Dzisiaj jest 19 czerwca 2019, 13:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 863 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WITAMY !!
Gość Nysa/Żuk Service

Pojazd: Żuk A111 J
Witam. Od jakichś 2 tygodni jestem szczęśliwym (?) posiadaczem Żuka diesel '95. Model nieznany, zapewne A111 J (w dowodzie wbite A161J, ale to chyba powinien być blaszak), wersja skrzyniowa z dużą paką 3m x 1,9 x 1,9m (wysoka plandeka, rama jakby przedłużana), silnik Andoria, skrzynia 4-ka. Wzięty bez oglądania i wybrzydzania, trochę na szybko, pali, jeździ, hamuje. Trochę zgnita podłoga kabiny (no dobra, zgnita ;]) i dół bortów. Aktualnie w fazie zastanawiania się, czy zostawić i dopieścić, czy sprzedać i kupić na to konto Lublina 3. Miał być na zastępstwo dla przyczepki samochodowej. Ostatni raz Żuk w domu był jakieś 25 lat temu (skrzyniowy), jeszcze wcześniej dolniak z blaszanymi nieskładanymi bortami. Niektórzy twierdzą, że Żukiem teraz wstyd jeździć, ale mam sentyment i znacznie bardziej mi sie podoba wizualnie od Lublinka (choć technologia wiadomo - niedzisiejsza).

Darek, lubelskie, Biała Podlaska

Offline Wyświetl profil  

Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Witaj!
A Lublin to dzisiejsza technologia? :mrgreen:
Pojęcia typu "wstyd czymś jeździć" to osobiście odnoszę tylko do stanu czystości wehikułu, ale nie do marki, typu czy rocznika ;)
Lublin nieco praktyczniejszy i jednak odczuwalnie wygodniejszy, Żuk "klasyczny". ;)

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service

Pojazd: Żuk A111 J
No właśnie - ja lubię klasyczne wehikuły, zarówno samochody, jak i motocykle. Dlatego min. kupiłem Żuczka żeby pojeździć te parę razy do roku klasyką PRL, która zawsze mis ie podobała z wyglądu. Na jesieni widziałem jednego odpicowanego Żuczka i wtedy w głowie zrodziła się idea kupna blaszaka i zrobienia z niego a'la campera do krótkich wyjazdów np. na ryby. Miał by to być klasyczny wypadowy wóz for fun, dzięki któremu nie trzeba spać w namiocie i w razie deszczu jest gdzie usiąść porozmawiać dłużej o polityce ;] To jeszcze przede mną, bo coś czuję zakupu żuka blaszaka nie odpuszczę (mam sentyment do tych aut). Teraz nawet zastanawiam się nad strażackim czerwoniakiem. Blaszak był by dla mnie lepszy, bo z racji układu kabiny mógłbym cofnąć fotel i nie siedzieć w fantazyjnej pozie jak w krótkiej kabinie.

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service

Pojazd: Lublin 2,4TD 2005r.
phinek pisze:
Lublinów coraz więcej - napisz jaką masz wersję.

Witam. Mój lublinek to jakaś indywidualna wersja :mrgreen: A więc, jest to długi blaszak rocznik 2005, na tabliczce znamionowej widnieje dumnie INTRALL lecz tylne lampy ma prostokątne jak w starych lublinach, przednie lampy prostokątne i grill jak w trójce daewoo. Więc coś tu jest nie tak, naj prawdopodobnie miał zmienianą całą karoserię, bo z tyłu powinny być okrągłe lampy, prawda ? Silnik 4CTi90-1BE6 czyli turbodieslel na pompie rotacyjnej i intercoolerem (90koni). Na dobry początek czeka mnie remont kapitalny silnika, na 1 cylindrze ciśnienie wynosi 17 bar reszta 27 Na szczęście części nie drogie i łatwo dostępne no i sam będę naprawiał (na dworze ) bo do garażu nie wchodzi - taka bestia :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Pojazd: Tarpan 239D
Cześć wszystkim !
Obecnie jestem w trakcie negocjacji co do kupna Tarpana 239D z silnikiem perkinsa, trafiłem na niego przypadkowo, można powiedzieć ze właściciel sam się do mnie zgłosił żebym od niego odkupił sprzęt, bo wie ze interesuje się takimi pojazdami, a jemu podeszły wiek nie pozwala już na jazdę samochodem.
Jeśli zakup dojdzie do skutku pochwałę się w dziale "nasze pojazdy'. Pozdrawiam !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Witam
Gość Nysa/Żuk Service

Pojazd: jeszcze nie ma
Powitać. Tu okolice Radomia./mam nadzieje że pomożecie w kilku sprawach. :P

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service

Pojazd: Żukinsyn
Witam wszystkich,
Jestem fanem polskiej motoryzacji z czasów PRL. W rodzinie mamy Warszawy, Fiaty, Nyskę i Żuki.
Tydzień temu kupiłem Żuka A07M (wg dokumentów). Rocznik 1992 o pojemności 2120 cm3, sześcioosobowy bolid był na dwóch Złombolach w latach 2016 i 2017. Kupiony z Katowic i po 12h drogi zaparkowany pod domem w Gdańsku :D
Mam nadzieję, że na forum uzyskam odpowiedzi na moje pytania odnośnie samochodu, ale też podzielę się moimi opiniami i spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
Piotr

Offline Wyświetl profil  

Gość Nysa/Żuk Service

Pojazd: szukam
Witam

Dawno chciałem kupić starego żuka i nysę ale jakoś nic ciekawego w dobrej cenie nie mogę znaleźć.
Dopiero znalazłem Wasze forum więc się zapisałem. Jest to duża skarbnica wiedzy dla mnie.

Pozdrawiam.
Marek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 863 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.