Dzisiaj jest 28 marca 2024, 21:27


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 września 2019, 19:34 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Jeszcze jeden pomysł mi w głowie świta...

...Jeśli kupuję auto wyrejestrowane i właściciel nie miał obowiązku zgłaszać w żadnym urzędzie faktu sprzedaży mi go, to może by zrobić tak: spisać umowę kupna - sprzedaży, gdzie nie będzie daty zawarcia umowy. Przecież formalnie żaden tok urzędowy się nie zaczął, skoro poprzedni właściciel nie zgłosił sprzedaży auta. Następnie wpisać tą datę, jak już wóz będzie na chodzie i się go zarejestruje w ciągu tych 30 dni (bo będzie na to technicznie gotowy) - myślę, że większy "psychiczny luz" niż szczypać się z interpretacją przepisów po zgłoszeniu teraz i formalnym się tym samym "podłożeniu".

Skąd mamy wiedzieć, czy za rok czy dwa, jakaś biurwa nie ubzdura sobie kolejne absurdalne przepisy, a my zgłaszając (nawet poprawnie - unikając dziś kary) podłożymy się tym samym na przyszłość?

Były też myki na różne słupy - jak to było z tym OC kiedyś tam wspomniane a propo pewnego Żuka ;) co to od 2006 roku nie wyjechał na drogę... ;)

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2019, 20:52 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
roosman - kiedyś z kimś o tym rozmawiałem i ponoć policja ma prawo zatrzymać dowód auta nieprzerejestrowanego, gdy oc jest na Ciebie, a dowód na poprzedniego właściciela, ale to tylko "zasłyszane", nie sprawdzałem nigdzie.

historyk - tyle, że kwestie aut wyrejestrowanych są dość rzadkie, ale masz rację, że z wyrejestrowanymi w ogóle jest inaczej...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2019, 21:20 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Nie zgodność danych nie przerejestrowany pojazd oc na aktualnego wl , jest karalne mandatem (sprawdzone) . Ale dr nie zabierali , może teraz zabierają

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2019, 21:30 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Historyk - w obecnym stanie prawnym wyrejestrowanie odbywa się tylko w dwóch przypadkach - sprzedaż i zezlomowanie. Prawodawsto już "zapomniało" o wyrejestrowaniu. Art78.2 mówi tylko o pojazdach zarejestrowanych.
Co do ubezpieczeń to ciekawa kwestia - trzeba by przeczytać rozporzadzenie o ubezpieczeniach obowiazmowych i ubezpieczenieowym funduszu gwarancyjnym i pewnie tam wszystko będzie.
Żółwik - masz ten mandat jeszcze? Tam powinna być podstawa prawna - ciekawe co wpisali..


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2019, 21:49 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
roosman pisze:
Historyk - w obecnym stanie prawnym wyrejestrowanie odbywa się tylko w dwóch przypadkach - sprzedaż i zezlomowanie. Prawodawsto już "zapomniało" o wyrejestrowaniu. Art78.2 mówi tylko o pojazdach zarejestrowanych.



Zaraz, a co w przypadku, gdy np. mam Syrenkę, która została "trwale" wyrejestrowana w czerwcu 1994 roku i fizycznie do dzisiaj istnieje. Mam na nią dokumenty, a w bazie danych WK również figuruje (ale jako pojazd wyrejestrowany). Numery rejestracyjne i numer VIN z tym powiązany też znam (choć samych blach nie posiadam z racji jej wyrejestrowania w 1994). Mam umowę K-S ale spisaną bez daty jej zawarcia...
Nie chcę jej rejestrować ponownie na czarne blachy - fizycznie spełnia wszystkie wymagania, aby kwalifikować się na żółte (wiek + % oryginalności)

Podobną sytuację mam jeśli chodzi o Nysę 521 T - przy czym z tą różnicą, że wóz jest w o tyle lepszym stanie, że fizycznie może prędzej zostać "wprowadzony do obiegu" - prawdopodobnie latem 2020 ;)

Prawo wstecz nie działa i nikt nie ma prawa nakazać mi urzędowo abym zezłomował jakiś pojazd, skoro ten został kiedyś tam wyrejestrowany...
..."żółte tablice" też umożliwiają formalnie wprowadzenie takich aut w obieg - więc, gdzie ewentualne "haczyki" prawne w moich przypadkach?

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2019, 21:55 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Spokojnie. Nie pamiętam w ktorym roku prawo się zmieniło ale 20...któryś tam. Też mam WSKe wyrejestrowana w 1991 roku i spokojnie można ją zarejestrować ponownie. Chodziło mi o to że zapis ustwa mówi o nabyciu pojazdu zarejestrowanego bo prawodawstwo już zapomniało o mozliwosci wyrejestrowania innej niz sprzedaż lub zlomowanie. W skrócie Twojej Syreniny i mojej WSKi całość dyskusji w tym temacie nie dotyczy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2019, 22:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
roosman pisze:
Chodziło mi o to że zapis ustwa mówi o nabyciu pojazdu zarejestrowanego bo prawodawstwo już zapomniało o mozliwosci wyrejestrowania innej niz sprzedaż lub zlomowanie. W skrócie Twojej Syreniny i mojej WSKi całość dyskusji w tym temacie nie dotyczy.



Nooo - i przynajmniej w tym temacie mogę spać spokojnie :wink: 8)

Serio - wielkie dzięki!

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 września 2019, 23:37 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
zolwik pisze:
Nie zgodność danych nie przerejestrowany pojazd oc na aktualnego wl , jest karalne mandatem (sprawdzone) . Ale dr nie zabierali , może teraz zabierają

Zależy od pogody i humoru policmajstra ;)
Formalnie - jak najbardziej Policja może zatrzymać dowód rejestracyjny gdy "zachodzi uzasadnione podejrzenie niezgodności danych zawartych w dowodzie ze stanem faktycznym". I tyczy się to tak samo danych technicznych jak i osobowych. O tyle, że w tym drugim przypadku, w praktyce ludkowie w mundurach sięgają po ten oręż tylko, jak ktoś ewidentnie "kozaczy" albo coś ściemnia.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2019, 13:46 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 listopada 2018, 08:12
Posty: 14
Pojazd: Żuk 1970
Minęło trochę czasu. Próbował ktoś walczyć z rejestracją / zgłoszeniem kupionego samochodu?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 października 2019, 23:48 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Ale nie minął 1 stycznia 2020 roku 8)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2019, 20:09 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Ostatnio rejestrowałem (legalnie) jeden pojazd i podpytywałem Panią urzędniczkę w okienku o tą ustawę. Nie mają żadnych wytycznych i nie wiedzą jak to będzie, ale trochę z nią poteoretyzowałem i mniej więcej to mi w głowie utkwiło... Powstał mi z tego materiał na całkiem dobrą sztukę(P - pacjent-petent-czyli ja/ U - urzędnik):
- [P] bla, bla, bla... nowa ustawa, coż począć, aż cóż?
- [U] trzeba zgłosić do starosty = zarejestrować
- [P] zgłaszam do rejestracji, ale nie mam przeglądu, gdyż przegląd należy się pojazdom sprawnym technicznie a mój takowy nie jest - coż miła Pani [U] pocznie, jeżeli takiego przeglądu pojazd zgłaszany nie będzie posiadał?
- [U] wezwę Pana [P] do uzupełnienia brakujących danych we wniosku o rejestrację.
- [P] ojć, ała - ile mam czasu na dopełnienie obowiązku tegóż?
- [U] czort raczy wiedzieć - terminu w aktach prawnych nie ma... Kary za spóźnienie również najjaśniejsi z jasnych na razie nie przewidzieli.

KURTYNA !

Czyżby kolejna opcja się pojawiła? Być może trzeba będzie zapłacić haracz za rozpoczęcie procedury rejestracji, ale złej woli nikt zarzucić nam raczej nie powinien.

PS. Zbieram alkohol na wizytę zaprzyjaźnionego radcy prawnego - jak mi wątroba pozwoli to go zaszczepię tym problemem. Może coś lepszego wymyśli ;)

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 25 października 2019, 20:44 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
A ja będę z uporem maniaka powtarzał swoje

Drewniany pisze:
- [U] trzeba zgłosić do starosty = zarejestrować

NIE NIE NIE.. to się nie równa.
Wydział komunikacji nie ma innego przepisu niż rozporządzenie a w nim nie ma innej procedury niż zapoczątkowanie procesu rejestracji poprzez złożenie wniosku - w rozporządzeniu jest to pierwsza czynność.
Zmiana w ustawie dotyczy informowania starosty a nie WK.
Więc tak jak napisałem powyżej - zła sprawa w niewłaściwym urzędzie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2019, 11:25 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 kwietnia 2011, 19:24
Posty: 209
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: Škoda 105l '82
Ma ktoś papier jak powinno wyglądać to zgłoszenie do starosty? Czy przepisujemy tylko dane z umowy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2019, 13:20 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Nie ma żadnego wzoru. A z zasad ogólnych - kto, kogo, co i kiedy :wink:

Podstawowa sprawa - do końca roku jest "po staremu".

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 26 października 2019, 15:56 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-poja ... go-pojazdu - warto zerknąć :D ciekawostka: za 800 zł + koszt rejestracji można rejestrować nawet SAM-y :D

zgłoszenie pojazdu do starosty = złożenie wniosku o rejestrację pojazdu - oczywiście WK może odmówić zarejestrowania i np. wezwać do uzupełnienia dokumentów np. przegladu technicznego ale wtedy to WK odmówił a myśmy zlożyli wniosek ( poinformowali starostę )i taki stan moze trwać baaardzo długo :wink:

WK = starosta ( niestety :-| )

"zgłosić do starosty" nie oznacza zgłosić bezpośrednio do Jasia Kowalskiego ( który akurat jest starostą w naszym powiecie ) a złożyć odpowiednią informację/oswiadczenie/ wniosek do właściwego wydziału Starostwa ( po to starosta ma urzędników aby działali w jego imieniu)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net