Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:34


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 maja 2019, 21:42 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 maja 2019, 10:39
Posty: 2
Witam. Zarejestrowałem się na forum z polecenia kolegi z Raciborza który posiada kilka Nysek i Polonezów.

Chodzi mianowicie o tablice "Zaopatrzenie" którą u niego podpatrzyłem i powiedział mi, że jak coś takiego zrobię to mam tu puścić linka, co złego to nie ja.

Wymiary tablicy są ściągnięte z tego co znalazłem u Niego za szybą więc 660mm x 125mm
I o ile wymiary się nie zmienią to cenowo wykonanie podobnej tablicy z innym napisem również cena
jest taka sama t.j. 70 zł szt. + ew. wysyłka. Zdjęcie jest przykładowe bo w zależności jaki kawałek sklejki trafię. Np wyciąłem z tego samego arkusza 2 kawałki, zrobiłem dwie tablice i jedna po oleju jest bardzo ciemna, jedna jasna. Ciężko mi na chwilę obecną powiedzieć od czego to zależy.

Tablice wykonane poprzez pomalowanie całej tablicy czarną farbą i wypalenie niepotrzebnej części.
Późnej potraktowana olejem tungowym dla dodatkowego "postarzenia" i nadania kolorku.

W podobnym stylu mogę wykonać inne projekty, nie ograniczam się tylko do tablic ale to już rozmowa na inny temat i prawdopodobnie lepiej na telefon. W razie jakichkolwiek pytań proszę pytać.

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2019, 20:40 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Ciekawa tabliczka 8)

Generalnie temat tych tabliczek: "ZAOPATRZENIE" to temat rzeka - tak samo, jak temat tablic z nazwami tras w PKS i w prywatnych BUS-ach!

Pamiętam głównie czarne napisy: "ZAOPATRZENIE" na białym tle (miałem okna naprzeciwko tylnego wejścia do pewnego sklepu, od początku lat 90-tych i pamiętam wozy z zaopatrzeniem stające też u mnie na rynku). Głównie by to białe kartki/tekturki lub kawałki dykty, które były z jednej strony białe (taka biała dykta, jak w tylnych ścianach mebli). Były też plastikowe tabliczki produkowane przez kogoś...
Była sklejka lub dykta malowana farbą olejną na biało...

Czasami była biała kartka przyklejona od środka do przedniej szyby, czasami była tabliczka plastikowa lub biała tekturka (blok techniczny) przymocowany do daszka przeciwsłonecznego np. po stronie pasażera...

Do swojej Nyski mam na chwilę obecną, plastikową tabliczkę (raczej współczesną)

Temat ogólnie bardzo ciekawy 8)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net