Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:03


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 października 2008, 20:49 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
->PRZEJDŹ DO WPISU NA STRONIE O REGENERACJI SKRZYNI III BIEGOWEJ...

Ostatnio w nysce zmieniając bieg z 1 na 2 zgrzytała , i to samo z 3 na 4 .
Dało się jeździć tylko na "przegazówce" .
Oddałem ją do mechanika , kupiłem nowe synchronizatory , nowe kamyki , nowe uszczelki , nowy olej.
Dzisiaj ją odebrałem.
2 teraz wchodzi elegancko. Natomiast 4 przy bardzo powolnym zmienianiu ok , ale jak zmieniam już normalnie ani szybko ani super wolno to cały czas zgrzyta. O co chodzi?
Druga sprawa , jak ruszę to ok , przejadę do 60 km/h i zaczyna żęzićn coś w skrzyni , i potem nawet jak zwolnię to i tak żęzi , i na luzie i na każdym biegu. O co chodzi?

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 listopada 2008, 08:54 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
dla mnie to on ci nie zrobił tej skrzyni dobrze...A co ze sprzęgłem?

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 listopada 2008, 17:22 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 05 marca 2008, 21:51
Posty: 39
Witam
Mechanikę w samochodzie robię sam. Jedyną rzeczą za którą się nie biorę jest grzebanie w skrzyni biegów. Złożyłem 3 skrzynie i eksperyment nie wypalił wszystkie się posypały albo biegi nie wchodziły. Jak jest facet niesprawdzony to niech w skrzyni nie grzebie. Na mój gust trafiłeś na gościa który nie potrafił tego naprawić w odpowiedni sposób. Czasami lepiej kupić nową skrzynię i założyć z nowym sprzęgłem niż bawić się w mechaniorów od siedmiu boleści. Miałem Nysę w której biegi wchodziły 1 palcem i tak być musi. Czasami partacze argumentują że to tylko Nysa. Od takich należy wiać jak najdalej i ostrzegać innych co by krzywdy nie zrobili
Pozdrawiam


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 22 stycznia 2009, 19:31 
Kupiłem żuka z 1996r z 4 biegową skrzynia. Lewarek skrzyni posiada bardzo duży luz i jest problem z włączaniem 1 i 3 biegu. Co może być tego przyczyną? Czy można to jakoś wyregulować, lub co trzeba wymienić?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2009, 19:49 
czesc,

bedziesz musial kupic zestaw naprawczy pokrywy bocznej skrzyni biegow , tam sa takie wodziki jak one sie wyrobia to coraz wiekszy luz bedzie , najlepiej w warsztacie to zrob jak niemasz technicznie zadnego pojecia , jak masz to mozesz sam zregenerowac pokrywe boczna skrzyni biegow :wink: najpierw wogole sprawdz gdzie jest ten luz moze byc na samym drazku zmiany biegow bo sie wyrobil , moze niemasz zabezpieczonego.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2009, 19:59 
Z tego co patrzyłem to bardzo luźny jest ten bolec który wystaje ze skrzyni do którego zamocowany jest lewarek który u mnie zamocowany jest za pomocą gwoździa dobrze spasowanego.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2009, 20:06 
sa takie zestawy naprawcze tej pokrywy bocznej , ile ten zuk ma przebiegu ?
nieraz potrzeba tez wymienic cala pokrywe boczna , tam takie gniazdo jest w obudowie jak ono juz za bardzo sie wyrobi to nowa pokrywe trzeba kupic , wszystko zawsze razem pracuje.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2009, 20:09 
Wedłóg licznika to 100000 . Jaki koszt może byc za ten zestaw naprawczy?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 stycznia 2009, 21:07 
no to sie posypie skrzynia przy tym przebiegu , wszystko zalezy tez od tego jak byl ten samochod uzytkowany czy jeden ktos nim jezdzil czy pare osob

tu jest na allegro za 99 zl , tylko zanim to na allegro kupisz sprawdz w sklepie z czesciami do zuka napewno u ciebie w miescie jest taki sklep i porownaj ceny , jak masz mechanika ktory by to sprawdzil bylo by jeszcze lepiej , my tu mozemy tylko teoretycznie naprowadzac co moze byc itd, ale na zywo ta sprawa moze inaczej wygladac dlatego podjedz gdzies do mechanika, ale przy tym przebiegu to moze byc duzy luz w pokrywie bocznej ten caly ster w srodku sie wyrobil

http://www.allegro.pl/item533494685_zes ... _nowy.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2009, 10:11 
Żeby odkręcić ta pokrywe od skrzyni to musze wyciągać całą skrzynie z auta? Czy można to zrobićpod autem?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 stycznia 2009, 10:16 
wykrec cala skrzynie , to moment i jest wyjeta , albo wogole sie niep... z tym tylko kup sobie za 650 zl kompletna zlozona z nowych czesci , od tego faceta tez kupilem 3 biegowa , jest warto.Patrzac na ogolny przebieg to ta twoja skrzynia moze byc juz mocno zuzyta w srodku tez.

tu link

http://www.allegro.pl/item534554173_lub ... egowa.html


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2009, 00:59 
650zł z wysyłka prawie 700 prawdziwa okazja :wink: a żuk warty może 2 tys
:lol: bez przesady panowie wszystko sie da naprawić ;) tanim kosztem a ze zużyta to co to nie osobówka ma jeździć i tyle jeśli są wszystkie biegi i nie zgrzyta to po co wymieniać ??? ja mam 3 biegowa od warszawy założona i się śmiga;] w ciężkich warunkach rozsypie sie to sie zrobi a zestaw naprawczy troche za drogi 99zł.... i z kanału to sie da wymienić


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2009, 10:00 
wszystko zalezy od wlasciciela czy mu warta 650 zl mi byla kiedys warta , bo chce miec auto sprawne , koledze Grzesiowi tez moze byc warta.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2009, 14:40 
Usterka usunięta. Kupiłem zestaw naprawczy za 78zł 1h roboty bez kanału i nie ta skrzynia. Biegi zmienia się bezproblemu. Dzięki za pomoc.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2009, 15:51 
:D no to fajnie , dobrze ze sprawdziles za ile w sklepie i o wiele taniej niz na tym allegro 8) :)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 272 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net