Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:40


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 lipca 2022, 12:47 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Czesć :D

Może już wiecie ale ja spotkalem sie z tym tematem dopiero dzisiaj;

otóż jak poinformował mnie lokalny agent PZU od listopada 2021 PZU wprowadziło nowy przepis dotyczacy ubezpieczeń OC samochoidów na żółtych blachach. Mówi on o tym, że właściciel który posiada pojazd zarejestrowany na żółte blachy i dodatkowo np. 1, 5 lub 20 pojazdów na zwykłaych blachach opócz normalnej utraty części wypracowanej zniżki, traci CAŁĄ dodatkową zniżkę na "zabytek" w przypadku szkody OC w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Czyli osoba posiadająca pojazd zabytkowy, zarejestrowany na żółte blachy jest karana podwójnie w stosunku do osoby która ma samochody tylko na białych blachach.

Debilowi z PZU, który to wymyślił, społeczność właścicieli pojazdów zabytkowych powinna zaoferować pobyt w ośrodku dla osób upośledzonych z codzienną, darmową lewatywą i zastrzykami w d... za pomocą igieł big size.

Obawiam się, że takich inteligentnych inaczej w tej instytucji musi być więcej bo ktoś to pozytywnie zaopinował, ktoś zatwierdził, ktoś podpisał opinie prawną.

PZU - Pozwól Złodziejowi Uciec, dopieprz się do przyzwoitych ludzi.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2022, 12:59 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Ale tak było od początku.

Mając stłuczkę zwykłym autem , straciłem prawo do 70% zniżki na dwa lata (albo na rok już nie pamiętam) . Wtedy korzystniej mi było wypowiedzieć OC na zabytka/i i od nowa zawrzeć je po okresie "kary" z 70% zniżką.
(Bolało, bo akurat stłuczkę miała żona, a zniżki poleciały na całą kolekcję)

Tak było od początku. Nic nowego tutaj nie zauważam. Również od początku nie było możliwości wykupienia ochrony zniżek - jak to jeszcze wtedy funkcjonowało w przypadku normalnego auta.

Możemy się pieklić, ale te 70% zniżki to jest dobra wola ubezpieczającego, a nie jego obowiązek, więc to on dyktuje warunki....

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 lipca 2022, 17:56 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
no właśnie nie :)

tak nie było wcześniej , to nowy pomysł zaimplementowany w listopadzie 2021.

Polega to na tym, że po stłuczce ze swojej winy tracisz nie tylko zniżkę 70% na jakiś czas ale również dodatkową zniżkę przysługującą na "żółte blachy". I tego rozwiązania wcześniej właśnie nie było.

W tym kontekscie "pieklę" się o to dlatego , że PZU jest firmą państwową a na państwie ciąży obowiązek ochrony i dbałości o dziedzictwo narodowe ( również dotyczące zbytków techniki). I nie mają tu znaczenia opowieści o tzw."wolnym rynku" ( który nigdy w historii - odkąd człowiek podniósł kamień z ziemi- tak naprawde nie istniał) . Państwo kształtuje ( a przynajmniej powinno ) swoją politykę np. w zakresie ochrony zabytków również poprzez działania firm nad którymi ma kontrolę. W ten sposób wyznacza ( wymusza ) kierunki działań czysto komercyjnej konkurencji, dla której jedynym motywen dzialania jest maksymalizacja zysku.

Dlatego mam pretensje do PZU, że swoimi głupkowatymi posunięciami, nie mającymi żadnego realnego znaczenia dla wyników finansowych tej firmy, psuje warunki standardy w zakresie ubezpieczeń zabytków i utrudnia życie osobom które za własne pieniądze, w prywatnym czasie , zwykle bardzo dużym wysiłkiem ratuja i utrzymują zabytki ( m.in. techniki) częściowo wyręczając państwo w tym zakresie.

Konkurencja na pewno obserwuje politykę cenową PZU i jak sądzę niedługo oberwiemy po .....od innych firm zachęconych bezmyślnym przykładem PZU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2022, 07:05 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 20:49
Posty: 722
Lokalizacja: śląsk
Miałem 60 % zniżek za bezwypadkowość i dodatkowe 70 % "na zabytka".

Po stłuczce miałem 50% za bezwypadkowość (na dwa lata ) i cofnięte 70% na rok jak dobrze pamiętam (ze wszystkich żółtych aut) . Tak to wyglądało dobrych parę lat temu...

Dlatego nie rozumiem, co się zmieniło

_________________
http://www.youtube.com/user/lbs5
Szukaj mnie w garażu - nie na Facebooku.

https://m.youtube.com/watch?v=wli5IT0WtXU


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 07 lipca 2022, 11:49 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Będę w PZU w przyszłym tygodniu, poprosze agenta aby wydrukował mi to zarządzenie o którym piszę.

Wkleję tutaj. Tak będzie najlepiej bo być może piszę niedokładnie, niejasno.

W zimie 2018 roku nie wyhamowałem przed poprzedającym mnie pojadem i skorzystałem z polisy OC. Owszem straciłem częsciowo zniżkę postawową ale wtedy opłaty za moje "żółtki" nie uległy zmianie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Moderator: monterr07

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net