Forum Miłośników Polskich Dostawczaków
https://forum.polskiedostawczaki.pl/

lublin z holdenem do odgruzowania/remontu blacharskiego
https://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=13&t=5585
Strona 1 z 1

Autor:  nazarbajev [ 12 lipca 2025, 19:50 ]
Tytuł:  lublin z holdenem do odgruzowania/remontu blacharskiego

Hej wszystkim,
taki temacik do rozkminek wrzucę
jest do sprzedania lublinek 3 z holdenem z powiedzmy jakieś w miarę niewielkie pieniądze tylko jest 1 haczyk - stan blacharski pozostawia trochę do życzenia i tak siś zastanawiam czy jest w ogóle sens ratowania takiego egzemplarza.
Z logicznego punktu widzenia lublin jak to zwykle nigdy nie grzeszył trwałością blachy i koszty samych części i lakierów mogą się zrównać z ceną bazową zakupu - nie licząc robocizny którą sobie mógłbym ogarnąć samodzielnie z racji że mam ''trochę'' pojęcia w temacie blacharsko-mechanicznym.
Z 2 str holden to trochę rodzynek jednak i jeśli by go ogarnąć w stopniu dobrym+ chociaż , ewentualnie dołożyć LPG to byłby fajny ''dupowóz'' na ryby czy tam wycieczkę z spaniem w razie W.
Zapraszam do dyskusji, co byście wybrali- ratować czy odpuścić.

Autor:  Marian [ 19 lipca 2025, 07:45 ]
Tytuł:  Re: lublin z holdenem do odgruzowania/remontu blacharskiego

Powiem tak, jeśli bym chciał/szukał takiego właśnie/byłby mi potrzebny/byłbym miłośnikiem lublinów z holdenem etc plus miałbym trochę luźnego pieniądza i czasu to bym brał.
Natomiast, jeśli to po prostu okazja z cyklu: dowiedziałem się, że ktoś ma takiego grata na sprzedaż, ale wymyślam dla niego uzasadnienie i zastosowanie, to zgodnie z wprowadzaną przez siebie ostatnio filozofią - nie brałbym, bo to kolejny grat - pochlaniacz czasu, energii, pieniędzy i miejsca ;)

Taki mój punkt widzenia, a odpowiedzieć musisz sobie sam. No i finalnie stan wyjściowy tej blachy dobrze na trzeźwo ocenić.

EDIT: "Na trzeźwo" - mam na myśli bez emocji, tylko fakty :)

Autor:  nazarbajev [ 09 sierpnia 2025, 19:42 ]
Tytuł:  Re: lublin z holdenem do odgruzowania/remontu blacharskiego

Marian pisze:
Powiem tak,... bo to kolejny grat - pochlaniacz czasu, energii, pieniędzy i miejsca ;)

Taki mój punkt widzenia, a odpowiedzieć musisz sobie sam. No i finalnie stan wyjściowy tej blachy dobrze na trzeźwo ocenić.

EDIT: "Na trzeźwo" - mam na myśli bez emocji, tylko fakty :)

siemano. coś się pochrzaniło z hasłami i nie mogłem się zalogować ale już ogarnąłem temat
ale do meritum
właśnie z tym 1szym zdanie się zgodzę bezspornie- trochę już dłubałem przy różnych autkach i sporo czasu schodzi żeby to zrobić tak żeby miało ręce i nogi... czasem myślę że chyba bym kupił coś droższego sprawnego i mieć to w d... znaczy z głowy... ale z drugie strony jak widzę rachunki za tzw ''proste szybkie robótki'' w tych nowszych ''w super stanie kupionych '' busikach typu vivaro traffic czy tam VW T5- ooo ten to potrafi pociągnąć z kieszeni, to się człowiekowi odechciewa wychodzić z domu.
Jeśli chodzi o samą blacharkę to może nie jestem jakimś tam mega fachowcem ale potrafię tak realnie oglądać i +/- ocenić co jest do zrobienia.
temat założyłem raczej dla oceny czy w ogóle opłaca się reanimować taki egzemplarz(z racji samego holdena bo lublin jakimś wykwintnym majstersztykiem nie jest ... taka prawda)
no i tak to wygląda... ale w sumie jednak odpuszczę temat

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/