, ale jadac spod niemieckiej granicy (mieszkam kolo Zagania) na Slask zdecydowany bylem wrocic na kolach. Po drodze, gdzies w okolicy Wroclawia skonczyly sie hamulce(pekl przewod metalowy), ale hamowanie biegami mam opanowane na tyle, ze kolejne 180 km przejechalem w sumie bezproblemowo. Cale zycie jezdze jakims gratem, wiec hamulce nie byly wielkim wyzwaniem. Okazalo sie, ze wymiany wymaga wszystko, od pompy i serwa przez wszystkie przewody po cylinderki i szczeki. Ogarnalem to. Prz okazji okazalo sie, ze lozysko piasty z prwej strony na tylnym kole jest w zasadzie nieobecne. Zastanawiam sie, jak Zuczek sie doczlapal, nie gubiac kolka...
Anyway, wszystko powoli ogarnalem, Zuczek turla sie, rozpedza i spowalnia. Zalozylem mu gaz, bo troche sie nim bujam - potrzebny byl dostawczak do wozenia sina i slomy dla koni. Ciekawa sprawa, bo na gazie silnik pracuje lepiej, niz na benzynie... Na wiosne czeka go zalozenie nowej podlogi na paczce, bo deski wygnily. Bude trzeba juz bylo przyspawac do ramy bo stracila kontakt i wedrowala po ramie raz opierajac sie o paczke, a potem powiekszajac szczeline do wielkosci Rowu Marianskiego. Glupio byloby przy jakims gwaltowniejszym hamowaniu paszcza po asfalcie rysowac. Oczywiscie to tylko tak hipotetycznie, bo jeszcze nie udalo mi sie nigdy zuczkiem gwaltownie zahamowac... Generalnie nie jestem zwolennikiem picowania pojazdow na nowki, bo w koncu nie sa prosto z fabryki, a "rany" swiadcza o pracowitym, pelnym przygod zyciu. Poza Zuczkiem mam jeszcze traktor MANa z 1957 roku, Warczyburga, rowiesnika Zuczka no i mialem Landrynke (znaczy Land Rovera Series III), ale musialem oddac go do adopcji, jak byla gotowka potrzebna. Na razie to by bylo na tyle :) PS. Obecnie jestem w trakcie odtwarzania instalacji elektrycznej, bo przedwczoraj zapalila sie. Jakies zwarcie. Jutro musze skonczyc, bo juz sie sloma konczy i musze jechac po nastepne dwie belki ;) Pozdrawiam serdecznie :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 19 grudnia 2018, 12:50 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 19 grudnia 2018, 12:43
Posty: 42
Pojazd: tarpan 237
Dzień dobry wszystkim!
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem auta Tarpana 237, którego szukałem ponad 6 lat... aż w końcu udało mi sie trafić na fajny egzemplarz i decyzja zapadła.
mam nadzieje ze na forum znajdę ciekawe i przydatne informacjie, które pomogą mi w użytkowaniu...
pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 14 stycznia 2019, 21:08 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 stycznia 2019, 20:48
Posty: 1
Pojazd: Lublin 3 2000
Heya!

Od dzisiaj jestem posiadaczem Lublinka 3. Zacząłem szukać szczegółowych informacji i tak trafiłem na to wspaniałe forum. Na pewno jeszcze... do usłyszenia! :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 16 stycznia 2019, 21:03 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 listopada 2015, 09:31
Posty: 317
Pojazd: DMP Lublin 3324 Groszek
Hej, hej! Witaj i foty pokaż. :)

_________________
pozdrrrawiam! :)
zbYszek http://www.zbychewka.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 28 stycznia 2019, 16:59 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 28 stycznia 2019, 16:54
Posty: 5
Lokalizacja: Polkowice
Pojazd: Żuk
No dzień dobry, jestem Kazik z Polkowic. Służe wam moją wiedzą o żukach, jezdzilem nimi w energetyce. ogółem wspaniała maszyna, mam dużo części dla was, literatura też. Pzdrawiam was !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 28 stycznia 2019, 20:55 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Cześć Kaziu, oby więcej takich forumowiczów - od początku z darami ;)

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 02 lutego 2019, 19:41 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 02 lutego 2019, 19:35
Posty: 6
Pojazd: Lublin 2,4TD 2005r.
Serwus. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem lublinka z 2005r. Ojjjjj będzie o czym pisać :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 03 lutego 2019, 11:45 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 marca 2009, 23:42
Posty: 981
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Lublin 3, Polonez Kombi
Lublinów coraz więcej - napisz jaką masz wersję.

_________________
Polecam Enkol - Społeczne archiwum transportu szynowego


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Post: 09 lutego 2019, 01:39 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 09 lutego 2019, 01:25
Posty: 18
Pojazd: Żuk A16 i inne
Witam
Nazywam się Antoni. Forum znam od bardzo dawna( jeszcze gdy nazywało nysavan i miało taki śmieszny obrazek na górze strony), niestety wcześniej jakoś nigdy nie miałem czasu się zarejestrować.
Posiadam 4 żuki co jest już zaawansowanym stadium zbieractwa tego typu „złomów”. Co paradoksalne swoje poszukiwania zaczęłam od Nysy, ale jak to w życiu bywa skończyłem na żukach.
W odpowiednim czasie, jak rozkminię dowalanie zdjęć itd, zaprezentuje je w odpowiednich działach.
Od razu pragnę również podziękować za całą wiedzę znajdującą się tutaj, bo to ona natchnęła mnie kiedyś do tego, aby posiadać tego typu sprzęt.
Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 956 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 64  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net