Dzisiaj jest 28 marca 2024, 19:01


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 marca 2020, 17:19 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 stycznia 2020, 00:16
Posty: 6
(prawie) Wszyscy mają Żuki, mam i ja ;)
Załącznik:
IMG_0688.JPG
IMG_0688.JPG [ 237.23 KiB | Przeglądany 7402 razy ]

Do Żuka przymierzałem się od dłuższego czasu i co jakiś czas przeglądałem ogłoszenia w okolicy, szukając czegoś rokującego w przystępnej cenie. Razu pewnego zobaczyłem post o Żuku wystawionym na aukcji charytatywnej, a że była sobota wieczór to zalicytowałem, po kilku dniach okazało się ze wygrałem i muszę jakoś ściągnąć Żuka do domu - powrót na kołach nie wchodził w grę. Brać złombolowa przyszła z pomocą i tak oto Żuk dotarł bezpiecznie do Augustowa.
Załącznik:
IMG_0675.jpg
IMG_0675.jpg [ 843.37 KiB | Przeglądany 7402 razy ]

Wielkich co do tego konkretnego egzemplarza nie mam, się okazało że jest to 2 osobowy samochód ciężarowy to przeróbka na większą ilość miejsc może być niemożliwa/nieopłacalna. Także albo go trochę podszykuje i sprzedam/zamienię, albo zostawię jako magazyn części

Plan na najbliższy czas:
-Uruchomić silnik
-Wstawić wybitą szybę
-Przejść przegląd
-Zabezpieczyć ogniska rdzy co by się nie rozprzestrzeniała
potem się zobaczy


Jak to jest z dokumentami- są do kabiny czy do ramy? Jak bym chciał zrobić z dwóch Żuków jeden?
Że o postawieniu budy od Żuka na ramie od Lublina nie wspomnę - od którego auta papiery?


-


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2020, 20:36 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Teoretycznie, papiery są na ramę, bo numer vin jest bity na ramie, a tabliczka znamionowa jest na nadwoziu. Samo nadwozie też ma jakiś numer, ale to raczej dotyczy części zamiennych itd. Możesz na tej ramie stawiać inną budę, byle takiego samego typu, czyli furgon. A ze stawianiem budy z żuka na ramie z lublina, to już bardziej śliska sprawa. Teraz jest, jak jest i nie wiem, czy taki bajer przejdzie. Lubliny też chyba raczej jeszcze mają vin bity na ramie, a przynajmniej starsze roczniki. W takim wypadku, to jedynie podwozie z lublina, odpowiednio "spreparowane" dla zgodności z papierami żuka i wtedy buda z żuka na tym. Ale i tak ogarnięty diagnosta zobaczy, że zawieszenie nie takie i nawet, gdybyś mu wmówił, że to "fachowa" przeróbka, to i tak jest chyba problem. Nie mam pojęcia, jak to jest, ale chyba takie zmiany nie są dziś zbyt pobłażliwie traktowane. To nie PRL i lata 90-te, że każdy miał wywalone na wszystko, począwszy od policji, na diagnostach kończąc. A nie daj Boże, żeby krokodyle się doje*ali, bo oni raczej się dopatrzą, co i jak. Ale jak mówię, tak mi się wydaje. Wypowie się ktoś inny, kto się bardziej zna, to może rozwieje wątpliwości.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2020, 20:56 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 grudnia 2014, 17:37
Posty: 2047
Lokalizacja: Swędów LDZ
Pojazd: 522T '93r, A111B '91r
lublin sporo od żuka szerszy, ogólnie taka babranina bez sensu.
jak jest umowa, to da sie zarejestrować nawet bez tablic, ale jest trochę łażenia

_________________
Strucelserwis był, Żuk został.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 14 marca 2020, 21:16 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 stycznia 2020, 00:16
Posty: 6
Ok, czyli mogę sobie nadwozie łatać i doprowadzać do porządku, a docelowo trzeba szukać drugiego Żuka z nadwoziem w stanie dowolnym ale zarejestrowanego na 5-7 osób i ramą w dobrym stanie, potem przekładka nadwozia na drugą ramę. Wiem że zamotane i pewnie prościej było by znaleźć lepszy egzemplarz odrazu zarejestrowany na 5-7osób, ale jakoś tego polubiłem bo praktycznie sam mnie znalazł, a że ramę docelowo chciałem wypiaskować to zabawa w zdejmowanie nadwozia i tak mnie nie ominie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2020, 08:32 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Był tu temat zarówno o zmianie liczby miejsc w dowodzie jak i o rejestrowaniu takich ulepów :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 15 marca 2020, 08:54 
Gość Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 14 stycznia 2020, 00:16
Posty: 6
O zmianie liczby miejsc czytałem @roosman bardzo wnikliwie temat opisał, dlatego bardzo się zasmuciłem jak spojrzałem w dowód i zobaczyłem wpis "ciężarowy" a nie specjalny pożarniczy. Podpytam jeszcze na stacji diagnostycznej czy ich warsztat "ma uprawnienia" do wstawiania siedzeń, a o rejestracji ulepów poszukam, wcześniej mnie ten temat nie interesował to i nie zwracałem zbytnio uwagi


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net