Dzisiaj jest 28 marca 2024, 10:08


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06 października 2019, 13:47 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Witam :D

szukam sposobu na odnowienie piktogramów na wyłacznikach klawszowych. Może jest jakiś sposób dostępny dla osób bez uzdolnień artystycznych :wink: :?: Mam kilka wyłaczników z nietypowymi piktogramami, niestety już prawie niewidocznymi, i chciałbym je odnowić. W sieci nie są dostępne nowe :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 października 2019, 16:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
A jakie to nietypowe ideogramy? Kiedyś na forum fso wysyłaliśmy stare przełączniki do pewnej firmy, żeby nam wygrawerowała ideogram podgrzewania foteli. Oni tam zdaje się właśnie lekko wycięli w plastiku wzór i wypełnili białą farbą. Każdy musiał wcześniej pozbyć się starego ideogramu, wygładzając powierzchnię np. papierem wodnym. Wyszło całkiem ok. Niestety, nie ja to załatwiałem, więc nic więcej niewiem. Oryginalnie, to te przełączniki też mają grawer, ale jest to na tyle płytkie, że szybko się ściera. Jest pełno firm, które zajmują się tak nietypowymi rzeczami, ale chyba w każdym przypadku, trzeba im dostarczyć jakiś projekt, czy coś. Tak zdaje się było u nas.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 października 2019, 12:54 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
https://www.youtube.com/watch?v=AsJMJxzyaIk + folia samoprzylepna i zestaw noży modelarskich i jechane :)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 października 2019, 20:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
I zaraz się to zetrze. Gdyby całość pokrył bezbarwnym, czy czymś, to jeszcze jeszcze. Swoją drogą, aż się zdziwiłem, że taka tandeta potrafi być robiona. Nie mam z tymi autami do czynienia, to nie wiedziałem. W tym przypadku, to jest robione inaczej i niema co porównywać. Trzeba by klawisz na biało malować, w miejscu na ideogram i dopiero po wyschnięciu, kleić naklejkę i znów malować. Najlepsze efekty daje wygrawerowanie ideogramu i wypełnienie go farbą. Nie zetrze się tak szybko, a nawet jeśli, to można bez problemu poprawić. Malowanie ideogramu na gładkiej powierzchni, jest bez sensu. Najtrwalsze są przyciski w polonezach od MR93, gdzie są podświetlane i biały plastik z ideogramem, jest zatapiany w plastiku klawisza. Rozwiązanie na wieczność.Robiła to jakaś tam firma z Rzeszowa, jeden z forumowiczów się z nimi kontaktował, czy nie mogli by wyprodukować "parę" klawiszy z ideogramem foteli, podświetlanych, oczywiście, ale dowiedział się, że formy zostały dawno zezłomowane. Witamy w Polsce.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 października 2019, 10:37 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 października 2018, 14:28
Posty: 205
Pojazd: Żuk "Strażak" 1984
Pewnie masz rację.
Sukiennik prośba - jak ogarniesz to opisz jak zrobiłeś i jak się sprawdza, bo mnie też czeka taka zabawa w przyszłym roku. Planowałem jechać na "dudowych" patentach, ale jeżeli będą lepsze to miło będzie przez otwarte drzwi przejść.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 października 2019, 10:47 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Ja się spotkałem z dwoma rodzajami tych przycisków, poza tymi z wtapianym półprzezroczystym plastikiem. Pierwszy to z lekkim grawerkiem, wypełnionym na biało, a drugi to po prostu płaski włącznik z nadrukiem. Te płaskie zdaje mi się szybciej stawały się szare zamiast czarne i ogólnie takie bardziej gówniane są. Jeśli masz takie z grawerkiem, ja bym spróbował wypełnić je farbką jakoś... jak to pytanie do modelarzy :P Igłą? Nie wiem... Albo faktycznie wydrukować na folii w skali 1:1 tą ikonkę i zapryskać :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 października 2019, 10:50 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Jedynie trzeba by taką naklejkę na klawisz nakleić, ale żeby miała wycięty środek, gdzie jest ideogram, klawisz czymś okleić i po prostu prysnąć białym sprejem. Po odklejeniu, mamy biały ideogram na czarnym klawiszu jak fabryka. Ten tam na filmie, robił to inaczej, bo malował tło, a zostawał środek, czyli odwrotnie. A potem najlepiej to bezbarwnym prysnąć, to może coś dłużej wytrzyma, albo jakąś folią samoprzylepną, czy czymś. Po prostu, żeby palce nie miały styczności z ideogramem.
Marian, właśnie są takie i takie. Te grawerowane są trwalsze.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 października 2019, 17:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
roosman pisze:
Pewnie masz rację.
Sukiennik prośba - jak ogarniesz to opisz jak zrobiłeś i jak się sprawdza, bo mnie też czeka taka zabawa w przyszłym roku. Planowałem jechać na "dudowych" patentach, ale jeżeli będą lepsze to miło będzie przez otwarte drzwi przejść.

na razie wciąż się rozgladam, koledzy przedstawili ciekawe sposoby renowacji piktogramów, mój problem polega jednak przede wszystkim na tym, że obie powierzchnie mojego przełacznika są rowkowane :-| i naklejenie szablonu nie wchodzi w grę. Sposób z grawerowaniem i wypełnieniem farbą raczej też raczej sie nie sprawdzi...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 października 2019, 18:46 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 czerwca 2019, 19:54
Posty: 19
Przepraszam, że się wymądrzę, ale kiedyś daawno :lol: zetknąłem się z podobnym problemem. Nie mając innego sposobu, odwróconą igłą groszówką wydłubałem resztki farby z grawerunku, odtłuściłem ekstrakcyjną, nabrałem kropelkę farby olejnej [ 8) tylko taka była] na.... czubek kciuka :!: :wink: :D , mocno przetarłem po grawerce i... koniec roboty :lol:
Całość zajęła może 10 minut, efekt - lepszy niż fabrycznie, bo farba wypełniła "dołki" nie pozostawiając miejsca na brud. Ruch palcem był na tyle precyzyjny i szybki, że nie było potrzeby niczego wycierać ani korygować.. . Fakt - metoda nie nadawała się do znaków napylanych czy wtapianych.... .
Miłego wieczoru !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net