Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:38


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 stycznia 2020, 22:51 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 stycznia 2014, 00:34
Posty: 2073
Lokalizacja: Dobrodzień / Lubliniec
Pojazd: Nysa 521 T 1969
Zbliżał się koniec umowy ubezpieczenia OC na mojego Forda. Udałem się więc do paru firm ubezpieczeniowych, aby porównać oferty...

...trafiłem między innymi do PZU w Lublińcu (na rynku). Pani na podstawie dowodu rejestracyjnego zrobiła mi propozycję umowy z możliwością zawarcia jej nawet "na już". Całe szczęście, że nie kupiłem ubezpieczenia, bo miałem jeszcze jedną firmę do sprawdzenia...

Dopiero w kolejnej firmie kapnąłem się, jakich problemów uniknąłem, jak porównywałem dokładnie ofertę PZU z inną ofertą...

Co tam paniusia kasjerka w PZU Lubliniec takiego narobiła?

W papierach do umowy "pomyliła się" zarówno jeśli chodzi o numer VIN, jak i numer rejestracyjny ubezpieczanego auta. Przy czym "pomyłka" była o tyle ciekawa, że np. mój numer VIN kończy się na "...937", a paniusia wpisała "...936"
Podobnie było z numerem rejestracyjnym - zamiast końcówki "...MR" wpisała w papierach: "...MY"

Czyli jeśli dokładnie nie sprawdzisz znak po znaku i tylko "zerkniesz okiem na całość" - to błędu możesz nie dostrzec...

Dooobra - może była roztargniona, niewyspana, zakochana, itp :lol:
...ale dlaczego wszystkie inne dane wpisała poprawnie - moje dane osobowe, numer konta bankowego, itd, a jedynie pomyliła się przy istotnych danych identyfikujących ten konkretnie ubezpieczany pojazd???

Pewnie powiecie, że to jakieś już teorie spiskowe tworzę :wink: ale znajoma kasjerka z banku powiedziała mi, że podobny problem miała jej znajoma - "pomylono się" przy wpisywaniu numeru VIN w trakcie zawierania umowy i były problemy - czyli by wynikało z tego, że nie ma w praktyce żadnego systemu, który by weryfikował, czy wpisuję dane istniejącego pojazdu w trakcie zawierania umowy OC

...a dla ubezpieczalni to byłby czysty zysk - Ty frajerze (znaczy się kliencie :wink: ) zapłać te 400 zł i żyj w błogiej nieświadomości, a jak do czegoś dojdzie, to my umywamy ręce, bo przecież nie zgadza się ani numer rejestracyjny, ani numer VIN - czego Pan od nas chce? "Jak będzie sprawa dotyczyła tamtego (nieistniejącego) samochodu, który pan ubezpieczył, to nie będzie problemu z wypłatą pieniędzy" 8)
Czy też, jak by drogówka sprawdzała dane mojego auta w CEPiK-u to i również miałbym problemy? Bo chyba by też to wyszło... ale ja miałbym już problem "na trasie".

do tego jeszcze paniusia w PZU zapewniała mnie o tym, że "w pakiecie jest jeszcze... ( i tutaj wymieniła parę punktów), ale o tym nie było ani słowa w umowie - czyli obiecanki "na gębę", a "na gębę" to można ale wylecieć z roboty, a nie zawierać umowę :lol:

Całe szczęście, że ubezpieczyłem wóz gdzie indziej, zapłaciłem jeszcze 20 zł mniej (przy NNW na kwotę 5 razy wyższą)...

A czy skrót "PZU" mam teraz sobie rozszyfrowywać jako: "Prawie Zawsze Uczciwi"?

_________________
Syrena 102 1963
Nysa 521 T 1969 (Towos)
Nysa 521 R 1978 (Rolnik - dubelkabina)
Nysa 522 M 1980 (Mikrobus)
Nysa 522 T 1992 (Towos)
Ford Fiesta Focus 1996 (prototyp)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2020, 02:17 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Może dlatego, że akurat przy całej reszcie danych odstęp poszczególnych znaków na klawiaturze jest na tyle duży, że trudno "puknąc" sąsiedni klawisz?
Tak czy siak - to pytanie, które zadajesz, jest do tej konkretnej agentki. Ewentualnie do "centrali". Choć faktycznie nieco zaskakujące niuanse.

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2020, 10:04 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Historyk1985 pisze:

...a dla ubezpieczalni to byłby czysty zysk - Ty frajerze (znaczy się kliencie :wink: ) zapłać te 400 zł i żyj w błogiej nieświadomości, a jak do czegoś dojdzie, to my umywamy ręce, bo przecież nie zgadza się ani numer rejestracyjny, ani numer VIN - czego Pan od nas chce? "Jak będzie sprawa dotyczyła tamtego (nieistniejącego) samochodu, który pan ubezpieczył, to nie będzie problemu z wypłatą pieniędzy" 8)


problem byłby obustronny bowiem ubezpieczycielom nie wolno ubezpieczać nieistniejących pojazdów, a jest praktycznie zerowa szansa by pomylony VIN i nr rejestracyjny zgrały sie z czymś istniejącym, w takim przypadku Fundusz Gwarancyjny miałby troche pracy :wink:

A to wszystko przez czyjeś "nie chce mi się" :(


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2020, 13:05 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Obstawiam zwykłą pomyłkę z niedbalstwa i tak jak pisze sukiennik, nie tylko Ty miałbyś problem. A to wystarczy przy wypisywaniu ubezpieczenia przez agenta dokładnie sprawdzić i przeczytać co on wypełnił, wszak też człowiek i ma prawo się pomylić, a Ty jako kupujący masz obowiązek zweryfikować czy kupujesz to co chcesz (polisę na TWOJE auto), czy ufasz pani która ósmą godzinę za biurkiem siedzi, wypisała już pewnie naście ubezpieczeń i numerki jej się mieszają :P Mi agent zawsze daje dokumenty do przeczytania i sprawdzenia, dopiero potem prosi o podpis.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 stycznia 2020, 13:56 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Wszystko co się podpisuje powinno się przeczytać /sprawdzić /zweryfikować , czy to umowa oc czy umowa kredytowa czy np rejestracja pojazdu w wk itd itp

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net