Dzisiaj jest 28 marca 2024, 23:31


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Składak 1995
Post: 14 maja 2009, 21:59 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Od kilku dni jestem posiadaczem Nysy 522 oficjalna nazwa " składak 1995 "
Pora więc założyć temat , bo trzeba ją doprowadzić do stanu " fabrycznie prawie nowa "
Na szczęście z blacharką dużo roboty nie będzie .
Silnik i przeniesienie napędu jest też O.K.
W stanie tragicznym jest wnętrze , drzwi i okna . Otóż jakiś pomysłowy Dobromil powykładał styropianem całe przestrzenie pomiędzy blachą a tapicerką .
Tapicerka jest podarta i zdemolowana. podsufitka tak samo . Chyba największy problem będę miał z gumowymi uszczelkami okien .Są sparciałe .
Teraz co bym chciał zrobić :
Naprawić blacharkę i polakierować samochód
Powymieniać całą tapicerkę
Mam wstawione siedzenia od Lanosa - poszukam i wstawie oryginalne .
I Najgorsze - zdobyć i wymienić uszczelki okien .

A tak najbardziej to mi sie marzy zdobyć zdjęcia oryginalnej Nyski w wersji fabrycznej-kampingowej i właśnie tak wykończyć wnętrze .

No i jeszcze taka prośba może ktoś ma do odstąpienia uszczelki do drzwi kierowcy i pasażera - potrzebuje i gumowe i te z meszkiem do przesuwanych okienek .
Byłem wczoraj w sklepie w Łodzi . Udało sie dostać uszczelki do okien środkowych , reperaturkę do usunięcia drżenia lewarka biegów , pompę paliwa , nowy wywietrznik dachowy , kopułke i palec i uszczelki drzwi .

Pozwolę sobie załączyć kilka zdjęć mojej Nyski :
Obrazek
Obrazek
Tak wyglądają moje uszczelki :
Obrazek
Styropian w bokach :
Obrazek
i drzwiach :
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 maja 2009, 08:51 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No wnętrze jest rzeczywiście zniszczone :/ Ale te uszczelki nie są tragiczne. Moje też tak wyglądają. Poza tym są jeszcze sklepy, gdzie można kupić nowe uszczelki. Z tego co wiem, do drzwi pasuja te fiatowskie. A do szyb to trza szukać

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 maja 2009, 09:55 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Ładna i zdrowa Nyska :D wszystko da się skompletować ,kwestia czasu :)
O kempingowych Nysach poszukaj na forum :) pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Składak 1995
Post: 27 maja 2009, 23:44 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Ponieważ właśnie zakończyłem odbudowę Łady Nivy – kto jeszcze nie widział to proszę :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zabieram się za nie tyle od ... co prze...budowe Nysy . Po długich przemyśleniach postanowiłem że :
Nysa z zewnątrz będzie w 99 % zgodna z oryginałem – no może odrobinę żywszy lakier .
Mam zamiar zrobić dwa kolory biało-kremowy i ostra czerwień .
Zdecydowałem zbudować Nysę w wersji „ campobus ‘’ czyli kampingowa – jeszcze nie wiem
czy uda mi się zdobyć zdjęcia , rysunki oryginalnej , fabrycznej – jeśli nie , to posłużę się
rysunkami z forum z niewielkimi modyfikacjami .
Dziś zacząłem od rozbiórki i czyszczenia blachy z zewnątrz . W nadwoziu jest kilka dziurek
rudego koloru na wylot i kilkanaście plamek pewnie tylko do naprawy . Ponieważ znajomy
warsztat blacharsko-lakierniczy za „ odpicowanie’’ zażyczył sobie 7 000 zł – zakupiłem niewielki kompresor i migo-mat a Nyskę oddam tylko lakiernikowi w stanie „ umyć benzyną i lakierować” .
Obecnie moja Nyska to „ obraz nędzy i rozpaczy ‘’ , ale do końca lata zmieni się w :
„ to na razie jest klepisko , ale będzie SanFrancisco” .
Na potwierdzenie kilka zdjęć :
Obrazek Obrazek

Poprzedni właściciel myślał , że jak zrobi „ baranka’’ – to do końca życia mu nie zardzewieje , a ja teraz muszę to szlifować .

Obrazek Obrazek Obrazek

i jeszcze mam pytanie : jak się zdejmuje tą listewkę z ostatniego zdjęcia ? Próbowałem podważyć z góry i dołu , próbowałem stukać młotkiem z boku i ani drgnie !


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 28 maja 2009, 13:56 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
już wiem : należy otworzyć maskę i wsadzić głowe do środka błotnika . Listwa jest przykręcana blachowkrętami od środka . Pierwsze dwa było łatwo , ale następne trzeba macać , bo przeszkadza nagrzewnica .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 maja 2009, 13:56 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Tą z przodu? Ona jest od spodu chyba śrubami przykręcana, przynajmnmiej na masce tak jest :D

______
Chyba napisaliśmy post w tym samym czasie :D

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 12:47 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Chciałbym się pochwalić , tym co ostatnio zrobiłem przy mojej Nysie :
A więc rozebrałem wnętrzności , aby sprawdzić ile będzie roboty blacharskiej . No i nie jest tak źle . Praktycznie cała kratownica pod podłogą jest w stanie idealnym . Czyli mam troche spawania płatów zewnętrznych , stopnie i pas tylny .
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

A teraz co odkryłem w Nysie :
Prawdopodobnie jednym z poprzednich właścicieli był pan Pomysłowy Dobromil bo :
Moja chłodnica ma zamontowany wiatrak elektryczny - to chyba nie jest oryginalne .
Obrazek
Pod deską rozdzielczą zauważyłem chyba jakiś komputer do wzmacniania iskry :
Obrazek
No i najlepsze :
We wnęce prawego błotnika na nagrzewnicy zauważyłem jakiś garnek :
Obrazek
Wymontowałem go i okazało się że jest to prawdziwy wynalazek : Jeżdże na codzień VW Golfem i mam taki przełącznik : doprowadzenie do dmuchawy powietrza z zewnątrz lub ze środka samochodu . Pan Pomysłowy Dobromil zrobił sobie ogrzewanie z doprowadzeniem powietrza tylko z wnętrza samochodu . Do tego celu zastosował miskę blaszaną made in India i ok.1 m rury papierowej karbowanej :
Obrazek Obrazek
A wynalazek działa tak , jak to narysowałem na tym szkicu :
Obrazek Do dmuchawy wpada powietrze nie z zewnątrz samochodu , lecz pobierane papierową rurą z wnętrza. Zasada jest prosta : stopniowo powietrze będzie coraz cieplejsze .
Pewnie żona mu kazała - bo nadmuch słabo działał - a jest tylko po stronie pasażera .
C.d.n.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 12:58 
:D ciekawe wynalazki :wink: tak teraz patrze na to twoje nadwozie i widze ze listwy ozdobne nachodza na narozniki tylne :shock: to niejest dla wersji krajowych tylko dla odbiorcow wegierskich byc moze stala dlugo na placu fabryki jako same nadwozie zapasowe na eksport , moglo to byc tez nadwozie sanitarki tak zwanej wegierskiej :wink: bez szyb mlecznych , caly osprzet itd przelozony z nadwozia innego mikrobusa tak otrzymujesz skladaka :) w ladnym stanie jest :!: a wszystko dlatego ze byc moze jest to wegierska wersja i tak dobrze sie trzyma blacharsko jeszcze :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 07 czerwca 2009, 21:57 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Pewnie nie dojdzie się co to za wersja bo :
trochę wygląda na " towos " bo miała boczne podnoszone ławeczki
trochę na mikrobus bo szyby aż do końca
trochę też na sanitarkę , bo w dachu dziury i jakieś gniazdo elektryczne pewnie do podłączenia koguta , a na desce włączniki
Tylko te trzy w/w wersje powinny mieć za fotelem pasażera nagrzewnicę , a u mnie jej nie ma / ale będzie / .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2009, 11:12 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
jeżeli w dachu masz dziury pod koguty to nadwozie jest z wegierskiej sanitarki :wink:

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2009, 17:27 
:shock: mi to juz wczoraj wpadlo w oko , wlasnie te listwy nachodzace na narozniki , poprostu niechcial jej nikt jako sanitarki nawet wegrzy polowa lat 90 to juz pogotowia mialy zagraniczne busy :wink: sanitarka w fabryce nalezala do podstawowej wersji bylo 5 podstawowych : towos , mikrobus, sanitarka,furgon,chlodzony


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2009, 17:40 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lutego 2009, 18:56
Posty: 67
Lokalizacja: Limanowa
Czy w nysie była jakaś fabryczna izolacja tak jak tutaj styropian?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 czerwca 2009, 17:51 
nie niebylo


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 czerwca 2009, 10:39 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Cały tydzień pada deszcz, a ja nie mogę wjechać do garażu bo Nysa jest za wysoka / albo brama garażu za niska / . A więc i niewiele zrobiłem . Powiedzmy , że 1/6 blacharki już gotowa :
Obrazek Obrazek
Mam takie pytanie do znających Nysę : zaglądałem pod podwozie , a tam wszędzie mokro i czarno .Zauważyłem znowu jakiś wynalazek : obudowa sprzęgła i miska olejowa silnika osłonięta jest dodatkową pokrywą z blachy raczej niezbyt starannie wyklepaną . Nie wygląda mi to na robotę fabryczną - a może się mylę . Czy u Was też jest taka dodatkowa blacha osłaniająca miskę olejową ? Wydaje mi się , że jest to raczej zbędne i przeszkadza w chłodzeniu oleju silnikowego . Z drugei strony wykonana z cienkiej blachy raczej nie zabezpiecza przed uszkodzeniem miski o jakiś kamień .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 czerwca 2009, 11:22 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Tą blachę wywal , nysa na i tak spory prześwit wiec poco taki patent .

Widac ze z robota ruszyłeś ostro :thumleft: . Mogłes dac znać , narożniki u mnie w sklepie są jeszcze na składzie :) ale ceny nie znam .
I jak spawarka ? widze gazy kupiłeś ,to sie przyda nawet po nysce :lol:
pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net