Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:10


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Post: 09 czerwca 2019, 09:25 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Dziwny Mag pisze:
(...) Koniec końców obecnie zniżka w PZU jest dla pojazdów na żółtych tablicach oraz dla pojazdów ponad 40 letnich (bez względu na rodzaj tablicy).


i to jest chyba najlepsze rozwiązanie... pozostaje jeszcze kwestia jednej tablicy i ubezpieczenia dla kilku pojazdów zabytkowych ( historycznych) jednego właściciela. No i oczywiście czasowe wyrejestrowanie pojazdu, to jest największy przekręt :mrgreen:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2019, 12:41 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
sukiennik68 pisze:
Dziwny Mag pisze:
(...) Koniec końców obecnie zniżka w PZU jest dla pojazdów na żółtych tablicach oraz dla pojazdów ponad 40 letnich (bez względu na rodzaj tablicy).


i to jest chyba najlepsze rozwiązanie... pozostaje jeszcze kwestia jednej tablicy i ubezpieczenia dla kilku pojazdów zabytkowych ( historycznych) jednego właściciela. No i oczywiście czasowe wyrejestrowanie pojazdu, to jest największy przekręt :mrgreen:



Te 40 lat to w przypadku Żuka by mnie ratowało - możecie przytoczyć jakiś paragraf, którym mógłbym się podeprzeć w bojach z PZU? Jeżeli by się tak dało to nie zaczynałbym zabawy z żółtymi...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2019, 13:02 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:15
Posty: 349
Drewniany pisze:
Te 40 lat to w przypadku Żuka by mnie ratowało - możecie przytoczyć jakiś paragraf, którym mógłbym się podeprzeć w bojach z PZU? Jeżeli by się tak dało to nie zaczynałbym zabawy z żółtymi...


Drewniany, ależ proszę cię bardzo. Definicję pojazdu historycznego dla potrzeb ubezpieczeń znajdziesz tu:
Pojazd historyczny w myśl art. 2, ust. 1, pkt 11 lit. b Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 r. (Dz. U. 2003 Nr 124 poz. 1152).

sukiennik68 pisze:
Dziwny Mag pisze:
No i oczywiście czasowe wyrejestrowanie pojazdu, to jest największy przekręt :mrgreen:

W obecnie procedowanym projekcie nowelizacji ustawy - prawo o ruchu drogowym regulacje dotyczące czasowego wyrejestrowania zostaną rozszerzone z dzisiejszych autobusów i pojazdów ciężarowych o samochody osobowe. Niestety nadal przepis ten będzie nieprzydatny. Ma dotyczyć tylko przypadków pojazdów wymagających wykonania napraw istotnych elementów konstrukcyjnych wynikających z uszkodzenia. Wyrejestrowanie ma być ograniczone w czasie, odpłatne, powrót na drogę będzie wymagał wykonania przeglądu. A i wyrejestrowanie nie częściej niż raz na 3 lata.
Oczywiście to projekt, więc jeszcze może coś się zmienić. Z resztą nowelizacja niesie ze sobą i inne ciekawostki.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2019, 14:17 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Dzięki Wydra - definicję pojazdu historycznego znam, nie umiem jednak z niej skorzystać w tym kontekście.

Bardziej poszukuję czegoś po stronie PZU - bo w wydziałach gdzie się pytałem jak mantrę powtarzali - zniżka tylko na pojazd zabytkowy... Jakiś ichni regulamin czy cóś może by im otworzył oczy...

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 18 czerwca 2019, 16:03 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 lutego 2014, 10:15
Posty: 349
Ok, rozumiem, odpowiedziałem na szybko nie doczytując.
Trzeba poszukać regulaminu na piśmie. W internecie na szybko nie znalazłem. Można spróbować zapytać w inspektoracie czy agencji o regulamin. Jeśli starczy mi rano czasu to zahaczę o swojeą agentkę pzu i spytam.
Co do Compensy myślę, że można spróbować pogadać z agentem z innych stron niż twoje, nikt cię nie zmusza do ubezpieczania w najbliższym miejscu.
I idąc za możliwościami elektronicznych baz danych i teorii spiskowych, mam nadzieję, że nie korzystać z automatycznych porównywarek internetowych.

Z informacjami w punktach ubezpieczeniowych bywa różnie, bardzo różnie. 2 lata temu poszedłem do jednego z warszawskich inspektoratów PZU podpytać o ponad 40 letniego trabanta (czy aby na pewno zostało odnotowane wypowiedzenie OC). W tym inspektoracie byłem już, naście razy w ciągu 12 lat, załatwiać sprawy ubezpieczenia. Usłyszałem wtedy od (młodego wiekiem) pracownika, że przecież nie można nie mieć OC...inspektorat jeden z chwalonych w środowisku, że są tam ludzie, którzy ogarniają. Ba, sam tam chodziłem tyle czasu. Zapytałem o uzasadnienie, z odpowiedzią było ciężko. Panu chodziło o to, że nie zna takich zapisów w regulaminie. Powiedziałem tylko, że regulamin to jedno ale jest jeszcze ustawa. Podziękowałem i wyszedłem. Rzecz jasna byłem tam ostatni raz.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2019, 13:36 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Udało się komuś bez żółtych wysępić zniżkę na pojazdy ponad 40 letnie w PZU? Jeżeli tak to proszę na PW namiary na takiego kumatego agenta.

Mój agent nic nie załatwi - przesłał mi taką interpretację:

Poniżej zasady udzielania zniżki za pojazdy zabytkowe:

1. Zniżka „pojazdy zabytkowe”, zwana dalej „Zniżką”, ma zastosowanie do zawieranych z 12-miesięcznym okresem ubezpieczenia umów obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (zwanych dalej „umowami ubezpieczenia”) dotyczących pojazdów zabytkowych.

2. Zniżka udzielana jest w wysokości 70%.

3. Zniżka ma zastosowanie wyłącznie przy zawieraniu nowych i wznowionych umów ubezpieczenia, o których mowa w ust. 1, jeżeli pojazd posiada, tzw. „żółte tablice” rejestracyjne (z pięcioma znakami) oraz spełniony jest przynajmniej jeden z następujących warunków:

1) jest pojazdem zabytkowym w rozumieniu przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym – czyli pojazdem, który na podstawie odrębnych przepisów został wpisany do rejestru zabytków lub znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków, a także pojazdem wpisanym do inwentarza muzealiów, zgodnie z odrębnymi przepisami;

2) jest pojazdem mającym co najmniej 25 lat i uznany jest przez uprawnionego rzeczoznawcę samochodowego za pojazd unikatowy lub mający szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2019, 15:13 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 07 grudnia 2018, 21:06
Posty: 81
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Pojazd: Tarpan F233RS
Też się z tym ostatnio zderzyłem. Głupi przepis PZU wymagający fizycznie żółtej blachy. Agentka powiedziała mi "proszę przesłać zdjęcie motoroweru z żółtą tablicą" ! Chwilę wcześniej wysłałem żonę do WK aby Simsona zarejestrowała na żółte, z kompletem dokumentacji. Wiedziałem , że nie ma małych żółtych blach i myślałem, że jak w większości przypadków dostanę motocyklową. W WK definitywnie odmówiono wydania motocyklowej, więc żona wzięła małą białą. W dowodzie jest napisane "zabytkowy", ale dla PZU to za mało, musi być żółta. I niestety nie można pokolorować białej 8)
Po interwencji u kierownika Wydziału udało się wywalczyć motocyklową żółtą, na którą czekam. Podobno to pierwszy taki przypadek w powiecie, aby motorower dostał tablicę motocyklową! :D

_________________
Isuzu Trooper 3.1LTD 1994r
https://www.youtube.com/channel/UC42YMf ... subscriber


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2019, 15:38 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
miras7 pisze:
Podobno to pierwszy taki przypadek w powiecie, aby motorower dostał tablicę motocyklową! :D


Numeru rozporządzenia Ci z pamięci nie podam, ale to już grubo ponad 4 lata jest - motorower zabytkowy może otrzymać tablicę białą w rozmiarze motorowerowym lub żółtą w rozmiarze motocyklowym. (Wszystko wzięło się stąd, że ustawodawca nie przewidział motorowerów zabytkowych przy ustalaniu wzorów tablic, a później było łatanie tematu, byle szybko).


Załączniki:
PICT0648.JPG
PICT0648.JPG [ 792.72 KiB | Przeglądany 6841 razy ]

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!
Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 23 grudnia 2019, 18:31 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
chyba jest jakaś ogólnopolska akcja w PZU pt. fotka pojazdu z żółtymi blachami. Agent PZU u którego ubezpieczam swoje pojazdy też dzwonił, nie dalej jak 2-3 dni temu z prośbą o przesłanie zdjęć pojazdów z widocznymi żółtymi blachami, co nieco mnie zdziwiło bo to już dobre kilka miesięcy minęło jak zawarłem ubezpieczenia.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2019, 08:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2009, 17:36
Posty: 813
Lokalizacja: Lublin
Pojazd: Żuk A-0701J i A-111J
A co jeśli dostałem list z PZU z propozycja ubezpieczenia ze zniżka jak na Żółtych tablicach a ich faktycznie nie mam? Nie kontaktowałem się z żadnych agentem PZU zapłacę to tańsze OC i co potem będą wydzwaniać żeby pokazać im tablice ? Ma ktoś taka sytuacje ? Wysyłają takie samo wznowienie jak z rok temu z karta PZMtu a tego już nie praktykują w nowych przypadkach...

_________________
"Ozdobą wszystkich dróg jest lubelski żuk"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 24 grudnia 2019, 10:45 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Tez tak , ciągłość polisy i kontynuacje opłaciłem osobiście u agenta . Żeby nie było ze coś ukrywam a pojazd z 83 na białych . Pewnie w przyszłym roku już nie będzie tak fajnie .

Między czasie zrobiłem opinie rzeczoznawcy a tu taka niespodzianka ...

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net