Dzisiaj jest 28 marca 2024, 12:58


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Post: 11 marca 2020, 19:11 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Byłem niedawno WK , zgłosić nabycie , przerejestrować i spr czy moje zgłoszenie nabycia pojazdow z przed 2020 jest odnotowane bo wysłałem listem . Tak wiec :

-1. Zgłoszenie nabycia pojazdu kupionego w 03.20” poszło gładko (wypisany wniosek spr danych ) Jedynie co to dziwi mnie ze żadnego pokwitowania nie dają.
-2. Przerejestrowanie 42 latka z bt bez oc , Chciałem przerejestrować by mieć spokój a nie zgłosić i kiedyś jak Np .zgubi się jakaś umowa k/s (wg ustawy pojazdy 40+ nie musza posiadać oc i to bez znaczenia jaki kolor tablic ) Ale ja to bywa wiedza „kwoki „ jest mocno ograniczona i straszy ufg ludzie się obracają a pewny swojego wyciągam z teczki wypis o ustawie ale on swoje ze tylko dotyczy to pojazdow na żółtych . Coz szkoda gadać ! . A do zgłoszenie nie wymagają ani bt ani oc .
-3. Spr wysłanego zgłoszenia w 2019” (trzy pojazdy) Pierwszy wszystko wpisane zgodnie w cepik , drugi wpisali ze zbył i nabył wl z dowodu , trzeci nie mogli znaleźć . Podeszła inna pani spojrzała i „ pojazdy zakupione przed 01.2020 wiec co pan nam głowę zawraca „ !!! Zgłasza się zakupione od 01.20”.

Po tym całym cyrku chciałem spotkać się z kierownikiem ale na zbieg okoliczności właśnie skarżył prace ,wiec innym razem .
Tyle przebojów mam z tymi urzędnikami ze mam chęć się tam zatrudnić lub zorganizować szkolenie .

Ps . Już kiedyś przerejestrowałem auto 25+ bez oc z opinia teraz problem w WK po kilku miesiącach pismo z ufg i wyjaśnienia .

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2020, 00:57 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
W kontekście tego, co opisał zolwik... dwa pojęcia: "kompetencje" oraz "odpowiedzialność" danego urzędnika - dziękuję, kurtyna.

To do listy przykładów Częstochowa. Auto kupione na początku stycznia b.r., właściciel chciał przerejestrować (akcja w piątek, ostatni dzień terminu), ale zapomniał jakiegoś papierka bez którego faktycznie nie można. "To niech pan teraz zgłosi tylko nabycie, proszę, na tym druczku, żeby zmieścł się pan w terminie, a przerejestrujemy na spokojnie w przyszlym tygodniu."
:)

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 marca 2020, 12:42 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 22 grudnia 2014, 17:51
Posty: 434
Lokalizacja: gdynia
Dodam jeszcze pytanie na które nikt nie jest w stanie odpowiedzieć .

Zadałem pytanie pani „ czy zgłoszenie nabycia to bez znaczenia z innego powiatu „?
Na to u słyszałem , bez znaczenia .. ale..!! To by zgłosić pojazd to tylko wyjątkowo jak np. Nie ma ważnego bt lub inny powód który trzeba wpisać w wniosek a później i tak trzeba przerejestrować . No i to zgłoszenie jest do czasu .

Nie drazylem tematu bo brak czasu , a kobieta była załatana i w rezultacie powodu zgłoszenia nie wpisałem.

Pytanie:
Czy zgłoszenie jest np ograniczone czasowo ?
Czy wymagane jest przerejestrowanie ?

_________________
Fiat 126p 97”
Nissan Cherry 83”
Fiat 126p i 125p 82”
Fiat 126p 77”
Niewiadow n126 75”
Trabanta 601 72”
Wsk 125 58”


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2020, 21:01 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 grudnia 2013, 09:31
Posty: 779
Lokalizacja: Zator
Pojazd: Żuk A15 1970
Jak widać na moim przykładzie wystarczyła informacja na dziennik podawczy. Nie pomyślałem nawet, żeby umowę kupna załączyć. Napisałem, że wtedy i wtedy kupiłem pojazd, taki a taki, od jegomościa X. Nic ponadto, nie podałem żadnej daty planowanej rejestracji - musiałbym przecież skłamać, bo na razie żadnego z tych pojazdów nie planowałem rejestrować ;). W cepiku dane zmienione i... wydaje mi się, że już mogą mnie w pompkę cmoknąć.

Jak tak czytam komentarze o wymaganiach WK w różnych lokalizacjach to przychodzą mi na myśl Stany Zjednoczone i ichnie różne prawo federalne - powoli doganiamy Ameryke!

_________________
http://drewniany.wixsite.com/prl-auto-moto-mania


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 marca 2020, 22:16 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Jest istotna różnica. Stany mają prawo lokalne i prawo federalne - i od początku wiesz, że w jednym stanie coś załatwisz, a w innym nie. U nas w każdym województwie, powiecie mamy takie samo prawo...

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 lipca 2020, 10:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Taka sytuacja :D

W kwestii czarnych tablic (i dowolnych innych tak faktycznie)
:arrow: http://www.movend.us/swiat/zostaw-na-czarnych/

_________________
Kot może zostać. Reszta - wypierdal*ć!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net