Forum Miłośników Polskich Dostawczaków
https://forum.polskiedostawczaki.pl/

Chłodnica ŻUK 17-1301010/ NYSA 17-131015 (jakie różnice?)
https://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=6&t=2345
Strona 1 z 1

Autor:  Drewniany [ 10 grudnia 2013, 23:18 ]
Tytuł:  Chłodnica ŻUK 17-1301010/ NYSA 17-131015 (jakie różnice?)

W żuczku, którego zakupiłem mam dosyć sfatygowaną chłodnice. Zacząłem się rozglądać za inną w niedalekiej okolicy i znalazłem oferte sprzedaży chłodnicy nieużywanej w miarę uczciwej cenie. Sprzedawca twierdzi, że chłodnica jest do ŻUKa natomiast na naklejce jest wpisany typ: Nysa 521.

Jeżeli chodzi o symbole to moja ma ozaczenie 17-1301010, a ta do sprzedaży 17-131015.

Będzie do Żuka (1970 rok, silnik dolnozaworowy) pasowała chłodnica o wspomnianym symbolu 17-131015? Na zdjęciach wygląda bardzo podobnie, ale nie chciałbym kupować na czuja.

Autor:  Dziwny Mag [ 11 grudnia 2013, 01:36 ]
Tytuł: 

Tak "z głowy" dokładnie nie pamiętam, ale najpoważniejszą różnicą jest przeznaczenie do silnika dolno- lub górnozaworowego. Do Dolnozaworowego górny króciec chłodnicy jest na środku, i skierowany w dół, do górnozaworowego jest po lewej stronie (z miejsca kierowcy, oczywiście patrzymy), prostopadle do podłoża.

W tych które wymieniasz najprawdopodobniej będzie różnica przy rurce wyjściowej u dołu chłodnicy - inny kąt, inna nieco długość.
Jakbyś mógł wstawić zdjęcia, byłoby łatwiej coś powiedzieć ;)

Autor:  Drewniany [ 11 grudnia 2013, 06:32 ]
Tytuł: 

Umówiłem się z właścicielem chłodnicy Nysa 521, że podjadę ze swoją chłodnicą i porównam sztuka do sztuki. Postaram się wziąć aparat i porobię zdjęcia dla potomności - najprawdopodobniej jednak dopiero w przyszłym tygodniu.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/